18 способів: як продезінфікувати взуття, обробка взуття від грибка

Дезінфекція взуття потрібно в якості профілактичного заходу лікування грибкових захворювань і запобігання їх появи. Проте не всім відомо, як правильно продезінфікувати взуття, а тому варто приділити увагу вивченню цього питання.

18 способів: як продезінфікувати взуття, обробка взуття від грибка

Дезінфікуємо взуття правильно, поради та рекомендації

Досить часто взуття переходить від одного члена сім’ї іншому, а нерідко подруги можуть позичати її один одному. У більшості випадків люди забувають про те, що потрібно проводити дезінфекцію, а даремно, оскільки грибкові захворювання досить популярне явище.

Одним з найефективніших засобів вважається вплив ультрафіолетом на спори грибка. Використовувати цей метод можна в парі з якими – небудь спеціалізованими або народними засобами, однак і поодинці подібні прилади здатні дезінфікувати взуття. Особливу увагу потрібно приділяти визначенню виду грибка, оскільки відштовхуючись від цього знання, потрібно вибирати препарат. В іншому випадку дезінфекція не принесе ніякого результату.

Перед проведенням даного заходу рекомендується витягнути шнурки та устілки. Для підвищення якості знезараження потрібно обробляти їх окремо, повністю занурюючи в розчин, за допомогою якого проводиться дезінфекція. Для проведення операції можна використовувати не тільки препарати, призначені для знищення грибка, але і антисептики загального призначення.

Також можна використовувати різні засоби паралельно. У більшості випадків рекомендується для устілок і шнурків використовувати народні засоби, так як вони менш витратні, а саму пару обробляти за допомогою спеціалізованих засобів.

18 способів: як продезінфікувати взуття, обробка взуття від грибка

Часті питання

Найчастіше виникає питання, навіщо це взагалі потрібно робити. Дезінфікувати використовувану взуття потрібно у випадку, якщо є грибкове захворювання. У цьому випадку вдається не тільки вбити грибок, який розмножується на внутрішній поверхні виробу, але і усунути неприємний запах, що виливається взуттям.

Ті ж маніпуляції варто проводити і з нової взуттям, оскільки до покупки її могли приміряти інші люди, а тому варто убезпечити себе. Особливо варто це робити, якщо виріб було придбано в секонд хенді. Перед продажем вони проходять необхідну обробку, але не варто на це сподіватися, краще провести додаткову дезінфекцію.

Як часто необхідно проводити обробку

Знезараження повинно проводитися в якості профілактичного заходу на початку і в кінці сезону навіть у відсутність захворювань стоп. В іншому випадку потрібно обговорити питання з лікарем, який підкаже, якими саме засобами буде зручніше користуватися в домашніх умовах, а також допоможе визначити періодичність проведення даних заходів.

Через який час можна надягати взуття

Залежно від обраного засобу, час, через який можна буде надіти цю пару, змінюється. В деяких випадках потрібно почекати добу або двоє, в інших – можна використовувати відразу після висихання.

18 способів: як продезінфікувати взуття, обробка взуття від грибка

Як зрозуміти, чи достатньо взуття продезинфицирована

Необхідно повністю обробити всю внутрішню поверхню пари взуття. Причому не варто забувати про устілці і шнурках. Якщо вся поверхня була оброблена обраним засобом, то можна говорити про те, що пара досить продезинфицирована. У випадку, коли виникають сумніви в засобі, рекомендується вибирати фармакологічні препарати.

Як не зіпсувати взуття

Дезінфекція від грибка не може зіпсувати взуття, якщо дотримується інструкція по застосуванню засобу. В іншому випадку можна очікувати плачевного результату. Найчастіше рекомендується використовувати спеціалізовані препарати, які більш щадні, але в той же час дієві.

Дезінфікуючі засоби

Існує маса дезінфікуючих засобів, цінова політика яких абсолютно різна: можна знайти препарати вартістю від 20-30 рублів до декількох сотень. Але варто звертати увагу не тільки на ціну кошти. Рекомендується в першу чергу звертати увагу на препарати, які порадив придбати лікар. Але якщо вибір йде без його участі, то варто враховувати думку інших людей.

18 способів: як продезінфікувати взуття, обробка взуття від грибка

Хлоргексидин

Протигрибкова обробка даними засобом є найбільш щадним для взуття, а також може застосовуватися різними способами. Найбільш зручним варіантом є розпорошення кошти за допомогою пульверизатора, але можливі й інші способи використання.

Щоб вивести грибок, потрібно скористатися 1%-м розчином. Доведеться постаратися його знайти, оскільки придбати його можна тільки в спеціалізованих магазинах. Аптечний не підійде, оскільки він досить низькій концентрації. Препарат без запаху, внаслідок чого їм можна користуватися на щоденній основі, не вдаючись при цьому до особливих умов сушіння і провітрювання.

У разі використання хлоргексидину допомогою ватних тампонів, потрібно рясно змочити їх у засобі і покласти у взуття. Згодом пару потрібно прибрати в поліетиленовий пакет і щільно зав’язати. У подібному стані доведеться протримати взуття до 3 днів.

Дезавид

Антигрибковий засіб у більшості випадків підбирається в залежності від типу захворювання. Даний випадок не повинен бути винятком, оскільки різні види вимагають застосування певних компонентів для видалення. Дезавид здатний впоратися з великою кількістю видів грибка, а тому радиться до придбання в більшості випадків. Йому підвладна навіть цвіль. При цьому він не викликає алергічної реакції, а також бореться з неприємним запахом.

Даний засіб можна використовувати для дезінфекції дитячого взуття. При цьому ще один незаперечний плюс цього засобу – надягати виріб можна відразу після висихання, а тому він зручний у застосуванні. Використовувати препарат рекомендується щодня до вилікування від грибка.

18 способів: як продезінфікувати взуття, обробка взуття від грибка

Формідрон

Обробка взуття може супроводжуватися даними засобом. При грибку це особливо ефективно, оскільки воно призначене для боротьби з даним видом зараження. Даний препарат є також дезодорує, а тому з його допомогою можна також усунути неприємний запах. Але запах самого розчину деякі люди вважають специфічним.

Принцип дії та нанесення як і у інших засобів для дезінфекції взуття: препарат наноситься на всю внутрішню поверхню виробу, включаючи шнурки і устілки, а також ретельно обробляючи шви. Потім пару потрібно прибрати в герметично запаковану ємність, в якості якої може виступати контейнер або пакет. Час дії – не менше доби. Бажано, якщо дана ємність буде перебувати в теплі, так як в цьому випадку підвищується ефективність засобу.

Микостоп Спрей

Для дезінфекції взуття також існує даний протигрибковий спрей, спрямований на знищення грибка. Якщо стосовно інших засобів виникають проблеми, то цей діє вузькоспрямоване, а тому точно впорається з виниклою проблемою. Препарат зручно наноситься завдяки формі випуску. Періодичність використання засобу – 3-5 днів. Перед використанням потрібно просто дати парі добре висохнути. Для збільшення ефекту взуття також можна прибирати в пакет, але це необов’язкова міра.

18 способів: як продезінфікувати взуття, обробка взуття від грибка

Бицин

Даний засіб справляється з грибком в будь-якій фазі його розвитку. При цьому не потрібно його часте використання, що є плюсом даного засобу. Перед нанесенням потрібно очистити взуття, а потім на зволожену внутрішню поверхню пари нанести Бицин. Після висихання можна приступати до використання виробу.

Мірамістин

Даний антисептик можна застосовувати на щоденній основі, а тому він дуже популярний для вирішення проблеми дезінфекції. Також засіб є досить легким, а тому взуття залишиться в повному порядку. Використовувати потрібно 0,1%-й розчин. При цьому варто для нанесення використовувати звичайний ватний диск, змочений у даному розчині. Потрібно ретельно обробити внутрішню поверхню виробу, не забуваючи всі важкодоступні місця.

Для посилення ефекту можна знову скористатися коробкою. Також для полегшення власних зусиль можна скористатися пульверизатором. Для щоденного використання кошти буде потрібно досить багато, а тому це варто врахувати, оскільки його ціна досить висока.

18 способів: як продезінфікувати взуття, обробка взуття від грибка

Лайну

Даний розчин рекомендується використовувати двічі на місяць. При цьому ефективність його доведена: засіб повністю видаляє спори грибка, завдяки чому можна бути впевненим у тому, що найближчим часом він знову не потурбує.

Препарат не рекомендується застосовувати на світлій взуття, оскільки сам розчин має насичений синій колір. При цьому не варто забувати і про відмінний від інших спосіб використання: засіб потрібно нанести на поверхню, а через півгодини змити.

Аламинол

Даний засіб можна використовувати в декількох формах випуску: 1% чи 5%. Підходить для боротьби з декількома видами грибкових відкладень. Потрібно нанести його на внутрішню поверхню пари, почекати кілька секунд, а потім ретельно промити і висушити виріб. Використання залежить від міри необхідності: для профілактики достатньо продезінфікувати на початку і в кінці сезону, для видалення грибка – кожні два тижні.

Народні засоби

Народні засоби також не пішли далеко і мають масу способів для видалення грибкових спор з взуття. Щоб очистити виріб не потрібно робити великі грошові витрати, оскільки деякі кошти можна знайти на кухні, а інші – в аптечці.

18 способів: як продезінфікувати взуття, обробка взуття від грибка

Оцет

Скористатися рекомендується оцтовою есенцією, тобто 40%-м розчином даного засобу. В цьому випадку результат буде більш очікувано отримати, оскільки висока концентрація надає згубний вплив на грибок. Але тому даний метод не варто вважати щадним, попередньо рекомендується перевірити засіб на непомітній ділянці вироби, щоб заздалегідь виявити реакцію пари на розчин.

У даному засобі потрібно змочити ватний тампон і помістити його у взуття, помістивши пару надалі в герметичне місце на 2-3 дні. Згодом потрібно ретельно висушити і провітрити виріб. На це може піти кілька днів, оскільки цей засіб має ще один незаперечний мінус – сильний їдкий запах. Використовувати можна на текстилі і шкірі, але не варто з його допомогою дезінфікувати нубук і гуму. Не варто використовувати в якості спрею, а також обробляти повністю виріб.

Спирт

Звичайний спирт неефективний для видалення грибка. Потрібно використовувати нашатир. Для цього потрібно змочити ганчірку в даному розчині і ретельно протерти внутрішню поверхню виробу, а потім залишити провітрюватися.

18 способів: як продезінфікувати взуття, обробка взуття від грибка

Перекис водню

3%-й розчин пероксиду також допоможе впоратися з цією проблемою, потрібно обробити взуття, залишити її сушитися. При цьому варто заздалегідь перевірити засіб на невеликій ділянці пари, щоб з’ясувати, поміняє та колір чи ні. В залежності від результатів використовувати.

Марганцівка

Дана речовина рекомендується використовувати для дезінфекції темної взуття, оскільки світлу — воно може забарвити. Розводити потрібно у воді до утворення темного вишневого кольору. Взуття обробляється за допомогою ватного диска, а устілки поміщаються безпосередньо в розчин до 10 хвилин.

Сода і активоване вугілля

Можна використовувати як окремо, так і в поєднанні. Причому у другому випадку ефективність значно вище. Потрібно насипати суміш засобів у взуття, а потім висипати і видалити залишки речовини за допомогою пилососа.

18 способів: як продезінфікувати взуття, обробка взуття від грибка

Мідний купорос

Розчин цієї речовини застосовувати просто: за допомогою ватного диска нанести на внутрішню поверхню виробу і ретельно опрацювати всі важкодоступні місця. Потім почекати висихання 3-4 години.

Формалін 25

Даний засіб є ефективним, але досить токсичним. Спосіб застосування той же, що і у випадку з оцтовою кислотою. При цьому після дезінфекції необхідно обробити виріб нашатирем для запобігання виникнення алергічної реакції, а також припинення реакції знищення грибки. Якщо була проведена така обробка, взуттям можна починати користуватися через кілька годин після обробки.

18 способів: як продезінфікувати взуття, обробка взуття від грибка

Апаратний метод дезінфекції

Існують і спеціальні прилади для дезінфекції взуття. Вони працюють за допомогою ультрафіолету. Промені даного спектру допомагають знищити патогенну мікрофлору, причому для цього немає необхідності використовувати додаткові засоби.

Тімсон

Знищити грибок можна за допомогою приладу марки Тімсон. Для цього пари всередину вставляється апарат, який працює від мережі живлення. Через 8 годин можна бути впевненим, що виріб повністю обеззаражено. Ультрафіолетові лампи в кількості чотирьох здатні ефективно видалити суперечки і грибок.

Ксенелайт

Прилад даної марки вважається більш потужним, так як йому на обробку виробів потрібно близько п’яти хвилин. За цей час він встигає зруйнувати білкову структуру грибка, що згубно для кожного живого організму. Може використовуватися також для сушки взуття. З цим Ксенелайт здатний впоратися за кілька годин. Батарей, що входять до складу апарату, вистачає на пару місяців.

18 способів: як продезінфікувати взуття, обробка взуття від грибка

Klenz elfur

Цей прилад являє собою камеру, в яку потрібно помістити взуття для дезінфекції, яка проводиться за допомогою срібла і озону. Сам цикл дезінфекції триває не менше 10 хвилин. При цьому вироби не піддаються обробці високою температурою та їдкими засобами, а тому може застосовуватися багаторазово без ризику нанесення шкоди взуття.

Профілактичні заходи

Якщо грибок з’явився, то слід провести повну реорганізацію шафи. Шкарпетки потрібно викинути моментально, оскільки видалити з них грибок буде досить трудомістким, а тому простіше їх замінити. З взуттям не все так просто, а тому потрібно проводити постійну дезінфекцію, щоб видалити патогенну мікрофлору.

Профілактичні заходи допоможуть підтримувати негативне середовище для розмноження грибка. Варто врахувати той факт, що сприятливим середовищем є волога і сира взуття. Тому потрібно ретельно висушувати виріб після використання. Прибирати на зберігання коштує чисту суху взуття, причому потрібно зберігати в сухому місці в коробках або пыльниках.

18 способів: як продезінфікувати взуття, обробка взуття від грибка

Не варто допускати встановлення вологого мікроклімату, оскільки в цьому випадку великий ризик виникнення цвілі, що також є одним з видів грибка. Не варто давати взуття в користування іншим людям, це виріб має бути прирівняне до нижньої білизни, яке використовується певною людиною.

Якщо мова йде про поточному захворюванні грибкового характеру, то не варто залишати ступні відкритими в закритому взутті. Краще використовувати перешкоду між взуттям і ногами людини, якої виступають шкарпетки.

В якості профілактики потрібно проводити дезінфекцію пару раз в сезон, якщо взуття використовується регулярно. Якщо дотримуватися всіх заходів профілактики, а також правильно дезінфікувати виріб, можна забути про грибкових захворюваннях і запобігти їх появі.Моя довідка - Корисні поради