16 способів: як відіпрати помаду з одягу, ніж відіпрати помаду з білого одягу

Губна помада прикрашає дівчину, але часто може принести незручності як їй самій, так і близьким людям. Відіпрати її в домашніх умовах з одягу досить важко, оскільки помади останнім часом роблять все більш стійкими.

16 способів: як відіпрати помаду з одягу, ніж відіпрати помаду з білого одягу

Поради та рекомендації

Перш ніж почати видаляти помаду з одягу, рекомендується підготувати виріб і місце, на якому буде проводитися обробка. Необхідно використовувати для обробки рівну гладку поверхню без яскраво вираженого рельєфу. Для цих цілей краще всього підійде письмовий або кухонний стіл.

Поверхня потрібно застелити рушником або серветкою, а на неї покласти виріб, що вимагає очищення. Причому попередньо рекомендується вивернути виріб. Даний крок необхідний, оскільки в іншому випадку можливе лише більш сильне проникнення забруднення усередину матеріалу.

Засіб, за допомогою якого згодом буде проводитися обробка, рекомендується перевірити на непомітній ділянці виробу. В більшості випадків використовуються плямовивідники можуть не підходити під певний вид тканини, а також колір матеріалу. Для цих цілей рекомендується проводити тест.

Перші кроки з порятунку матеріалу здійснюються за допомогою мила, за допомогою якого потрібно запрати виріб. Якщо пляма висохло, то варто скористатися плямовивідниками. Згодом рекомендується випрати речі звичним способом, причому немає необхідності в більш інтенсивних режимах.

Для очищення краще використовувати чисту білу тканину або ватяний диск. При цьому по мірі забруднення потрібно замінювати інструмент на чистий. Потрібно попередньо ознайомитися з биркою на виробі, оскільки деякі речі краще віднести в хімчистку, ніж намагатися відмити в домашніх умовах. При видаленні забруднень потрібно рухатися від країв плями до його центру, щоб не збільшувати його площу.

16 способів: як відіпрати помаду з одягу, ніж відіпрати помаду з білого одягу

Особливості видалення з різних тканин

У загальному випадку використовуються одні і ті ж способи для видалення даного роду забруднень. Однак у деяких випадках варто приділити увагу деяким закономірностям. У більшості випадків не рекомендується використовувати агресивні засоби для видалення плям з делікатних тканин. Також варто починати очищення з більш м’яких засобів, а потім переходити до більш дошкульним.

  • Для видалення плям з кольорових тканин не рекомендується використовувати плямовивідники, що містять хлор.
  • Вироби з делікатних матеріалів не рекомендується прати при температурі вище 30 градусів Цельсія. До таким примхливим матеріалів відносяться шовк, шерсть, синтетика, а також джинс. При використанні більш високого температурного режиму речі можуть дати усадку, а саме пляма з них нікуди не зникне – лише глибше засяде у волокнах матеріалу.

Перед пранням в машинці автомат рекомендується запрати плями, оскільки в іншому випадку при неправильному виборі засобів і температурі забруднення може зайняти більшу площу, ніж мала спочатку. Використовувані засоби рекомендується комбінувати, щоб вони більш ефективно справлялися з поставленим завданням.

16 способів: як відіпрати помаду з одягу, ніж відіпрати помаду з білого одягу

Не рекомендується відкладати прання подібних речей, оскільки в помаді часто є важко виводяться пігменти, які згодом проникають у тканину і забарвлюють її. Якщо подібна ситуація вже сталася, то річ врятувати неможливо, так як при будь-якій спробі буде пошкоджений матеріал.

Народні методи

Варто почати відтирати губну помаду з одягу відразу після її появи, поки вона не встигла въесться у волокна. Не завжди це можливо, але краще вчасно звернути увагу на дану проблему.

Сіль і сода

Потрібно взяти сіль, соду і господарське мило в пропорції 2:2:1. Для даного рецепту рекомендується використовувати мило в рідкому вигляді, або додати невелику кількість води в суху суміш. Цим засобом потрібно натерти забруднення і залишити на півгодини, а потім випрати виріб.

Оцет і сода

На дві склянки води потрібно додати по столовій ложці оцту і соди. Необхідно ретельно перемішати всі компоненти до повного розчинення речовини. В отриманому розчині необхідно змочити чисту серветку і протерти забруднення. Залишки кошти можна видалити під час прання.

16 способів: як відіпрати помаду з одягу, ніж відіпрати помаду з білого одягу

Лимонна кислота

З лимонної кислоти може вийти непоганий натуральний плямовивідник. Потрібно змішати соду з даним засобом до консистенції густої кашки. Цю суміш слід нанести на забруднення, дочекатися повного висихання і з допомогою щітки видалити залишки речовини. Залишиться випрати виріб звичним способом.

Лак для волосся

Досить несподіваний, але від того не менш ефективний засіб. Потрібно розпорошити лак на забруднення так, щоб тканина просочилася їм. В такому стані варто залишити на кілька хвилин, а потім промити забруднення проточною водою. Якщо результат не задовольнив, варто повторити процедуру.

Піна для гоління

Слід використовувати тільки чисту білу піну. Засіб слід нанести на забруднення і потерти. Потім потрібно посипати содою, залишити на деякий час і промити водою.

16 способів: як відіпрати помаду з одягу, ніж відіпрати помаду з білого одягу

Зубна паста

За допомогою зубної пасти можна очистити від губної помади кольорові речі. Потрібно, озброївшись старою зубною щіткою, нанести засіб на забруднення і активно потерти деякий час, а через чверть години промити виріб в теплій воді.

Гліцерин

Даний засіб рекомендується трохи нагріти, а потім нанести на слід від помади на годину. Згодом рекомендується випрати виріб в підсоленій воді.

Засіб для зняття макіяжу

Найбільш логічне до використання засіб, за допомогою якого змивається косметика з особи. Варто змочити ним ватний диск і акуратно стерти з одягу забруднення.

Побутова хімія

Вивести пляму, що залишився на одязі від губної помади можна також за допомогою побутової хімії, яка зустрічається в кожному будинку.

16 способів: як відіпрати помаду з одягу, ніж відіпрати помаду з білого одягу

Господарське мило

При свіжих плямах їх видалення можна здійснити за допомогою прання вироби з господарським милом. Ще один варіант – натерти забруднення милом, посипати це місце сіллю і потерти.

Засіб для миття посуду

Часто цей засіб виявляється єдиним під рукою, але не варто його недооцінювати, оскільки воно ефективно бореться з плямами такого роду. Потрібно нанести речовина на забруднення і залишити на кілька хвилин. Потім рекомендується озброїтися старою зубною щіткою, щоб потерти забруднення і спробувати видалити пляма. Залишиться лише в прохолодній воді змити залишки.

Плямовивідник

Губну помаду з одягу можна прибрати за допомогою таких плямовивідників, як Vanish OXI Action, ACE Oxi Magic, а для дитячих речей можна використовувати засоби з серії «Ушастый нянь». Попередньо рекомендується ознайомитися з інструкцією по застосуванню.

16 способів: як відіпрати помаду з одягу, ніж відіпрати помаду з білого одягу

Відбілювач

Варто підбирати відбілювачі в залежності від типу матеріалу. В якості бюджетних коштів можна використовувати Білизну, але сучасний ринок представляє увазі велику кількість різних відбілювачів різних цінових категорій. Залежно від обраного засобу потрібно використовувати різні методи очищення, які вказуються в інструкції по застосуванню.

Розчинники

Розчинники досить їдкі кошти, а тому не рекомендується використовувати їх на делікатних тканинах, оскільки в цьому випадку їх може просто роз’їсти. Слід дотримуватися обережності і перевіряти дієвість кошти на невеликій ділянці виробу.

Денатурований спирт

В даній рідини потрібно змочити ватний диск, а потім відтерти помаду з одягу. Запах з одягу зникне після прання.

16 способів: як відіпрати помаду з одягу, ніж відіпрати помаду з білого одягу

Бензин

Даний засіб використовується таким же чином, як і спирт. Але варто стежити за тим, щоб після використання бензину на виробі не залишилися розлучення. Для їх усунення необхідно протерти очищене місце за допомогою серветки, змоченої в оцтовому розчині. Згодом залишиться випрати речі звичним способом.

Перекис

Пероксид водню допомагає змити помаду з білих речей. Для цих цілей рекомендується залити забруднення цим засобом і, дочекавшись повного вбирання в тканину, знову повторити процедуру.

Скипидар

Яскраві речі відіпрати досить складно, а тому для того, щоб очистити місце, залишене губною помадою, доведеться скористатися сумішшю ефіру і скипидару. Потрібно взяти рівні кількості і того, і іншого засобу, ретельно змішати і нанести на пляму.

16 способів: як відіпрати помаду з одягу, ніж відіпрати помаду з білого одягу

Від виникнення плям від губної помади на одязі ніхто не застрахований, однак якщо знати, чим можна відіпрати забруднення з білих або кольорових виробів, вийде їх врятувати. Методи очищення досить прості, однак варто враховувати вид тканини і безпеку коштів, що використовуються для видалення плям.Моя довідка - Корисні поради