16 способів: як прибрати жуйку з штанів, як відтерти жуйку від штанів, прибрати жуйку з штанів

Прилиплий до тканини жувальна гумка міцно зчіплюється з волокнами, і зняти її руками не виходить. Безсила проти неї і прання – через тертя вона лише ще більше розмажеться по речі. Перш ніж намагатися привести одяг у порядок, потрібно дізнатися, як прибрати жуйку з штанів – це допоможе швидко і без зайвих зусиль впоратися з завданням.

16 способів: як прибрати жуйку з штанів, як відтерти жуйку від штанів, прибрати жуйку з штанів

Видалити свіжу жуйку

Найпростіше видалити жуйку з штанів, поки вона не засохла. У цьому випадку буде потрібно ще одна жуйка – її потрібно пожувати до тих пір, поки вона не втратить солодкість, а потім приклеїти до забруднити ділянці штанів. Потім акуратно відліпити, і якщо сліди залишилися, знову приклеїти. Діяти так необхідно до тих пір, поки вся маса не збереться в грудку.

Засохла жуйка

Способів, як відтерти жуйку від штанів, навіть якщо вона встигла засохнути і намертво приліпитися до тканини, безліч. Щоб прибрати забруднення, застосовують прості і доступні засоби. Методи можна комбінувати: зчистити основну масу одним складом, а залишки – іншим.

Заморожування

При охолодженні гумка втрачає пластичність, стає крихкою, легко розсипається. Це властивість використовують, щоб почистити штани від прилиплої жуйки.

16 способів: як прибрати жуйку з штанів, як відтерти жуйку від штанів, прибрати жуйку з штанів

Порядок дій:

  1. Штани акуратно складають так, щоб ділянка з забрудненням був зверху.
  2. Кладуть річ в пакет, при цьому поліетилен не повинен торкатися тканини.
  3. Поміщають в морозильну камеру. Потрібно, щоб жуйка повністю заморозилась.
  4. Виймають пакет, дістають штани, з допомогою щітки усувають стала крихкою масу.

Діяти необхідно швидко – якщо зволікати, гумка може почати відтавати, і тоді вона розмажеться по штанів ще більше. У разі, якщо це сталося, слід знову заморозити одяг, а потім відразу ж пройтися по ній щіткою.

Нагрівання

Можна спробувати віддерти жуйку від штанів, заздалегідь нагріваючи її. Однак такий метод допомагає не завжди – розплавлений склад може навіть глибше въесться у волокна тканини. Використовувати цей спосіб варто, тільки якщо всі інші не принесли результату.

Важливо враховувати тип тканини, з якої зшиті штани – делікатні не переносять високих температур, можуть деформуватися, втратити первісний вигляд. Перед чищенням слід вивчити інформацію на ярлику виробу.

16 способів: як прибрати жуйку з штанів, як відтерти жуйку від штанів, прибрати жуйку з штанів

Фен

Для нагрівання в домашніх умовах найзручніше використовувати фен для сушіння волосся. Включивши прилад, направляють його на жуйку, щоб потік гарячого повітря розплавив масу. Коли вона підтане, з допомогою зубної щітки акуратно прибирають липкий складу. Після цього відправляють штани в прання.

Портативна батарея

Якщо жувальна гумка потрапила на штани в дорозі, і під рукою немає ніяких інших засобів, можна спробувати вирішити проблему, використовуючи портативну батарею. При включенні вона нагрівається, так що її прикладають до налиплої маси, чекають, коли та стане м’якою, а потім акуратно зішкрібають, намагаючись не пошкодити тканину. Такий метод дозволяє прибрати велику частину забруднень, проте пляма може залишитися.

Гаряча вода

Видалити жуйку, яка прилипла до штанів з грубої неліняющей тканини, можна струменем окропу. Для цього штани розтягують над раковиною, відкривають кран з гарячою водою. Кілька хвилин вода повинна литися прямо на гумку, після чого щіткою або дерев’яною лопаткою розм’якшилася масу зчищають.

16 способів: як прибрати жуйку з штанів, як відтерти жуйку від штанів, прибрати жуйку з штанів

Утюжок

Крім самого праски потрібно щільний папір або картон. Її кладуть прямо на ділянку з забрудненням, потім вивертають штани навиворіт і пропрасовують з внутрішньої сторони. Під впливом тепла жуйка розплавиться і вбереться в папір.

Коли основна маса буде видалена, картонку замінюють на паперовий рушник або промокальний папір, знову пропрасовують, щоб видалити залишки гумки.

Побутова хімія

Прибрати жуйку з штанів, виконаних з делікатних або линяють тканин, з допомогою нагрівання не можна, тому використовують більш м’які способи. Впоратися з проблемою допоможе побутова хімія – як спеціальні очищувачі, так і кошти, які можна знайти на кухні або у ванній:

  1. Рідке мило або гель для прання або миття посуду. Штани розстеляють на дні ванни або столі, підклавши клейонку, потім наливають будь-яку або перерахованих рідин, залишають на кілька хвилин. Відтирають жуйку щіткою.
  2. Спеціальний засіб «Антижвачка» від Domo підходить для синтетичної, вовняної та інших типів тканини. Справляється не тільки з жувальною гумкою, але і жирними плямами, слідами від етикеток та іншими забрудненнями. Його легко використовувати спрей розпилюють на заюшену область, після чого зчищають ганчіркою або щіткою.16 способів: як прибрати жуйку з штанів, як відтерти жуйку від штанів, прибрати жуйку з штанів
  3. Спрей Anti-gum з ефектом заморозки. Не залишає розлучень рідина може застосовуватися на тканинах і твердих поверхнях. Засіб розпорошують кілька секунд, а коли жуйка затвердіє, її прибирають дерев’яною або силіконової лопаткою.
  4. Спрей від ударів Icemix. Діє практично так само, як Anti-gum, застосовують за тією ж схемою.
  5. Засіб для виведення плям SA8 від Amway. Допомагає позбутися від старої, давно висохлої жуйки. Розпилюють складу на ділянку з прилиплою жуйкою, через 5 хвилин зчищають лопаткою.

Використовуючи плямовивідники, необхідно спершу переконатися, що вони не змусять тканина злиняти. Для цього невелику кількість крему наносять на непомітний ділянку, через короткий термін змивають і оглядають тканина. Якщо колір не змінився, приступають до чищення.

Підручні засоби

Для очищення штанів можна скористатися не тільки спеціальними складами, але і народними способами. При правильному застосуванні вони будуть не менш ефективні, дозволяючи без сліду прибрати давно прилиплу до одягу жуйку.

Лак для волосся

Щоб прибрати пляма жуйки з штанів, рясно розбризкують на тканину лак для укладання волосся. Коли пройде 5 хвилин, маса перестане бути липкою, і зчистити її можна буде дерев’яною лопаткою або шкребком. Після річ відправляють в прання, щоб очистити від залишків лаку.

16 способів: як прибрати жуйку з штанів, як відтерти жуйку від штанів, прибрати жуйку з штанів

Спиртові рідини

Відклеїти жуйку можна за допомогою будь-якої рідини, в складі якої є спирт (горілка, одеколон тощо). Просочують нею ватний диск, накладають прямо на гумку. Залишають, щоб забруднення размягчилось, після чого прибирають основну масу шкребком. Знову прикладають диск, трохи чекають, видаляють залишки паперовим рушником або чистою ганчіркою.

Рада! Якщо вдома не виявилося спирту, можна скористатися рідиною для зняття лаку.

Оцет

Використовують тільки 9 % розчин, концентрована кислота може пошкодити штани. Наливають рідину на проблемну область, чекають кілька хвилин, після зчищають лопаткою або щіткою. Після потрібно випрати виріб, щоб позбавитися від запаху оцту.

Рослинна олія

Щоб прибрати розмазану по штанів гумку, підійде будь-жирне засіб: рослинне або косметичне масло, крем для рук або вазелін. Її розподіляють по забрудненому ділянці, через короткий час отскребают втратила липкість масу пилочкою для нігтів або лопаткою. Пляма, залишене жиром, легко прибрати рідиною для миття посуду.

Важливо! Цей метод небажано застосовувати на світлих тканинах, на них сліди жиру можуть залишитися і після прання.

16 способів: як прибрати жуйку з штанів, як відтерти жуйку від штанів, прибрати жуйку з штанів

Вологі серветки

Якщо потрібно швидко позбутися від жуйки на вулиці, то можна скористатися вологою серветкою на спиртовій основі. Для цього спочатку руками відривають грудку, а прилиплий шар відтирають серветкою. По мірі необхідності змінюють її на свіжу.

Незважаючи на те, що жуйка відноситься до трудноудаляємиє забруднень, впоратися з нею все ж можна. Найефективніше діють спеціальні спреї, що знімають липку масу без залишку, однак навіть підручні засоби допомагають повернути штанів первісний вигляд.


Моя довідка - Корисні поради