16 кращих засобів: чим відмити в унітазі іржу, як очистити унітаз від іржі

Іржа в унітазі псує весь вигляд у туалеті і здатна звести нанівець навіть самий вишуканий і дорогий ремонт. Зазвичай господині звалюють все на погану якість води. Звичайно, це грає велику роль, але головною причиною виникнення цієї проблеми є неправильний догляд за унітазом. Вивести іржаві патьоки можна з допомогою спеціальних засобів або народних методів.

16 кращих засобів: чим відмити в унітазі іржу, як очистити унітаз від іржі

Причини виникнення іржі

Іржа є продуктом окислення різних сплавів. Існує кілька факторів, що сприяють її утворенню на поверхні сантехніки і в зливному бачку:

 1. Старі труби. При будівництві сучасних будинків встановлюються труби з металопластику, поліпропілену або ПВХ. Проте в більшості своїй водопровідна система складається з чавунних і сталевих труб. В результаті вода, просуваючись по трубах, вбирає в себе пісок і інші домішки, які осідають на поверхні унітазу.
 2. При тривалому терміні експлуатації сантехніки відбувається постійний контакт з рідиною, що призводить до її корозії. У більшості регіонів водні джерела збагачені різними металами. Окислилися частинки заліза з’єднуються з водою і вона, саме в такому складі, надходить в будинку, залишаючи неприємний наліт на унітазі.
 3. Підтікання рідини з бачка з-за погано відрегульованого клапана забезпечує постійний контакт із нею, із-за чого на керамічному покритті утворюються коричневі патьоки.
 4. Для виготовлення сантехніки використовуються фаянс або фарфор. Невисока ціна фаянсових виробів прямо пропорційна якості їх виготовлення. Така поверхня має нестійкістю до будь-яких механічних впливів, від чого дуже швидко стає шорсткою. В цих нерівностях скупчуються різні домішки і бруд. Вироби з порцеляни набагато стійкіше до виникнення нальоту.

Для того щоб позбутися від цієї проблеми назавжди, необхідно усунути основну причину її виникнення.

16 кращих засобів: чим відмити в унітазі іржу, як очистити унітаз від іржі

Побутові засоби

На сьогоднішній день існує безліч способів вирішення проблеми: чим відмити іржу в унітазі, починаючи з побутової хімії, закінчуючи народними засобами. З допомогою народних рецептів можна швидко позбутися від свіжих коричневих патьоків, однак для боротьби із застарілими і въевшимися забрудненнями краще підходять побутові засоби.

Всі вони відрізняються не тільки ціною, але і за формою, і за складом. За своїм складом вони поділяються на абразивні, кислотні та лужні. Розглянемо найбільш ефективні і дієві методи:

Абразиви

Найдоступнішим засобом є чистячий порошок, до складу якого, крім абразивів, що входять спеціальні компоненти для видалення іржі. Найбільш популярні серед них: Комет, Саніта, Пемолюкс і Сарма. Основними їх перевагами є: невисока вартість і простота використання. Крім того, за допомогою більшості з них можна почистити бачок унітазу і весь санвузол. Користуватися миючим порошком дуже зручно:

16 кращих засобів: чим відмити в унітазі іржу, як очистити унітаз від іржі

 1. Нанести на вологу забруднену поверхню.
 2. Злегка потерти протягом декількох хвилин.
 3. Залишити для вбирання на 20-30 хвилин.
 4. Прочистити іржу жорсткою губкою або щіткою.

Таким чином відбувається механічне видалення нальоту, але тільки не застарілого.

Абразивні засоби мають і свої недоліки: вони можуть пошкодити поверхню, не здатні боротися зі старими забрудненнями і при використанні утворюють пил, шкідливу для здоров’я дихальних органів.

Луги

Набагато безпечніше для тендітного поверхні сантехніки різні креми і гелі на основі лугу. До них відносяться такі засоби, як: Дося, Доместос і Сарма. Головною діючою речовиною в них є їдкий натрій, швидко розчиняє іржу, при цьому, не ушкоджуючи керамічне покриття. Використовувати лужний засіб дуже легко: достатньо нанести його на забруднену поверхню, залишити діяти на час, вказаний в інструкції і змити водою.

16 кращих засобів: чим відмити в унітазі іржу, як очистити унітаз від іржі

До плюсів використання рідких засобів відносяться: простота використання, швидкий результат без зусиль і абсолютна безпека для ніжного покриття. Крім того засоби на основі лугу, що містять хлор, надають сантехніці первісну білизну. Мінуси полягають у специфічному запаху і впливі тільки на свіжі забруднення.

Кислоти

Кислотні засоби містять у своєму складі кислоти різної концентрації: щавлеву, соляну або мурашину. З їх допомогою можна позбутися навіть від великого застарілого нальоту іржі і сечового каменю. Найефективніші з них: Туалетний каченя, Сіліт Бенг і Комет.

Використовувати кислотні засоби слід так само, як і лужні. Основна їх перевага – максимальна ефективність і швидкий результат. Недоліки – шкоду для органів дихання і попадання на шкіру і слизові.

Тому, перед застосуванням кислотних засобів, рекомендується надіти гумові рукавички і респіратор, захистити очі і намагатися не розбризкувати кислоту. На час витримки обов’язково закрити кришку унітазу.

16 кращих засобів: чим відмити в унітазі іржу, як очистити унітаз від іржі

Народні засоби

Багато жінок побоюються агресивного впливу побутової хімії і використовують народні засоби, які, до того ж, більш дешеві. Найефективніші способи, чим відмити іржу в унітазі в домашніх умовах:

 1. Столовий оцет або есенція. Використовується наступним чином: змочити засобом будь-яку тканину, прикласти на забруднену ділянку, залишити на 60 хвилин і змити водою. Оцет можна замінити лимонною кислотою (1 упаковка на 250 мл води). Бачок можна очистити наступним чином: у нього залити 500 мл оцтової есенції і залишити на 12 годин.
 2. Сода. Це абсолютно безпечне абразивний засіб, що володіє відбілюючим ефектом. Для видалення іржі необхідно приготувати содовий розчин і додати в нього перекис водню, нанести засіб на поверхню і залишити до повного висихання.
 3. Щавлева кислота. Сухий порошок розподілити на змоченої поверхні, потерти, витримати близько години, змити водою.
 4. Електроліт (рідина для автомобільних акумуляторів) містить у своєму складі висококонцентровану щавлеву кислоту. Щоб прибрати іржаві патьоки слід нанести засіб на поверхню і залишити для впливу на 20 хвилин. При роботі з електролітом необхідно проявляти обережність, оскільки його потрапляння на пластик може призвести до утворення отворів.16 кращих засобів: чим відмити в унітазі іржу, як очистити унітаз від іржі
 5. Нашатирний спирт і перекис водню. Як очистити унітаз від іржі: слід змішати обидва інгредієнта в співвідношенні 1:20, нанести отриману суміш на пляму, зверху накрити вологою тканиною і залишити на всю ніч.
 6. Кока-Кола та інші газовані напої містять ортофосфорну кислоту, тому з легкістю виводять іржу в унітазі: досить змочити одним з них тканину, прикласти до поверхні на 30 хвилин, злегка потерти і змити водою. Також можна залити унітаз 2-3 літра напою і залишити на ніч.
 7. Білизна. Це універсальний засіб, що містить хлор. Для видалення плям необхідно нанести на них білизну, витримати 20-30 хвилин і змити водою.
 8. Оцет з содою. Для приготування засобу слід підігріти 250 мл. оцту до 50 градусів, додати в нього 1 ст. л. соди, перемішати. Отриманий склад нанести на забруднену поверхню і через 10-12 годин змити водою. При необхідності повторити.16 кращих засобів: чим відмити в унітазі іржу, як очистити унітаз від іржі
 9. Зубна паста (відбілююча) – хороше абразивний засіб і швидко видаляє свіжі сліди іржі. Її необхідно втерти в плями і змити водою.
 10. Гель для посудомийних машин. Спосіб застосування: перелити засіб в розпилювач, потім з допомогою йоржика нанести на іржу нашатирний спирт, залишити на півгодини, розпорошити гель на поверхні, добре потерти, змити водою.
 11. Каустична сода. Для позбавлення від іржі достатньо засипати засіб у зливний бачок і змити водою. Мінусом такого способу є те, що содою дуже важко не пошкодити поверхню.
 12. Желатин і перекис водню. Спосіб приготування: у склянку чистої води додати 100 мл перекису, потім 60 р. желатину і залишити на 20 хвилин. Нанести склад на губку і обробити плями. Витримати 10-12 годин, при цьому контролювати, щоб вода з бачка не підтікала. Змити водою і скористатися йоржиком.16 кращих засобів: чим відмити в унітазі іржу, як очистити унітаз від іржі
 13. Сода і винна кислота. Для приготування ефективного засобу необхідно перемішати 50 р. кислоти з 90 р. нашатирного спирту, додати соду до отримання рідкої кашки. Одержаним складом обробити забруднення, залишити на кілька годин і змити водою.

Позбутися від іржі на унітазі можна за допомогою одного з перерахованих способів. Рекомендується починати з використання кислотних засобів з позначкою «Антиржавчина». Для профілактики утворення нових плям потрібно помістити в бачок спеціальну таблетку для пом’якшення води.


Моя довідка - Корисні поради