16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

Домашні пилові кліщі здатні принести людині масу неприємностей, а тому позбавлення від них повинно починатися негайно. З одного боку здається, що якщо цей вид комах не п’є кров, то з ним можна благополучно сусідити, але це далеко не так. Кошти від кліщів представлені на ринку у великій різноманітності, а тому позбавитися від них не повинно бути складно.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

Що собою являє

У будинку може існувати досить велика кількість кліщів, про яких до певного моменту можна навіть не підозрювати. Але як тільки будуть подані хоч які-небудь ознаки їхньої наявності, варто почати шукати способи їх знищення.

Види кліщів

Найбільш часто в квартирі живуть пилові кліщі. Тільки один цей представник роду налічує більше сотні видів. Їх життя повністю пов’язана з побутом людини, так як в якості їжі вони використовують відмерлі клітини людини і тварин, що мешкають в приміщенні. В квартирі для даного виду створена найбільш сприятлива обстановка, а тому залишати улюблене місце вони не побажають.

  1. Постільних кліщів можна занести в будинок зовсім випадково. Найчастіше це відбувається за допомогою переносу особин в будинок домашніми тваринами. Вони ховаються до певного моменту у високій траві і чагарниках, а це улюблене місце вихованців. Укуси білизняних кліщів досить небезпечні в великих кількостях, а плодяться кліщі дуже швидко.
  2. Існує і паперовий кліщ, який заводиться в старих книгах. Це маленька істота дуже нагадує павука. Вони полюбляють місця з підвищеною вологістю і цвіллю, а тому, незважаючи на назву, люблять селитися не тільки в книгах. Книжковий кліщ в довжину досягає максимум 2 мм, причому більша її частина припадає на живіт. Забарвлення коливається від білого до сірого і коричневого.16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних
  3. Килимові кліщі, яких також називають пиловими, живуть не більше 80 днів, але при цьому за цей час встигають зробити на світло велику кількість нащадків, які продовжать справу, розпочату предком.
  4. Меблеві кліщі селяться поблизу від людини – в диванної оббивці. Довжина їх тільця коливається від 3 до 8 мм, при цьому має жовтувато-коричневий відтінок. Практично у всіх особин цього роду сплюснуте тільце, щоб їх було неможливо знищити. Зробити це виходить тільки тоді, коли особина нап’ється.
  5. Павутинний кліщ як не дивно вражає кімнатні рослини. Він залишає на них дірки, через які згодом листя починають сохнути. Основна їжа – сік, через нестачу якого рослини починають гинути. Розмір особини не досягає 1 мм, а тому розглянути неозброєним оком неможливо.

Особливості життя

Одночасно в квартирі може проживати кілька різновидів клопів, оскільки їжі всім вистачає, так як більша частина харчуються відмерлими клітинами людини і тварин. Тому навіть за умови відсутності людини в квартирі, кліщі можуть прожити близько року без всяких проблем.

Найчастіше вони знаходяться в меблевій оббивці, матрацах, ковдрах і подушках. Селяться поблизу від тих місць, де людина проводить велику кількість часу.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

Одна особина кліща може прожити в квартирі кілька років, а скільки разів вона встигне відтворити потомство – невідомо. За цей час чисельність популяції збільшиться в кілька десятків разів. Нерідко кліщів можна зустріти поблизу і від продуктів харчування людей, так як вони їх також залучають.

Як виявити

Виявити кліщів на ділянці не так вже й просто, оскільки той же побутової кліщ може бути побачити тільки під мікроскопом, оскільки має маленькі розміри. Тому варто звертати увагу на інші деталі.

Якщо ранок щодня з’являються все більше нових укусів, посередині якого розташована маленька крапка з запеченою кров’ю, варто проявити уважність. Необхідно оглянути всі меблі в будинку на наявність чорних крапок. Зазвичай їх велику кількість, причому люди нерідко приймають їх за бруд.

У більшості випадків це виявляється простим послідом. Щоб точно переконатися в їх присутності, потрібно озброїтися лупою і ліхтарем і ретельно обстежити всю меблі з вимкненим в кімнаті світлом.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

Як зрозуміти, що тебе вкусили

Укуси пилових кліщів практично не помітні, але можуть викликати алергічну реакцію, а тому варто моментально реагувати на їхню появу. В більшості випадків їх нерідко приймають за укуси комарів або просто наслідок якоїсь алергії, а тому не відразу розуміють, що в квартирі з’явилися кліщі.

Почервоніння і свербіж, а також невеликі припухлі горбки з невеликою дірочкою посередині повинні сказати, що причину слід шукати десь поблизу, наприклад, в ковдрі.

Перша допомога при укусі

Допомога повинна бути надана максимально швидко, оскільки в іншому випадку може бути занесена інфекція в кров, а також бути викликана алергічна реакція. Спочатку, потрібно прийняти антигістамінний засіб, нанести мазь або гель з охолоджуючим і знезаражуючим властивістю, щоб придушити свербіж і запалення. У випадку, якщо з’явився набряк, потрібно прикласти холодний компрес.

Якщо почалася сильна алергічна реакція, потрібно в швидкому порядку звернутися до лікаря, оскільки можуть знадобитися внутрішньовенні ін’єкції.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

Вплив на людину

У разі щоденних укусів протягом тривалого періоду часу, у людини може виникнути анемія. При цьому з-за фекалій, які кліщі залишають у великій кількості в середовищі свого проживання, може початися астма та інші захворювання дихальних шляхів. Відбувається це із-за попадання в повітря отруйних речовин, які знаходяться у випорожненнях кліщів, а тому варто задуматися про те, як позбавитися від пилових кліщів у будинку або квартирі.

Алергія

Алергічна реакція у людей залежить від індивідуальних особливостей. Якщо у однієї людини може просто злегка почервоніти шкіра, то в іншого чи не виникає набряк Квінке, а тому на перший погляд може здатися, що пилові кліщі не приносять ніяких незручностей, але на ділі виявиться, що все не так.

Симптоми

В більшості випадків симптоми алергічної реакції беруть за звичайний риніт, оскільки проявляється той також. З’являється закладеність носа, чхання, яке може повторюватися нападами, а також свербіж і печіння в порожнині носа. Все це приносить суттєві незручності для людини, оскільки згодом може додатися безсоння, відсутній апетит, дерматит, кон’юнктивіт, астма.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

В цьому випадку виникне різь в очах, свербіж, сльозотеча. Найчастіше очі червоніють, а також з’являються червоні плями на шиї, обличчі, під пахвами і в області промежини. Причиною замислитися від наявності в будинку кліщів може і те, що поза вдома раптово настає ремісія. Загострення найчастіше відбувається в осінньо-зимовий період.

Лікування

Основою лікування є використання медикаментозних препаратів. Найчастіше використовується системне лікування, яке передбачає використання антигістамінних препаратів, спрямоване на місцеве усунення симптомів.

Найчастіше рекомендується використовувати очні краплі, гель від дерматиту і спрей при риніті. Креми і мазі при цьому використовуються гормональні, а тому терапія закінчується в короткі терміни, щоб не викликати побічний ефект.

Безпечні методи звільнення

Незалежно від виду, даний вид павукоподібних доставляє масу незручностей господарям квартири, а тому починають шукати способи, як позбутися від білизняних або пилових кліщів. Існує чимало способів, які зможуть вбити членистоноге. Залишається тільки вибрати той засіб від пилових кліщів, яке буде зручно використовувати в конкретному випадку.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

Вологе прибирання

Препарати від кліщів можуть трохи почекати. Спочатку потрібно спробувати більш прості і способи позбавлення від комах. Вони ненавидять чистоту, оскільки живуть і харчуються «пилом», а тому потрібно всього лише навести в квартирі ідеальний подарунок.

При цьому не має закінчуватися на простий вологого прибирання квартири. Потрібно обробити парою всю м’які меблі і випрати при високій температурі постільну білизну, штори і спальні приналежності. При цьому варто виставити ту температуру, при якій пилові кліщі гинуть.

Мінімалізм (выкидывание мотлоху)

Варто позбутися від великої кількості речей, які не використовуються і є стандартними пилозбірника. У більшості випадків це стосується декоративних елементів: м’яких іграшок, декоративних подушок. Вони значно підвищують настрій, але враховуючи рідкість їх використання, а також несвоєчасну чистку даних виробів, вони можуть стати обителлю кліщів.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

Низька температура і вологість

Взимку потрібно робити чистку і провітрювання речей. Якщо немає бажання позбавлятися від м’яких іграшок, то варто виносити їх на вулицю на деякий час. При мінусовій температурі через деякий час кліщі помруть, але ніякої шкоди продуктів їх життєдіяльності не наноситься.

Заморожування

Як убити кліща за допомогою заморозки? Потрібно покласти речі в пластиковий пакет і прибрати в морозилку на добу. Згодом більша частина кліщів буде мертва. При необхідності процес можна повторити. Найчастіше подібна операція проводиться у випадку з постільною білизною та м’якими іграшками. Це потрібно в тому разі, якщо речі не терплять застосування високих температур.

Вплив високими температурами

За допомогою високих температур потрібно обробити всі поверхні, які тільки можливо. При температурі води понад 65 градусів Цельсія кліщі почнуть гинути разом з продуктами своєї життєдіяльності. Головне, стежити за станом своїх речей. Варто звертати увагу на етикетку, щоб не зіпсувати виріб.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

У разі якщо воно не терпить застосування високих температур, слід віддати річ в хімчистку. В якості добавки потрібно додати актерицидные препарати, які призначені для знищення кліщів домашнього пилу.

Муть земля

Инфузорное землю називають також диатомитовой борошном, через схожість зі звичайною мукою. Насправді діатоміт – порода, що складається з планктону. Її продають в подрібненому стані. Вона корисна не тільки для здоров’я, але і в якості боротьби з домашніми кліщами.

Краї цієї породи в подрібненому стані дуже гострі. При цьому вони не завдають ніякої шкоди людям, але для клопів можуть бути смертельними. Для зменшення популяції комах потрібно посипати тонким шаром речовини килими, матраци та постільну білизну, а потім дати деякий час відстоятися. Перед сном потрібно пропилососити поверхні.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

Спеціальні постільні приналежності

На даний момент ринок може запропонувати спеціальні постільні приналежності, які знижують чисельність пилових кліщів, які можуть у них накопичуватися. Відбувається це за рахунок використання спеціальних тканинних покриттів з антиалергенним ефектом.

Завдяки подібним пристосуванням можна знизити ризик виникнення астми в кілька разів. Незважаючи на високу вартість, подібні постільні приналежності варто придбати для забезпечення власної безпеки.

Ефірні олії

За допомогою ефірних олій можна дезінфікувати житлове приміщення. Досить додати кілька крапель олії лаванди або лимона на половину відра чистої води. Крім цього, можна використовувати полин, ромашку і пижмо, причому допоможуть позбавитися від кліщів і сухі гілки, розкладені по дому. Розкидані гілки повинен пролежати на своїх місцях не менше трьох днів, а потім слід здійснити генеральне прибирання.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

Мінімізація кімнатних рослин

Як вивести кліща кімнатних рослин? Знизити кількість самих кімнатних рослин! Вони служать відмінним елементом декору, але збирають на себе великий відсоток пилу в будинку, яка згодом стає обителлю кліщів.

Щоб уникнути появи цих гостей, потрібно регулярно протирати листя від пилу, а також запобігти появі плісняви, не заливаючи рослину водою до відмови.

Вакуумний пилосос

Прибирання за допомогою вакуумного пилососа, є хорошим способом прорідити популяцію пилових кліщів, а тому, якщо подібне засіб є в будинку, питань, як позбутися від кліщів в будинку не повинно виникати. Від павутинного він не врятує, але пилових повинен знищити. Пилососити потрібно для видалення пилу з поверхні, в результаті чого зменшиться можливість появи алергічної реакції.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

Провітрювання

Варто також часто провітрювати приміщення. Обмін повітря сприяє відновленню температурного режиму в житловому приміщення, а також нормалізує вологість. Також допоможе і кондиціонер, який скорочує кількість вдихається пилу на 30%.

Очищувачі та повітряні фільтри

Використання побутової техніки також допоможе швидко звільнити приміщення від непрошених гостей. Найчастіше мова йде про очисниках повітря, які не тільки очищають повітря від пилу, але і зволожують його. При цьому проводиться збереження обраного оптимального рівня вологості в кімнаті.

У разі використання якісної техніки, про наявність комах можна буде не хвилюватися, оскільки вони швидко покинуть приміщення. При цьому варто вчасно міняти фільтри, щоб техніка продовжувала працювати без перебоїв.

Хімічні засоби

Крім народних засобів для знищення постільних кліщів, можна використовувати і хімічні, які з більшою ймовірністю допоможуть позбутися від комах. Знищення пилових і постільних кліщів проводиться за рахунок дезинфекції приміщення і зниження алергенів в пилових купах.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

  1. Найбільш популярним є аерозоль Милбиол, який випущений у Німеччині. Форма випуску досить невелика, але при цьому її вистачить на достатню кількість разів. Акарициди-проти кліщів є найкращим отрутою, а тому вони присутні в даному засобі. Але при цьому він абсолютно не токсичний.
  2. У Нідерландах вперше було випущено засіб Аллергофф, яке являє собою флакон 400 мл. Форма випуску – спрей. Препарат від павутинного кліща досить ефективний, але при цьому не токсичний для рослин, людини і тварин. Єдиний мінус – ціна. За таку невелику кількість засіб доведеться віддати близько півтори тисячі.
  3. В США було вироблено засіб від кліщів Easy Air. Воно є концентратом, а тому незважаючи на таку чималу суму, як і у Аллергоффа, його вистачить на більшу кількість застосувань, за рахунок того, що доведеться його розбавляти. Компоненти кошти є органічними, а тому препарат не є токсичним.

Кварцування

Народні засоби не ефективні на 100%. Навіть хімічні засоби не завжди здатні повністю позбавити людину від коростяного кліща, а тому варто використовувати більш сучасні способи позбавлення від даного виду членистоногих.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

Використання ультрафіолетових ламп здатне допомогти в цій ситуації. Кварцування є однією з нових процедур, але при цьому вона вже встигла зарекомендувати себе, оскільки допомагає позбавити житлове приміщення не тільки від клопів, але і від мікробів і вірусів.

Процедура проводиться за допомогою ультрафіолетових ламп, які можна купити в спеціальному магазині медичної техніки, або замовити в інтернеті. Придбати її досить непросто, а тому рекомендується викликати спеціальні служби.

Під дією ультрафіолетового випромінювання, яке видає кварцова лампа, кисень починає перетворюватися в озон, що є сильним окислювачем. Він дезінфікує приміщення, проникаючи в усі щілини. Варто також знати про те, що ультрафіолетові промені шкідливі для очей, а тому варто їх захищати від впливу лампи.

При цьому певний вплив здійснюється і на предмети інтер’єру. Деякі кольори можуть змінитися під дією випромінювання, а тому при застосуванні кварцової лампи слід про це пам’ятати.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

Профілактика

Варто розуміти, що не вдасться повністю позбавитися від кліщів. Доведеться проробляти процедури кілька разів поспіль через певні періоди, оскільки неможливо видалити яйця кліщів. Але навіть якщо вдасться це здійснити, то варто не забувати про профілактичні заходи, щоб павукоподібні не повернулися назад через деякий кількість часу.

До цих рекомендацій можна здогадатися самостійно, але все ж варто навести їх, щоб не було згаяно не один крок. Варто підтримувати чистоту в будинку постійно. Регулярно повинні проводитися генеральні прибирання, а також прості вологе прибирання за допомогою спеціальних засобів або сольового розчину.

16 коштів проти домашніх кліщів: пилових кліщів, постільних кліщів, паперових, килимових, меблевих, павутинних

Якщо існує можливість, варто придбати пилосос з аквафільтром, або вакуумний. Один буде здійснювати вологе прибирання частіше, ніж вона могла бути зроблена вручну. Другий є більш потужним пилососом порівняно зі звичайним. Якщо регулярно проводити прибирання з його допомогою, не забуваючи при цьому про оббивку меблів, то кліщі не потурбують довгий час.

Взимку слід не упускати можливості виморозити речі. А також варто прибрати в шафи і тумбочки будь пилозбірники. Не варто ставити м’які іграшки на чільне місце, забуваючи про них на довгий час. Їм також потрібно прання по мірі забруднення. Різного роду прикраси також повинні бути прибрані в шкатулки та коробки.

Книги також є досить серйозним пилозбірником, а до того ж є улюбленим місцем для проживання кліщів. Своєчасно варто міняти подушки, ковдри і матраци, оскільки кожен з предметів здатний накопичувати в собі кліщів, якщо регулярно не проводиться їх чистка.



Моя довідка - Корисні поради