15 способів, як відіпрати кров в домашніх умовах швидко і ефективно

Плями крові є досить складно отстирываемыми видами плям, а тому треба діяти оперативно, щоб було більше шансів без праці повернути речей первозданний вигляд без пошкодження волокон. Зробити це швидко і ефективно можна навіть народними засобами, якщо знати правильний підхід до вирішення проблеми.

15 способів, як відіпрати кров в домашніх умовах швидко і ефективно

Запобіжні заходи

Слід знати певні запобіжні заходи, які допоможуть зберегти зовнішній вигляд речей, а не заподіяти їм шкоду. У разі виконання цих нехитрих способів очистити плями крові буде простіше.

Вкрай не рекомендується використання при пранні високих температур, так як при них відбувається денатурація білка, тобто руйнування. Завдяки цьому ефекту кров тільки сильніше буде проникати і въедаться у волокна тканини. Згодом відіпрати плями не вийде ніяким способом – на цьому місці максимум можуть залишитися плями жовтого кольору. Позбутися від плям крові повністю можна тільки при пранні їх у воді низької температури.

Не варто піддавати одяг і постільну білизну та іншій термічній обробці. Це стосується прасування і відпарювання. Після впливу на тканину високою температурою забруднення стає неможливо видалити, оскільки воно друкується у волокна тканини.

Свіжа кров відмінно вбирається у всі тканини, а тому не варто розтирати її. У цьому випадку площа плями крові тільки збільшиться, що не входить у плани людини, яка шукає способи, як відіпрати її. Не варто використовувати щітки і серветки, агресивно катуючи стерти забруднення. Краще скористатися сухою серветкою, акуратно прикладаючи її до плями, щоб вона ввібрала вологу.

Способи

Відмити пляма крові вийде швидше і простіше, якщо воно свіже, а тому зволікати з проведенням даної процедури не рекомендується, щоб не довелося згодом довго возитися з забрудненнями.

15 способів, як відіпрати кров в домашніх умовах швидко і ефективно

Холодна вода

Незалежно від старості плям, потрібно спробувати відіпрати їх у холодній воді. Свіжі почнуть досить швидко блякнути, із застарілими такий трюк не пройде. В цьому випадку потрібно замочити речі не менш ніж на півгодини. Для більшої ефективності рекомендується додавати у воду стружку господарського мила, або розвести мильний розчин окремо в теплій воді і влити його в ємність з холодною.

Перекис водню

Даний засіб можна використовувати практично на всіх видах тканини, що не применшує його гідності. Потрібно нанести пероксид водню на плями крові строком не менше півгодини, а випрати звичним способом.

Нашатирний спирт

Можливе використання й іншого прийому: на забруднення потрібно нанести нашатир допомогою звичайної паперової серветки або ватного диска, а потім потерти ватним тампоном, змоченим в пероксиде водню. Змити речовини і зупинити реакцію допоможе господарське мило, яким забруднення на виробі натирається. Згодом потрібно лише прання з використанням порошку.

Сіль

Даний інгредієнт найчастіше використовується, коли потрібно видалити плями крові з грубих матеріалів, наприклад, з джинси. Для реалізації методу потрібно замочити забруднені речі в сольовому розчині на тривалий термін. Найчастіше процедура проводиться на ніч, але можна зробити це з ранку, а ввечері відновити чистку.

15 способів, як відіпрати кров в домашніх умовах швидко і ефективно

Приготування соляного розчину не потрібно великих тимчасових витрат: потрібно взяти літр крижаної води і додати в нього пару столових ложок кухонної або морської солі. Щоб вона краще розчинилася, можна розчинити її окремо в склянці теплої води, яку згодом потрібно розбавити холодною. Навіть засохлу пляму крові за подібне час витримки встигне відійти від тканини.

Сода

Якщо кров засохла, впоратися з нею буде складніше, ніж зі свіжими плямами, проте це аніскільки не цікавить харчову соду, оскільки цей порошок здатний впоратися з будь-якою складністю забруднення.

Приготування розчину відбувається наступним чином: в склянці з теплою водою розлучаються 2 столові ложки активної діючої речовини, а потім доливають необхідне до літра кількість холодної води. Пляма крові потрібно залити отриманим розчином і протримати ніч, то є на це замочування потрібно приблизно 9-11 годин. Потім слід використовувати використовуваний на постійній основі плямовивідник і бажано випрати речі в пральній машинці.

Аспірин

Даний препарат є практично в кожному будинку, а якщо його і не є під рукою, то коштує він досить дешево. Він допоможе відіпрати кров з білих речей, а от для чищення кольорових виробів не призначений. Потрібно розкришити таблетку і додати невелику кількість холодної води до утворення кашки.

15 способів, як відіпрати кров в домашніх умовах швидко і ефективно

За допомогою вільної зубної щітки потрібно нанести засіб на забруднення і акуратно потерти. Не варто застосовувати цей метод для чищення делікатних тканин, оскільки механічний вплив може зіпсувати структуру тканини.

Крохмаль

Якщо мова йде про делікатних тканинах, то потрібно застосовувати засоби, які не зіпсують матеріал. Таким є крохмаль. Їм потрібно натерти забруднення з обох боків тканини. Попередньо матеріал слід зволожити. Таким чином, крохмаль перетворитися в кашку при використанні.

Пляма крові з крохмалем, нанесеним на нього, потрібно залишити усього на кілька хвилин, а потім видалити з використанням звичайного ватного диска або паперової серветки. Вироби потрібно як можна швидше запрати, щоб видалити залишки бруду.

Гліцерин

Старі і, отже, засохлі плями крові з легкістю допоможе прибрати подібний препарат. Видалити з його допомогою забруднення не становить особливих труднощів, оскільки сил на неї витрачається мінімальна кількість. Речовина слід трохи нагріти на водяній бані, щоб він став більш рідким. У ньому потрібно змочити ганчірку або ватний диск, а потім потерти засохлі виділення. Обробляти спочатку потрібно виворітну сторону, а потім приступити до лицьової. Діяти подібним чином потрібно до тих пір, поки не удасться видалити забруднення.

15 способів, як відіпрати кров в домашніх умовах швидко і ефективно

Татраборат натрію

Плямовивідник можна приготувати в умовах домашнього побуту. Для цього потрібно придбати тетраборат натрію і аміак. Потрібно взяти однакову кількість даних інгредієнтів, а потім додати до них воду в пропорції 1:19. Замочувати річ з плямами крові потрібно в отриманому розчині не менше 6 годин.

Засіб для миття посуду

Якщо під рукою не знайшлося більш підходящих для вирішення цієї задачі коштів, то можна скористатися звичайним гелем, який використовується в будинку для миття посуду. У цьому випадку пляму потрібно замочувати в гелі всього близько півгодини, а потім можна буде видаляти за допомогою води з пральним порошком.

Лимонна кислота і лимон

Вироби, виконані з натуральних матеріалів, можна очищати за допомогою більш агресивних засобів, а тому можливо зробити чищення плям крові за допомогою такого дивного поєднання, як поварена сіль і лимонний сік. Інгредієнти потрібно взяти в пропорції 1:2. Наносити слід акуратно за допомогою зубної щітки.

15 способів, як відіпрати кров в домашніх умовах швидко і ефективно

При цьому не рекомендується сильно розтягувати тканину та ретельно втирати суміш, так як тканина все-таки можна пошкодити. Даний метод не підходить для чищення кольорових виробів, оскільки барвник може бути пошкоджений їдким складом використовуваної суміші.

Крейда

Якщо є бажання посилити попередній спосіб застосування гліцерину, то можна змішати його з стовчене в пил крейдою. Потрібно в рівних кількостях змішайте інгредієнти і розвести суміш до отримання кашоподібного стану холодною водою (не варто вливати відразу багато, робити це рекомендується поступово). Подібний «компрес» потрібно тримати на плямі кілька годин, після чого річ слід запрати в теплій воді з використанням прального порошку.

Зубна паста

Даний метод підходить для чищення виробів з грубих матеріалів, таких як джинси. Потрібно нанести досить товстий шар головного інгредієнта на виділення і дати пасті засохнути. Після цього потрібно промити річ холодною проточною водою, а потім промити за допомогою мильного розчину. Забруднення часто не зникає з першого разу, а тому прекрасною новиною є те, що метод можна застосовувати кілька разів, поки пляма не зникне з виробу.

Пом’якшувач для м’яса

Застарілі плями крові вивести не становить особливих труднощів, якщо знати правильні методи чищення. Цим методом часто користувалися м’ясники, оскільки подібний порошок з папайї і солі був у них завжди. Потрібно попередньо замочити всі забруднені вироби в холодній воді на кілька годин, а потім випрати.

15 способів, як відіпрати кров в домашніх умовах швидко і ефективно

Після цього пом’якшувач слід розвести невеликою кількістю води, щоб вийшла кашоподібна консистенція, яка наноситься на плями, що залишилися від крові. По закінченні декількох годин суміш застигне, завдяки чому її легко можна буде прибрати за допомогою щітки.

Спеціальні засоби

Спеціальні засоби рекомендується вибирати залежно від матеріалу, з якого виконані речі. В даному випадку вони не будуть пошкоджені, а також ефективність засобу буде значно більше. Засіб потрібно застосовувати у повній відповідності з інструкцією по застосуванню. Якщо з першого разу не вдалося досягти необхідного результату, а таке можливо у випадку, якщо кров вбереться в тканину, слід додати більшу кількість миючого засобу.

Відіпрати старі плями

Кров має унікальний склад, який при взаємодії з киснем починає змінювати свій агрегатний стан. Відбувається це із-за великої кількості білкових продуктів у плазмі крові. При контакті з повітрям маса поступово починає злипатися, а при впливі на неї високої температурою, гемоглобін залишає на тканині бурі плями. З-за всіх цих факторів видалити старі плями крові з речей стає набагато складніше.

15 способів, як відіпрати кров в домашніх умовах швидко і ефективно

Розчиняємо білок

Щоб розчинити білок тканини потрібно використовувати лугу і ферменти. В якості лужного розчину можна використовувати харчову соду. Ферменти для розщеплення білка додаються в більшість сучасних пральних порошків. Але для того, щоб вони встигли спрацювати, потрібен деякий час, а тому рекомендується замочити в мильному розчині з використанням прального порошку річ, причому терміном не менше 10 годин.

Вимиваємо білок з волокон

Рекомендується приготувати соляний розчин і замочити на ніч у них речі, часто використовується метод, якщо потрібно відіпрати кров з простирадлом. При цьому сам розчин забарвиться досить швидко в коричневий колір.

Це відбувається за рахунок того, що сіль витягує з крові колір. У цих же цілях можна використовувати перекис водню, якій потрібно заливати плями на деякий час.

Добиваємо пляма

Згодом потрібно випрати речі в пральній машинці. При цьому варто стежити за тим, залишилася кров яскравого кольору на одязі. Якщо на речах виключно жовті розводи, то можна використовувати гарячу воду з відбілюючим порошком, якщо мова йде про прання білих речей, в іншому випадку – за допомогою звичайного прального порошку. Якщо плями залишилися бурого кольору, то рекомендується використовувати температуру води не вище 30 градусів Цельсія.

15 способів, як відіпрати кров в домашніх умовах швидко і ефективно

Особливості виведення з різних поверхонь

Потрібно знати певні способи, які більш ефективно справляться з видаленням плям крові на певних видах матеріалів, так як в цьому випадку не потрібно побоюватися псування речі. Для делікатних матеріалів варто використовувати більш щадні методи, а також слід думати про площі забруднення і колір матеріалу.

Диван

Меблеву оббивку досить складно очистити, але діяти потрібно при першому попаданні крові на диван. Для цього потрібно взяти тканину або серветку і акуратно промокнути пляму, щоб вбралася зайва кров. Потім потрібно нанести спеціальний засіб на губку або ганчірку і почати потирати плями в напрямку від краю до центру. За допомогою чистої тканини, змоченої у воді, після закінчення процедури потрібно видалити залишки суміші, а потім залишити поверхню сохнути.

Для очищення матерчатою оббивки рекомендується використовувати сольовий розчин у поєднанні з аспірином, а для шкіряних меблів підійде засіб для миття посуду. Рекомендується дати засобів вбратися, а потім акуратно потерти.

Матрац

Для чищення свіжих плям на матраці не потрібно застосування жодних коштів. Рекомендується взяти звичайний кубик льоду і чисту тканину або серветку. Варто прикласти до забруднення кубик льоду на невелику кількість часу, а потім промокнути поверхню. Подібну процедуру потрібно повторювати до тих пір, поки сліди крові не зникнуть.

15 способів, як відіпрати кров в домашніх умовах швидко і ефективно

Для усунення застарілих плям варто використовувати сольовий або содовий розчин. Для цього за допомогою пульверизатора необхідно розподілити кошти на забруднення. Якщо площа невелика, то можна скористатися невикористовуваної зубною щіткою.

Килим

Килим можна почистити тими ж методами, що використовувалися для м’якої оббивки меблів. Засіб наноситься на пляму, залишають на деякий час, а потім за допомогою зубної щітки видаляється з поверхні. Не варто застосовувати відбілюючі кошти на кольорових поверхнях, а також не допускати попадання аміаку на шерсть.

Більш щадними розчинами вважаються мильна і сольовий, а для складних забруднень потрібно використовувати перекис водню і харчову соду.

Біла та кольорова одяг

Засохлу кров з білого відіпрати досить складно, але можна для цього застосовувати більшу кількість агресивних засобів. Для кольорових тканин вони не підходять у зв’язку з тим, що можуть розчинити барвник, що призведе до втрати кольору або зовсім утворення плям. Але на білому в більшості випадків можуть залишитися жовті розчини, прибрати які досить проблематично.

15 способів, як відіпрати кров в домашніх умовах швидко і ефективно

Для білих тканин використовуються перекис водню, плямовивідники на основі хлору та інші відбілюючі продукти. Для кольорових тканин рекомендується використовувати спеціальні засоби, на яких є позначка «Для кольорових речей», або картопляний крохмаль.

Темний одяг

На темних тканинах плями крові досить непомітні, тому прибрати їх можна за допомогою засобів для миття посуду та інших коштів, які не мають відбілюючого ефекту, щоб уникнути утворення світлих плям на одязі.

На джинсах

Джинсова тканина є досить щільною, вивести кров з якою досить складно навіть якщо та є досить свіжою. Для світлої джинси ефективно застосовувати такі засоби, як кашка з харчової соди та перекису водню. Темні ж можна відіпрати за допомогою звичайного засобу для миття посуду. Також можна використовувати для даного виду матеріалу соляний розчин.

15 способів, як відіпрати кров в домашніх умовах швидко і ефективно

Відіпрати кров можна як з постелі та інших спальних приладдя, так і з одягу без проблем для тканини, якщо не забувати про заходи обережності і не забувати про наявність плям білкового походження надовго.

Моя довідка - Корисні поради