15 способів: як позбутися від мурашок в квартирі, як вивести мурах з городу

Поява в квартирі різного роду комах лякає людей, адже вони можуть не тільки заважати звичайної життєдіяльності, але і бути небезпечні для мешканців. Знищення мурах повинно починатися досить оперативно, щоб ті не встигли розплодитися.

15 способів: як позбутися від мурашок в квартирі, як вивести мурах з городу

Різновиди, чим небезпечні

Незалежно від причини їх попадання в будинок, яких може бути кілька, потрібно знищити шкідників як можна раніше. Навіть якщо були помічені хоча б пара особин, оскільки вони можуть бути небезпечні для людей.

Існує кілька різновидів комах, які проникають в будинок. Найбільш частими гостями є жовті мурахи. Вони можуть слабкий коричневий відтінок. В цілому вони не перевищують зазвичай 2 мм, і лише матки можуть бути більше. Але варто знати, що по хаті вештаються далеко не матки: вони зазвичай знаходяться в гнізді і відкладають яйця, а всі інші – розвідники – добувають їм їжу.

Часто з’являються чорні і коричнево-руді мурашки. Селяться вони в основному під плінтусами. Якщо вони великого розміру – означає, що вони будуть переносити різного роду захворювання. Ще один різновид, яка часто з’являється в квартирі – червоні мурахи. Вони небезпечні для людини тим, що люблять людські кров і піт.

Якщо останній вид мешкає в будинку, то навіть через невеликі ранки на шкірі вони можуть занести інфекцію в кров. Відбувається це найчастіше, коли людина спить. Всі інші переповзають з цукорниці в сміттєве відро і назад, а тому не дивно, що на своїх лапках можуть переносити велику кількість кишкових інфекцій, але не тільки. У більшості випадків мурахи здатні заразити тиф і гельмінтозом.

15 способів: як позбутися від мурашок в квартирі, як вивести мурах з городу

Звідки з’являються, де знайти гніздо

Існує ряд причин, за якими можуть з’явитися нові маленькі мешканці будинку. Найчастіше це відбувається з настанням холодів, оскільки ці створіння є теплолюбними. Не можуть не порадувати їх і антисанітарні умови. Так як «робочі» мурахи зобов’язані годувати свою матку, яка не залишає гнізда, то вони шукають місце, яке дозволить їм довго годуватися.

Отаким рогом достатку є відро для сміття, решта їжа на підлозі і інших кухонних поверхнях. Не варто надовго залишати на столі брудний посуд, а також зберігати відкритими продукти. Все це може вселити впевненість у людини, що незабаром до квартири дістануться мурахи. І тільки позбувшись від бардаку на кухні, можна починати боротися з мурахами в будинку.

Занести їх можна з квітами і розсадою в будинок, що особливо часто трапляється у випадку, якщо люди живуть у приватному будинку. Вивести мурах потрібно спочатку з городу, а потім почати займатися будинком. Домашні руді мурахи в квартирі з’являються у випадку, коли сусіди спробували позбутися, а так як неподалік є гарне місце, то залишаться вони, швидше за все, там.

15 способів: як позбутися від мурашок в квартирі, як вивести мурах з городу

Дрібні мурашки проникають в настільки ж невеликі щілини і тріщини, яких у кожній квартирі має бути чимало. При цьому якщо немає жодного шансу занесення в будинок цих крихітних створінь на одязі. Або з продуктами, то варто бути впевненими, що вони проникли у вентиляційні шахти або щілини в підлозі. Найчастіше вони шукають недоступні темні місця і пристосовують їх під гнізда.

Одна колонія домашніх мурашок може налічувати близько 300 тисяч особин, вивести яких з квартири при цьому не становить великої праці.

Народні способи

Знищення мурах може проводитися не тільки за допомогою професійних методів, але і за допомогою народних засобів, адже проблема появи даного типу комах в будинку і на городі не рідкість.

Прибирання

Мурахи в будинку з’являються у зв’язку з антисанітарними умовами, а тому потрібно в першу чергу забратися в будинку, прибравши з відкритого простору всю їжу і перекривши шлях у відро для сміття як мінімум кришкою. Після цього вони не зникнуть, а тому варто знайти й інші способи позбавлення від нових мешканців.

15 способів: як позбутися від мурашок в квартирі, як вивести мурах з городу

Ромашка і борна кислота

В аптеці можна придбати лікарську ромашку і борну кислоту. Сухоцвіт просто розкидаються в місцях, де найбільш часто відмічено появу непроханих гостей. Засіб є повністю безпечним і жодним чином не може нашкодити людині. Але, незважаючи на причини появи домашніх мурашок, потрібно діяти комплексно.

Борна кислота і цукор

А тому варто змішати борну кислоту з фаршем або цукром – улюбленою їжею комах. Отримані суміші варто розміщувати на мурашиних стежках, щоб вони споживали їх по дорозі, а також тягли в лігво. Подібним чином можна запросто позбутися від червоних і жовтих мурах у квартирі. Варто пам’ятати, що використовувати борну кислоту можна виключно в гумових рукавицях, щоб захистити руки.

Медовий сироп

Засіб від мурашок може бути і не таким небезпечним. Можна приготувати медовий сироп. Для цього потрібно розмішати мед у воді і поставити склянку з сиропом на місце їх скупчення. Вони не зможуть встояти від гостини, і просто потонуть у солодкому сиропі.

15 способів: як позбутися від мурашок в квартирі, як вивести мурах з городу

Часник

Обробка від мурашок може здійснюватися і за допомогою тих продуктів, які є в кожному будинку. Потрібно взяти часник і просто змастити мурашині стежки. Комахи не переносять цього запаху, а тому досить короткий термін покинуть житло.

Дріжджі

Ще один досить щадний спосіб позбутися від мурашок – розвести дріжджі і додати що-небудь солодке, щоб принадити мурах. Найчастіше для цього використовується варення, ванілін або цукор. Тарілку з розмазаним по ній частуванням, потрібно поставити поруч з місцем їх скупчення.

Картопля, яйце і борна кислота

Можна виготовити засіб від мурах з картоплі, яйця і борної кислоти. Для цього потрібно зварити три картоплини і розмішати їх з трьома жовтками в пюре. В отриману суміш потрібно всипати кислоту, зробити з неї кульки і розсипати по слідах комах.

15 способів: як позбутися від мурашок в квартирі, як вивести мурах з городу

Аромамасла

Якщо вбивати комах шкода, то можна просто злякати їх з квартири. Вони бояться певних видів аромамасел, а тому розмістивши ці рослини і фрукти по квартирі, можна злякати непрошених гостей. Для подібних цілей найчастіше використовуються петрушка лимон аніс, м’ята і гвоздика.

Професійні методи

Якщо потрібно позбутися від мурашок назавжди, особливо якщо мова йде про приватний будинок, то все ж бажано звертатися до хімічних засобів. Але навіть тут мова йде про 2 шляхи вирішення проблеми: можна викликати спеціальну бригаду, яка привезе свої інсектициди, а можна просто потруїти їх самостійно. На сучасному ринку є маса засобів, які допоможуть це зробити без особливих зусиль.

Виконати знищення мурах можна за допомогою різних засобів: отруту далеко не єдиний засіб на даний момент. Можна використовувати гель від мурах, або крейду. Але варто ретельно ознайомитися з інструкцією по застосуванню і загальною інформацією про ці кошти, щоб вибрати єдино потрібне.

15 способів: як позбутися від мурашок в квартирі, як вивести мурах з городу

Кошти від мурах у вигляді спрею не є досить ефективними. Їх мінус також у тому, що розпорошувати потрібно безпосередньо на мурашник. Незважаючи на те, що доступ може надаватися навіть в найдрібніші щілини не підійде, якщо не знайдено гніздо комах, тому раптор від мурашок може і не допомогти в багатьох випадках.

В цьому випадку краще використовувати гелі, бо як отрута, яка знаходиться в них, діє не відразу, а через деякий час. Найчастіше особина встигає добігти до мурашника, а там вже здатна отруїти інших комах, у тому числі і матку.

Різні приманки з отрутою маленькі руді мурашки відносять в свою обитель, щоб нагодувати інших особин і матку. Тому такі страви слід залишати на стежках, по яких слідують розвідники.

Крейду Машенька також досить популярний на пострадянському просторі. Його використовують не тільки в боротьбі з мурахами в квартирі, але й іншими шкідливими комахами. Цим засобом потрібно окреслити периметр кімнати максимально близько до плінтусів, ніби перегороджуючи комах шлях.

Існують спеціальні капсули і краплі, що є досить потужним засобом, після обробки приміщення яким один раз, мурахи не з’являються в будинку досить довго при дотриманні профілактичних заходів. Подібний ефект виходить завдяки паралічу і подальшої смерті комах.

15 способів: як позбутися від мурашок в квартирі, як вивести мурах з городу

Коли звертатися до професіоналів

Часто буває так, що мешканці не бажають самостійно позбавлятися від комах, а тому довіряють цю справу професіоналам. Але нерідко це потрібно робити обов’язково, оскільки інакше неможливо подальше існування в квартирі.

Багато людей вважають, що мурашки не несуть ніякої шкоди, а тому не намагаються позбутися від них при першій появі. У більшості випадків, небезпеки піддається не тільки одна квартира, але і весь будинок, оскільки маленькі комахи проникають в інші квартири і обживаються і там.

Стан сімей погіршується, а тому вони замислюються про те, що пора змінювати умови життя. Насправді приймати рішення почати знищення мурах допомогою спеціальних служб потрібно набагато раніше. Якщо комахи заполонили весь будинок, то варто звернутися в будинкоуправління, яке зобов’язане викликати спеціальну компанію, яка пройде по квартирах і зробить дезінфекцію приміщень.

15 способів: як позбутися від мурашок в квартирі, як вивести мурах з городу

Якщо в квартирі є маленькі діти, то слід скористатися або народними засобами, або на час відвезти дітей до родичів. Спеціальні компанії почнуть шукати в приміщеннях гнізда, опрацюють їх туманом – гарячим або холодним. Через деякий час вони перевірять ефективність виконаної роботи. Подібна апаратура коштує досить дорого, а тому є тільки у відповідних компаній. На думку СЕС, результат позитивний, якщо комахи не турбували жителів протягом триместру.

Профілактика

Чим труїти мурах, повинен вирішити кожен житель самостійно в залежності від ситуації, що склалася в квартирі. Але крім цього, потрібно проводити профілактичні заходи, які не дозволять з’явитися комах в будинку в принципі. Головним принципом в будинку повинна бути чистота.

Якщо в домі панує безлад, то цілком логічно, що комахи обживатимуть квартиру, а тому треба ставитися з увагою навіть до такої дрібниці, як прибирання кухонного столу. Відразу після завершення прийому їжі, потрібно ретельно вимити стіл, прибравши всі крихти і сміття. При цьому варто змити плями, щоб мурашкам зовсім не було чим поласувати.

15 способів: як позбутися від мурашок в квартирі, як вивести мурах з городу

Не можна залишати на столі продукти, для цього можна використовувати контейнери, які можна герметично закрити. Прибирання повинна бути регулярною. Варто ретельно мити підлоги, раковини, плиту і кухонні шафи, а також своєчасно виносити сміття. Бажано мати відро для сміття з кришкою, щоб до нього ніхто не можу залізти.

При наявності домашніх тварин, варто подбати і про чистоту їх посуду. Варто ретельно і часто мити миски. При цьому вони повинні стояти на підставці. Якщо виконувати ці нескладні інструкції, можна не турбуватися про появу в будинку шкідників, оскільки їм просто не буде чого вживати в їжу, а тому вони будуть шукати інше місце.

Позбутися від мурашок в городіМоя довідка - Корисні поради