15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Срібло є благородним металом, з якого віддавна виготовляють не тільки ювелірні прикраси, але і предмети інтер’єру, посуд. При частому використанні вироби з цього металу темніють і жовтіє, а тому важливо знати, як проводиться чистка срібла.

15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Чому темніє і жовтіє срібло

Перед тим як починати чистити срібло від чорноти варто дізнатися причини його частого забруднення. Це допоможе вибрати правильні умови зберігання і рідше доведеться замислюватися про його миття.

Чисте срібло не темніє, але це стосується тільки того випадку, коли воно не містить у собі абсолютно ніяких домішок. В іншому випадку доведеться подбати про те, щоб провести експертизу та з’ясувати, які саме домішки і сплави використовувалися в роботі.

Неправильне зберігання викликає почорніння у тому випадку, якщо прикраси і предмети інтер’єру знаходяться в постійній вологості, або торкаються вологого тіла. Не рекомендується прикраси з срібла приймати душ, оскільки в цьому випадку підвищується ризик появи темних плям. Також не варто залишати у ванній або на кухні на тривалий час подібні вироби, оскільки постійні випари також негативно позначаться на його стані.

Часто виникає питання, чому срібло чорніє саме на тілі найчастіше. Людський піт є затятим каталізатором, що запускає процес окислення срібла. Хоча в цьому випадку не завжди цей фактор позначається на стані прикрас. Уважно треба стежити за своїм здоров’ям. В більшості випадків даний срібло починає чорніти при зіткненні з шкірою, якщо секреція потових залоз має велику кількість сірки. Це може свідчити про внутрішніх патологіях, а також про прийом в даний період часу медикаментозних препаратів.

15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Але в потові секреті може переважати азот, який не викликає потемніння або пожовтіння срібла. Не рекомендується підтримувати контакт срібних виробів з косметичними засобами, великою кількістю одягу, бо вона також при неправильному виготовленні може виділяти пари сірки, а також допускати контакту з гумою.

Такі ж з’єднання сірки можуть бути присутні і в інших місцях, наприклад, в пакувальному папері, а тому працювати з нею рекомендується без натільних прикрас, зокрема кілець. Якщо потемніло срібло, то варто задуматися і про екологічної обстановці, в якій людина проживає, оскільки подібний ефект може викликатися викидами відходів промислових підприємств.

Очистити від чорноти срібло в домашніх умовах досить просто, але тим не менш не рекомендується запускати цей процес, оскільки в більшості випадків застарілі забруднення усуваються з срібних прикрас значно складніше. А регулярне миття змушує скоротити кількість таких чисток, що тільки продовжує термін експлуатації виробів.

Варто також знати, що чистий дорогоцінний метал не буде жовтіти, однак він має досить невисоку міцність, із-за чого простіше нанести механічні пошкодження, в тому числі і подряпини під час полірування. Для збільшення його міцності часто в метал додаються домішки у вигляді платини, нікелю, цинку, золота та інших компонентів. Але в цьому випадку доведеться миритися з тим, що почорніло срібло.

15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Загальні правила і заходи безпеки

Срібло, як і інші дорогоцінні метали, потрібно чистити, дотримуючись певних умов і технік, щоб не зіпсувати вироби, які виконані з нього. Тому перед вибором засоби для чищення срібла, слід ознайомитися з невеликою кількістю загальних правил, які слід виконувати при митті предметів.

Рекомендується якомога частіше мити срібні вироби. Не потрібно чекати, коли почорніння стане занадто очевидним і великим. Старі плями складніше очистити, для цього потрібне застосування більш їдких засобів, які при цьому можуть містити абразив, який застосовувати взагалі не рекомендується.

При появі найменшого пожовтіння і потемніння срібла варто промити його в прохолодній мильній воді, можливо з невеликим присутністю соди, якщо того допускає наявність прикрас на виробі.

Почистити срібні ланцюжки ефективно можна тільки за наявністю щітки з м’якою щетиною. При цьому варто віддавати перевагу тим екземплярів, які мають натуральний ворс, так як з ним менше ймовірність пошкодити покриття прикраси. А ось для чищення срібла 925 проби вкрай небажано використовувати саморобні засоби для очищення, потрібно придбати спеціальні рідини, які точно збережуть у фізичної цілісності прикраси та інші предмети.

15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Чистити срібло в домашніх умовах, щоб блищало, потрібно лимонним соком і гарячою водою. Але чим вишуканіше прикраса, тим більше воно вимагає дбайливого догляду. При цьому варто дивитися і на супутні прикраси у вигляді каменів, позолоти і чорніння, оскільки вони можуть не підтримувати ці методи чищення.

Сушити вироби потрібно за допомогою паперових серветок і м’яких тканин, а якщо у важкодоступних місцях не виходить видалити вологу, то рекомендується продути їх феном. Для полірування потрібно використовувати замшу, фланелеву або вовняну тканину. При цьому рекомендується не одягати прикраси пару днів після чищення, щоб на ньому утворився захисний шар.

Особливості чищення

Для чищення простих виробів з срібла можна використовувати навіть самі агресивні способи. А ось більш складні види декору вимагають прояву обережності. Важливо правильно підібрати спосіб, як можна відбілити срібло в домашніх умовах, щоб не зіпсувати виріб.

Прикраси з каменями

Залежно від типу використовуваного для створення прикраси каменю потрібно підбирати певні методи чищення виробу. Потрібно знати, що щільними мінералами вважаються смарагд, аквамарин, сапфір, нещільними – опал, малахіт, бірюза і місячний камінь, а рубін, гранат і топаз найбільш вибагливі в плані миття.

15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Для першої категорії можна використовувати практично всі способи очищення срібла. Найбільш ефективним вважається чищення срібла за допомогою нашатирного спирту.

Друга група вимагає більш дбайливого поводження з собою. Для їх чищення варто використовувати виключно м’які серветки і тканини, а також мильну воду, оскільки в будь-якому іншому випадку можна на каменях залишити подряпини у зв’язку з їх м’яким складом.

Почистити срібло з камінням третьої групи можна тільки при використанні прохолодної води. При високому температурному режимі вони можуть змінити свій колір, а залишити виріб в цілості хотілося б будь-яку ціну. Тому з використанням мильної води потрібно постаратися очистити саме срібне прикраса, а камінь бажано протерти спиртовою серветкою.

Чистити срібло з перлами найбільш складне завдання, оскільки цей камінь боїться практично все. Для миття слід змочити м’яку тканину у фільтрованої кип’яченою воді, остільки оскільки саме така не буде містити хлору. Сама перлина може начищаться картопляним крохмалем.

Матове срібло

Матове срібло найбільш крихка покриття, оскільки подряпати його можна без всякого праці. Для його чищення рекомендується використовувати мильну воду і зубну пасту, при це у другому випадку потрібно перевірити рецепт на невеликій ділянці прикраси, яка менш за все помітно.

15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Позолочене срібло

Чистити срібло з позолотою також вимагає обережності, оскільки подряпати і зняти верхнє покриття досить легко. Для видалення бруду і жирного нальоту можна використовувати тільки м’які тканини і серветки, які потрібно змочити в спиртовому розчині. Допускається замочування в пиві і картопляному крохмалі тривалістю до півгодини.

Чорнене срібло

Чорніння срібла також потрібно берегти. В якості чищення подібні вироби можна замочувати в картопляному відварі на кілька годин, а також акуратно промивати мильною водою. Головним рецептом збереження результату є періодичність і регулярність виробленої чищення.

Способи

Почистити той же срібне кільце в домашніх умовах можна кількома способами, але в залежності від того, чи просте воно чи ажурна, якісь методи будуть кращі за інших, а тому варто звертати увагу на складно вироби.

15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Оцет

Оцтову есенцію бажано не використовувати для чищення срібла, оскільки вона є надто агресивним речовиною. Столовий оцет повинен бути не більше 9% концентрацією. Невелика його кількість потрібно нагріти до температури 50 градусів Цельсія. При цьому потрібно дотримувати техніку безпеки і користуватися респіратором і щипцями, щоб виловлювати і завантажувати в розчин прикраси.

Срібні вироби потрібно покласти в розчин терміном до чверті години, а потім витягнути і промити теплою водою, після закінчення не забувши витерти їх насухо.

Зубна паста

Як почистити в домашніх умовах столове срібло? Досить використовувати засіб, який є в будинку кожної людини – зубна паста або зубний порошок. Такий метод чищення прикрас вважається достатньо грубим, оскільки на виріб з дорогоцінного металу виявляється механічний вплив щіткою або серветкою, в результаті чого можуть залишитися мікроподряпини.

Тому слід дотримуватися кілька рекомендацій: не використовувати тверді тканини при чищенні, наносити пасту акуратним тонким шаром в одному напрямку, сильно не натискати. У цьому випадку чистка не буде травмувати предмет, але дозволить швидко позбутися від будь-яких забруднень і плям на сріблі.

15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Нашатирний спирт і перекис

Почистити срібний хрестик або інші невеликі поодинокі вироби можна за допомогою змоченою в нашатирному спирті ватки або серветки. Якщо виробів багато, або вони досить об’ємні, то варто скористатися сумішшю нашатирю і перекису водню. Всі вимагають чищення предмети необхідно скласти в даний розчин на чверть години.

Чищення срібла перекисом водню повинна проводитися в разі, якщо на виробі немає прикрашають його елементів. Срібні вироби потрібно скласти на дно деякої посуду і залити необхідною кількістю даного засобу, щоб воно покривало предмети повністю. У міру видалення забруднень, вони будуть відходити від прикрас загальним шаром, а тому в розчині будуть помітні чорні лусочки. Коли предмети будуть очищені повністю, їх потрібно дістати і промити водою. Цей метод кращий, ніж з використанням аміаку, оскільки перекис водню не має ніякого запах, а також надає блиск прикрас, на відміну від свого побратима.

Лимонна кислота і мідна дріт

Застосування кислот можливо в тому випадку, якщо вироби досить прості і однотонні, тобто на них не присутня елементів позолоти і чорніння, а також рекомендується з обережністю використовувати при наявності каменів, оскільки ті чи інші хімічні елементи можуть вступати в реакцію, в результаті чого предмет може бути зіпсований.

15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Почистити ланцюжок зі срібла можна за допомогою лимонної кислоти. Для цього потрібно видавити близько 500 мл лимонного соку з цитрусових, або розмішати в тому ж об’ємі води 100 грамів кристалів. Даний розчин необхідно поставити нагрівати на водяну баню, при цьому потрібно додати в нього мідну дріт, щоб запустити електроліз. Після того, як розчин закипить, потрібно додати прикраси в нього і почекати, поки срібло не очиститься від забруднень.

Сода

Харчова сода використовується тим же способом, що і зубний порошок: її потрібно розвести невеликою кількістю води перед використанням, щоб вийшла кашка. За допомогою м’якої серветки потрібно розподілити по виробу масу і акуратно потерти в місцях з почорніння, намагаючись сильно не тиснути, щоб не залишити подряпин. Особливо це повинно хвилювати, якщо потрібно почистити срібні сережки або кільця.

Картопля

Рекомендується для чищення позолочених виробів. Потрібно почистити і нарізати картоплю і скласти його в чисту прохолодну воду. В цей же розчин необхідно покласти на кілька годин вимагають чищення прикраси і столові прилади.

15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Оливкова олія

Оливкова олія слід застосовувати для очищення срібних виробів, а для їх полірування. Домогтися потрібного ефекту вийде через рослинного жиру, що знаходиться у складі цього засобу. Ватний диск потрібно змочити в олії і ретельно протріть всю поверхню вироби з цього металу, а потім за допомогою м’якої тканини натерти предмет.

Ластик

Ластик також допоможе прибрати незначні забруднення. Для цього попередньо потрібно промити прикраси в мильній воді або дати настоятися в картопляному розчині. Потім канцелярською гумкою потрібно відтерти ті плями, з якими не впоралися інші методи.

Аміак

Чищення срібла аміаком здійснюється наступним способом: потрібно зробити розчин з води, зубного порошку і аміаку, які слід змішати в пропорції 5:1:2. Отриманим розчином за допомогою м’якої губки потрібно протерти прикраси і столові прилади.

15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Можна використовувати й інший рецепт: змішати аміак з перекисом водню і дитячим милом в рівній кількості, покласти в розчин всі вимагають чищення предмети, почекати, поки з них не злізе бруд, а потім відполірувати вовняною тканиною.

Фольга

Чистка содою і фольгою срібла відноситься до досить дбайливим способів додання блиску виробів. Однак його не рекомендується використовувати у разі, якщо на виробах є камені, позолота і чорніння, оскільки це все може бути пошкоджено.

Потрібно закип’ятити склянку води і додати в неї столову ложку соду, активно розмішати, а потім опустити на дно шматочок фольги. Останнього можна не робити, якщо ємність зроблена з алюмінію. На дно каструлі потрібно опустити всі необхідні чищення виробу і залишити на чверть години.

Сигаретний попіл

Сигаретний попіл допоможуть позбавити срібло від потемніння і бруду. Для досягнення цього ефекту потрібно розмішати головний інгредієнт з соком одного лимона, а потім закип’ятити. Обмоченной в одержаний розчин серветкою потрібно почистити всі вироби.

15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Косметична пудра

Пудру потрібно нанести на замшу або інший м’який матеріал. Протирати прикраси потрібно до появи ефекту – усунення забруднень.

Кисляк

Потрібно потримати в кисляку прикраси з срібла протягом декількох хвилин. Потім ретельно промити водою і витерти. Головним миючим речовиною виступає молочна кислота.

Помада

Такий неординарний спосіб, як чищення срібла губною помадою, також повинен допомогти добитися ідеального блиску прикраси. Для цього потрібно натерти косметичної приналежністю прикраси, а потім стерти її ватним диском. Подібний метод дієвий тільки у випадку з губною помадою, блиск не рекомендується використовувати.

15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Паста для чищення срібла

Спеціальна паста для чищення срібла відмінно видалить навіть застарілі забруднення. Вона не має у своєму складі абразивних частинок, при цьому невеликої кількості пасти допоможе ефективно видалити всі забруднення. Потрібно лише нанести її на серветку, потерти виріб і залишити його на кілька хвилин. Потім змити водою і насолоджуватися результатом.

Як зберігати, доглядати за сріблом

Щоб не потрібно було шукати способів, як почистити срібні прикраси та інші предмети інтер’єру та посуду, потрібно знати умови, в яких їх потрібно зберігати. У цьому разі вироби будуть довше перебувати в експлуатації.

Для зберігання виробів з цього матеріалу потрібно підібрати спеціальне сховище. Найкращим чином підійде будь-яка щільно закривається скринька з дерева, в якій всередині є бавовняна або лляна серветка. У цьому випадку повітря буде менше проникати до срібла, в результаті чого темніти воно буде набагато повільніше.

15 способів: як почистити срібло в домашніх умовах від чорноти і жовтизни швидко і ефективно

Якщо срібними прикрасами користуються досить рідко, то в цьому випадку захистити їх можна набагато більш ефективно і надійно. Потрібно щільно загорнути їх у спеціальну пакувальний папір, що не пропускає повітря. Потім бажано прибрати ці предмети в сухе місце.

Коли срібні прикраси в частому користуванні, за ними потрібен ретельний догляд, оскільки постійний контакт з шкірою і повітрям не може не позначитися на їхньому стані. Рекомендується регулярно мити їх в мильній воді, насухо витерти їх після цього сухою серветкою або висушуючи феном.

Після кожної чищення рекомендується пару днів не носити прикраси, щоб на них утворився захисний шар, який більш довгий період зберігати вироби в чистоті.


Моя довідка - Корисні поради