15 методів: як прочистити унітаз від засмічення в домашніх умовах, як усунути засмічення в унітазі

Майже кожен у своєму житті стикався з ситуацією, коли засмітився унітаз. Цьому може сприяти сильна жорсткість води. На стінах відкладаються солі, сечовина. Головне знайти спосіб як пробити засмічення в унітазі.

15 методів: як прочистити унітаз від засмічення в домашніх умовах, як усунути засмічення в унітазі

Від чого засмічується унітаз

Часто проблему засмічення створюємо собі самі.

 • Причина в скиданні залишків їжі, заграв консервації, уплывшая з відра статева ганчірка, пустощі дитини кинув іграшку. Все це може заблокувати каналізаційні труби. Дуже сильно звужують прохід трубопроводу наповнювач з лотка для домашніх тварин.
 • Встановлена конструкція з помилками призведе до виникнення проблеми рано чи пізно. Якщо установка буде проводитися самостійно, то необхідно дотримуватися вимоги: ухил труби від сантехнічного приладу до стояка 20 мм на погонний метр; відстань між ними не повинна перевищувати 1000 мм.
 • Тиск у трубі створює умову, що спускає воду. Для створення тиску необхідна фанова труба, клапани. Їх повна відсутність і призводить до того, що система погано працює.
 • Встановлюється на унітаз, який за своєю конструкцією потрібно буде часто вичищати.

Типи засмічення

Механічне – відбувається з власної вини, в результаті скидання предметів особистої гігієни та інших речей, що засмічують конструкцію.

Технічне – засмічення в результаті виходу з ладу системи каналізації у разі неправильного приєднання конструкції і зносу труб.

15 методів: як прочистити унітаз від засмічення в домашніх умовах, як усунути засмічення в унітазі

Експлуатаційне – засмічення в результаті недоречного використання системи, відкладення солей, сечовини. З часом така проблема все одно виникає.

Як визначити місце пробки

Каналізаційна система в будинку – це колектор, який складається з труб, у яких є розбіжності в діаметрі. Визначивши місце, де забився унітаз, легше буде усунути проблему.

Система каналізації влаштована так, що всі вузли з каналізаційним відведенням з’єднуються в стояк з труби або загальний стік. Її діаметр приблизно 110мм.

Перевірочні роботи починають до ближнього сайту. По техніці з’єднання це найчастіше унітаз. У нього 100 мм роз’єм, що підходить під діаметр стояка.

Перевіряється злив води в унітазі:

 • Вода проходить. Роботи з пошуку пробки потрібно продовжити далі.
 • Вода в унітазі не йде. Перевіряється наступний вузол. Швидше за все, доведеться перейти до раковини.

Результати перевірки прохідності води в раковині:

 • Вода не проходить в раковині. Проблемну ділянку в стояку або далі.
 • Вода сходить в раковині – засмічення в унітазі.

Якщо вода стоїть навіть в крайньому санвузлі, то починати потрібно перевіряти по черзі всі вузли рухаючись в бік унітазу. Це допоможе з’ясувати проблемне місце.

15 методів: як прочистити унітаз від засмічення в домашніх умовах, як усунути засмічення в унітазі

Перевірка труби, що йде до сусідів:

Якщо у вашій квартирі визначили, що вода не проходить ні в одному санвузлі, то зверніться до сусідів. Дізнавшись, що в нижній квартирі проблем немає, можна впевнено говорити, що пробка в трубі від сусідів до вашого стояка.

Якщо у сусідів така ж проблема, то потрібно пройтися по сусідах до першого поверху і дізнатися, як у них сходить вода.

Проблема залишилася і в сусіда на першому поверсі, значить треба спускатися в підвал. Пробка може з’явитися в одному з колін трубопроводу. У підвалі оглянути трубопровід.

Для того, щоб знайти пробку в підвалі, потрібно попрацювати з ревізією, відкриваючи їх по черзі. Якщо при відкриванні ревізії вода починає підтікати, значить, на цій ділянці труби, пробки немає.

Якщо вже повністю відкрита ревізія, а вода не йде, значить, пробка в стороні протилежного руху потоку. Потрібно очистити цю ділянку труби.

Народні засоби

Зіткнувшись з питанням, що робити, якщо засмітився унітаз, багато хто замислюється про народні засоби. Перед початком робіт краще одягнути щільні гумові рукавички, респіратор або маску і халат з довгим рукавом.

15 методів: як прочистити унітаз від засмічення в домашніх умовах, як усунути засмічення в унітазі

Злив окропом

Чищення сантехніки народними рецептами буде допомагати виходячи від ступеня забруднення.

Щоб не займатися глобальної чищенням системи, можна в неї виливати ціле відро кип’яченої води 1 раз за 30 днів. Це профілактика.

В якості боротьби з пробкою, відро з окропом потрібно вилити швидко під прямим кутом, якщо унітаз погано змивається. При найменшому зміщенні пробки, процедуру з окропом треба повторити ще раз.

Сода

Продезінфікувати і почистити унітаз можна за допомогою соди. Потрібно насипати її на всю поверхню стін, зверху виливши розчин оцту і соку лимона. Так можна повернути колишню білизну конструкції.

У чашу висипають 0,5 пачки соди і 0,5 склянки оцту для усунення пробки. Засипану соду залишають на 10 хвилин. Потім змивають.

Оцет

Рецепт допомагає, якщо ступінь забруднення не сильна.

 • Оцет 9%- 1 склянка;
 • Сода – 1 ст. л.;
 • Йод – 5 крапель.

Оцет довести на вогні до 40о під кришкою. Потім вилити його в унітаз, не змиваючи. Насипати соду, капнути йод. В такому стані все залишити на ніч. Якщо з першого разу вапняний наліт не пішов, то рекомендується процедуру повторити.

15 методів: як прочистити унітаз від засмічення в домашніх умовах, як усунути засмічення в унітазі

Дуже легко позбутися від вапняного нальоту, якщо на ніч під обідок антивсплеск покласти папір або м’яку тканину, просочену оцтом. Вранці ці місця чистять йоржиком, і змивають наліт.

Гірчиця

 • Окріп – 2 л;
 • Гірчиця – 1 ч. л.

У воду додається гірчиця. Отриманий розчин виливається в чашу. Через кілька хвилин натискають на злив унітазу.

Газовані напої

Напої «Спрайт» або «Кола» містять у складі лимонну кислоту, що дозволяє їх використовувати при боротьбі з відкладеннями на стінках. У чашу вилити 1-2 пляшки газованого напою і залишити на ніч. Вранці змити.

Механічно ті дії

Трапилася неприємність. Як усунути засмічення в унітазі без спеціальних служб?

Вантуз

Вантуз — самий простий інструмент, який в такій ситуації може вас виручити. Інструмент, що має гумовий ковпак і дерев’яну рукоятку. Як прочистити унітаз від засмічення вантузом? Встановити гумовий ковпак чаші щільно до стінок. Перед цим натиснути на кнопку подачі води. Потім виконувати різкі рухи дерев’яною рукояткою вгору і вниз до звільнення затору. Потрібно зауважити, що цей спосіб допоможе тільки з маленької пробкою.

15 методів: як прочистити унітаз від засмічення в домашніх умовах, як усунути засмічення в унітазі

Руками

Виявили, що погано проходить вода в унітазі? Що робити в цьому випадку? Приберіть всю воду з чаші і вручну витягнути елемент, який перешкоджає проходженню води. Рухи повинні бути акуратними, щоб рука не застрягла в рукаві конструкції.

Пластиковою пляшкою

Незвичайний варіант боротьби з пробкою за допомогою пластикової пляшки об’ємом 1,5-2 л. Пляшку закрити кришкою, відрізати дно. Різким рухом в чашу опускається пляшка пробкою до верху і провертається швидкими рухами. Потрібно створити вакуумну пробку, яка виштовхне засмічення в туалеті.

Лялька

Лялька – це маленький мішечок з піском зав’язаний вірьовкою. Переконайтеся, щоб бачок був повний водою. Різко натиснувши кнопку спуску води, ляльку опустити в отвір конструкції. Під тиском води і вагою ляльки проб’ється пробка. «Лялька» витягується. Метод добре діє, якщо пробити потрібно пробу з туалетного паперу.

15 методів: як прочистити унітаз від засмічення в домашніх умовах, як усунути засмічення в унітазі

Трос

Трос допоможе, якщо унітаз погано змивається. Але процедуру чищення потрібно проводити в парі. Перший напарник виконує зворотно-поступальні рухи тросом і з акуратністю простягає його всередину труби каналізації. Другий напарник обертає дріт. Коли з’являться відчуття, що торос уперся в щось, необхідно спробувати такими ж зворотно-поступальними рухами проштовхнути пробку або витягнути її у зворотний бік. Виконуючи всі дії з тросом, потрібно стежити, щоб він був у натягнутому стані.

Плівка

Унітаз витирається насухо. Широким скотчем смужками склеюється весь коло антивсплеск так, щоб вийшло суцільне плівкове покриття. Вийде герметично упакована конструкція. Натискається кнопка подачі води в систему, і в ту ж секунду робиться тиск рукою на плівку зі скотчу. Так можна пробити пробку.

Хімічні речовини

У продажу можна придбати готові хімічні засоби. Потрібно вивчити інструкцію, як прочистити самостійно унітаз, коли він забився. Для цих цілей існує 3 види коштів:

15 методів: як прочистити унітаз від засмічення в домашніх умовах, як усунути засмічення в унітазі

 1. Порошкоподібні абразивні «Пемолюкс». Порошок насипається на місця забруднення. Перед цим з чаші прибирають воду. Ганчірочкою потерти місця з нальотом. До недоліків кошти відноситься його порошкоподібний складу. Частинки порошку дряпають покриття унітазу і надалі такі подряпини швидше покриваються нальотом.
 2. Засоби, у складі яких, луг – «Білизна», «Доместос», «Дося». Основною діючою речовиною кошти є розчин їдкого натрію. У чашу без води наливають чистячий засіб. Залишають на деякий час. Потім йоржиком необхідно потерти з забрудненими місцями. Залишити ще постояти в такому стані. Через 30 хвилин змивати. Засіб здатне впоратися з жиром і усунути засмічення органічного походження. Їдкого запаху самі не мають і після себе не залишають. Поверхню унітазу не дряпається.
 3. Кошти кислотні – «Сіліт». Принцип дії такого засобу та застосування повністю повторює кошти з лугом. Справляються зі старими забрудненнями, сечовиною, камінням, іржею, вапняним нальотом. Засіб роз’їдає поверхню унітазу з кераміки і фаянсу при частому використанні. Працюючи з ним потрібно одягати респіратор.
 4. Кошти з хлором – використовуються в якості щоденного застосування. Вони дезінфікують і чистять поверхню. Недолік в їх їдкому запаху. Поверхня не пошкоджується.

Порада: хімічні засоби краще вибрати в гелевидний складі або кремовому. Ці кошти більш економні у використанні.

Коли потрібно викликати сантехніка

Випробувавши всі методи і засоби, і не усунувши засмічення самостійно потрібно звернутися в службу за допомогою до професіоналів. Досвід та сучасне обладнання зроблять свою справу. Фахівці швидко впораються.

15 методів: як прочистити унітаз від засмічення в домашніх умовах, як усунути засмічення в унітазі

Профілактика засмічення

Багато господинь задаються питанням, як прочистити унітаз від засмічення. Закінчивши всі процедури і упокоившись після виконаних робіт, потрібно потурбуватися, щоб такого більше не повторювалося.

Затори з’являються у вигині унітазу через накопичення в тих місцях жиру, який потрапляє від викинутої їжі. Рекомендується використовувати в профілактичних цілях хімічні препарати, які приберуть наліт на стінах труб. Трубопровід в іржавому стані провокує скупчення наростів, які й перетворюються в складні засмічення.

Проводити профілактичні заходи краще, ніж зіткнутися зі складною проблемою, коли засмітився унітаз.Моя довідка - Корисні поради