15 методів: як прибрати блиск з штанів від шкарпетки і після прасування, як позбутися блиску на брюках

Штани досить часто лисніють від неправильної прасування або постійної шкарпетки. Не всі можуть похвалитися знанням про те, як прибрати блиск з штанів, хоча це дозволить повернути привабливий вигляд даного предмету гардеробу.

15 методів: як прибрати блиск з штанів від шкарпетки і після прасування, як позбутися блиску на брюках

Чому з’являється блиск

Основні причини появи лиску на брюках названі: праска та постійна експлуатація. Якщо блискучі плями з’явилися в хаотичному порядку, то варто задуматися про те, чи правильно проводиться прасування даного елементу одягу.

Подібні ділянки виглядають непривабливо, а тому варто ознайомитися з правилами догляду за брюками, підібрати потрібний температурний режим на прасці або скористатися відпарювачем. Усунути подібні плями досить проблематично, якщо вони не йдуть після прання. В цьому випадку доведеться проявити кмітливість або знайти ефективні способи позбавлення від блиску.

Причиною також може виступати тривала носка вироби. У цьому випадку плями не є хаотичними, а з’являються на очікуваних місцях, в яких штани протирають більше і частіше всього. Такими ділянками можуть вважатися коліна, сідниці і стегна. Набагато рідше їх можна зустріти в інших зонах.

У більшості випадків боротьба з блискучими ділянками зводиться до використання доступних інгредієнтів, які можна зустріти практично в кожному будинку. При цьому також рекомендується ознайомитися з методами профілактики появи цих плям і почати правильний догляд за даними типом вироби.

15 методів: як прибрати блиск з штанів від шкарпетки і після прасування, як позбутися блиску на брюках

Лоск з-за шкарпетки

Прибрати блиск з штанів, який з’явився від тривалого носіння, не становить особливої праці. Для цієї мети можна використовувати підручні засоби. Навіть праска допоможе в досягненні бажаного результату, але потрібно знати певну техніку, щоб не зіпсувати виріб.

Серветка, папір або газета

Даний спосіб досить простий у застосуванні. Потрібно Пропрасувати виріб через лист паперу або газети. Однак якщо використовується газета, не варто виставляти високу температуру праски, оскільки типографська фарба може віддрукуватися на тканини.

Відпарювання

Просте відпарювання праскою може допомогти з легкістю позбавити штани від блиску. Пар сприятливо впливає на матеріал, а тому зіпсувати його даними методом неможливо. Якщо використовується праска для цієї мети, то рекомендується тримати його на відстані від виробу, не притуляючи підошву до штанів. При цьому штани можуть бути як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні.

15 методів: як прибрати блиск з штанів від шкарпетки і після прасування, як позбутися блиску на брюках

Але можна скористатися й іншим способом. Для цього варто повісити виріб над ванною на вішалку, а під ним помістити ємність з окропом. Воду можна набрати в таз або відро, так і в ванну. Також рекомендується закрити двері в кімнату, щоб пар не поширювався на великі відстані.

Частинки пари досить маленькі, а тому простіше проникають в структуру тканини, повертаючи виробу первісний вигляд. Після завершення процедури потрібно прибрати з речі зайву вологу за допомогою паперового рушника, а потім остаточно висушити штани.

Чай

Для усунення блиску рекомендується використовувати натуральний чорний листовий чай. Рекомендується заварити міцний розчин і протерти змоченою в ньому серветкою всі лискучі ділянки. Згодом залишиться лише через марлю пропрасувати штани.

Бензин

Для очищення від блискучих плям вироби потрібно використовувати виключно очищений бензин. Варто промокнути в засобі шматок вовняної тканини і протерти їм лискучі ділянки на одязі. Згодом потрібно присипати ці ділянки харчовою содою і залишити на чверть години. Після цього рекомендується струсити абразив за допомогою щітки і пропрасувати виріб через марлю.

15 методів: як прибрати блиск з штанів від шкарпетки і після прасування, як позбутися блиску на брюках

Більш ефективний метод використання бензину в поєднанні з гіпосульфітом натрію. Також рекомендується звернути увагу на тип використовуваної тканини. Для цієї мети підійде тільки шерсть. Варто рясно змочити ганчірку в бензині і протерти вимагають чищення ділянки даним матеріалом.

Потім варто приготувати наступний розчин: на половину літра теплої води варто взяти столову ложку кошти. Бажано готувати розчин в банку з кришкою, щоб можна було без проблем його збовтати. Слід даними розчином обробити ті ж місця, які протиралися бензином. Згодом залишиться лише випрати виріб в чистій воді без додавання інших миючих засобів, а потім пропрасувати теплою праскою через марлю.

Сода

Потрібно додати соду невелику кількість води, щоб утворилася кашка. Потім варто нанести засіб на що вимагають чищення ділянки виробу і дочекатися їх повного висихання. Після цього потрібно прибрати залишки засобу за допомогою щітки, а також відпарити виріб.

15 методів: як прибрати блиск з штанів від шкарпетки і після прасування, як позбутися блиску на брюках

Нашатир

Лискучий блиск з штанів допоможе прибрати і слабкий розчин нашатирного спирту. Однак варто відразу попередити, що подальша прасування виробу повинна проводитися при малих температурах, щоб не зіпсувати матеріал.

Потрібно на склянку чистої холодної води взяти пару столових ложок кошти і ретельно перемішати. В даному розчині потрібно змочити серветку і протерти лискучі ділянки на брюках. Згодом потрібно лише пропрасувати ці ділянки, використовуючи марлю або спеціальний папір для цих цілей.

Господарське мило

Потрібно приготувати мильний розчин і взяти щітку. Своєчасно змочуючи її в отриманому засобі, рекомендується почистити лискучі зони. Потім потрібно прибрати залишки мила за допомогою серветки і чистої води, а також висушити штани природним способом.

Також у цьому розчині можна змочити безпосередньо марлю і на низькій температурі пропрасувати штани до повного висихання підкладки.

Борна кислота

У склянці води потрібно розчинити чайну ложку засобу і ретельно розмішати. Губку потрібно змочити в розчині і обробити вимагають чищення ділянки, а через півгодини випрати одяг в теплій воді.

15 методів: як прибрати блиск з штанів від шкарпетки і після прасування, як позбутися блиску на брюках

Лоск після прасування

Потрібно зі знанням справи підходити до прасування штанів. При цьому лише половину справи вирішує правильне вказівку температурного режиму. Це – важливий крок, однак варто також звертати увагу на час і ретельність полоскання вироби. Дана процедура досить важлива: якщо не вимити чистячий засіб повністю з тканини, то воно буде давати блиск після прасування.

Також варто виробляти прасування через марлю або спеціальну тканину, призначену для цих цілей. Режим та температура прасування вказується на етикетці виробу. Прасувати штани потрібно з виворітного боку. Також рекомендується стежити за чистотою підошви праски і ємності для води від накипу.

Для позбавлення від блиску рекомендується використовувати мильний розчин, столовий оцет або нашатирний спирт. Багато народні засоби також досить швидко вирішать проблеми з надмірно блискучою поверхнею. Найбільш простий, але не менш ефективний, з них – використання вовняної тканини. Після застосування даного способу лиск зникне на очах.

15 методів: як прибрати блиск з штанів від шкарпетки і після прасування, як позбутися блиску на брюках

Однак у першу чергу рекомендується заново випрати виріб, оскільки це може допомогти впоратися з причиною виникнення блиску – надлишками миючого засобу, залишилися в структурі матеріалу.

Народні методи

Народні засоби хороші, коли мова йде про усунення лиснючих ділянок на брюках. Основна перевага такого очищення – доступність і простота.

Оцтовий розчин

Даний спосіб підходить для видалення плям не тільки з чорних штанів, але і зі світлих. Для цього буде потрібно досить велика ємність. Потрібно налити в неї не менше трьох літрів води і додати столову ложку оцтової кислоти не менше 9% концентрації. В даний розчин потрібно помістити вимагають чищення штани на півгодини, а потім ретельно віджати їх від вологи, розправити всі складки і заломи і відправити сушити в добре провітрюване приміщення.

15 методів: як прибрати блиск з штанів від шкарпетки і після прасування, як позбутися блиску на брюках

Міцний чай

Міцний розчин чорного чаю можна використовувати тільки для темних матеріалів. Потрібно змочити ганчірку в охолодженому розчині і обробити лискучі ділянки, а потім пропрасувати їх через марлю.

Сіль

Потрібно приготувати наступний розчин: на нього варто взяти пару столових ложок нашатирю, чайну ложку солі і столову ложку води. Змоченої в цьому розчині серветкою потрібно протерти всі блискучі ділянки і пропрасувати згодом через марлю або папір штани.

Вовняна тканина

Даний спосіб досить лагідно впливає на матеріал, незважаючи на застосування високої температури. Потрібно покласти на лискучий ділянку вовняну тканину, а поверх змочену в чистій воді марлю. Потрібно пропрасувати праскою з використанням максимальної температури.

15 методів: як прибрати блиск з штанів від шкарпетки і після прасування, як позбутися блиску на брюках

Картопля

Даний продукт також допоможе видалити на брюках блиск, причому при використанні кошти можна не побоюватися за стан матеріалу. Картоплю потрібно очистити і розрізати, а потім відразу ж обробити блискучі ділянки соком даного коренеплоду. Якщо зріз почав стиратися, то рекомендується зрізати невелику ділянку, а потім продовжити дію.

Рекомендується дозволити виробу висохнути в природних умовах, а тому не варто використовувати для цього фен і нагрівальні прилади. За допомогою щітки після висихання штанів потрібно очистити крохмаль з виробу, а потім пропрасувати його через марлю теплою праскою.

Цибуля

Кольоровий одяг можна очистити за допомогою цибулі. Потрібно почистити його і дрібно нарізати, причому для цих цілей бажано використовувати м’ясорубку, щоб вийшла кашка. Цю суміш потрібно нанести на ділянки, які потребують очищення і залишити в такому положенні на пару годин. Згодом варто змити кашку чистою водою.

15 методів: як прибрати блиск з штанів від шкарпетки і після прасування, як позбутися блиску на брюках

Пемза або наждак

У крайніх випадках можна скористатися даними абразивами, однак їх застосування можливе тільки на щільному матеріалі. Однак при цьому не варто занадто сильно натирати матеріал, оскільки в цьому випадку існує ймовірність пошкодити виріб.

Лискучі ділянки здатні зіпсувати не тільки зовнішній вигляд виробу, але і образ в цілому. Щоб такого не відбувалося, потрібно правильно прати і прасувати виріб, а також по мірі необхідності застосовувати засоби щодо усунення лиску.


Моя довідка - Корисні поради