15 коштів: як позбутися мишей в будинку і в квартирі, як зловити мишу в будинку без мишоловки

Ось вже багато століть миші сусідять з людиною. Але така нерозлучність навряд чи кому приємна. Малосимпатичні тварини у кожного викликають огиду, разом зі страхом, панікою, бажанням втекти від них, куди очі дивляться. Ці почуття абсолютно обґрунтовані.

Людина боїться мишачих укусів зовсім не тому, що вони болючі. Миші в будинку є джерелом серйозних захворювань, таких як чума, сказ, лептоспіроз та інші інфекційні хвороби. Крім того, миші руйнують людське житло. Скрізь на своєму шляху залишають діри, псують літературу і білизна, точать шафи, поширюють по квартирі мишачі випорожнення, гризуть проводку. Ця стаття підкаже, як позбутися мишей в квартирі назавжди.

15 коштів: як позбутися мишей в будинку і в квартирі, як зловити мишу в будинку без мишоловки

Що потрібно знати

Так як звірята шкідливі й небезпечні, людина не залишається байдужим і постійно вишукує методи позбавлення від неприємного сусідства. Труїти гризунів нелегко. Вони швидко адаптуються до нових умов, стоїчно переносять голод і холод, не бояться води. Але є хороші способи, які звільнять житло від мишок і їх потомства.

Звідки з’являються

Перед тим як з’явитися в житло, гризуни окупують підвали, де живуть і розмножуються. Переміщаючись по каналізаційних трубах, сміттєпроводу, роблячи лази, поступово виявляються у квартирі. Вони приходять з сусідніх будинків, прослизають в будинок при переїзді. Їм треба знайти їжу, щоб їсти самим і годувати потомство.

Чим небезпечні миші

На вигляд маленькі сірі мишки зовсім нешкідливі істоти. Але влаштувавшись у квартирі, показують свій справжній характер. Бігають всюди як вдома, незважаючи на присутність людини, заражають продукти, залишають важкий дух і послід. Миші в квартирі – бич нашого часу. І лише постійна боротьба за подолання і профілактики, дасть хороший результат.

15 коштів: як позбутися мишей в будинку і в квартирі, як зловити мишу в будинку без мишоловки

Ознаки появи в будинку

Дізнатися, що в оселі завелися миші можна по слідах, які вони залишають.

Це такі прикмети:

 • виникнення мишачих стежок (дірки в плінтусах, підлогах, стінах);
 • надкусанные продукти зі слідами посліду;
 • дрібні сірі сліди життєдіяльності з характерним запахом;
 • шурхіт, мишача метушня, скрегіт, шерехи.

А в житло, де оселилася колонія мишей, стоїть запах, походження якого відразу зрозуміло.

Чого бояться миші

Домашні гризуни бояться таких речей:

 • неприємних ароматів;
 • отруйних приманок;
 • голосних звуків;
 • різке включення яскравого світла.

15 коштів: як позбутися мишей в будинку і в квартирі, як зловити мишу в будинку без мишоловки

Чим відлякати мишей:

 1. Запах м’яти перцевої, полину, пижма, кінзи, багна і іншими сильними і гострими пахощами.
 2. Запахами нерослинного походження: оцтом, хлором, аміаком.
 3. Синтетичними ароматичними речовинами.

Що ще не люблять миші:

 1. Ультразвукові прилади.
 2. Гучну музику.
 3. Незвичайний гучний звук.
 4. Звучання музичних інструментів.

Зрештою, гризуни звикають до запахів і звуків, перестають звертати на них увагу. Не чекаючи звикання, потрібно негайно позбавлятися від мишей в будинку, застосовуючи всі доступні речовини. І починають зазвичай з народних засобів, які перевірені роками і, звичайно, впораються з проблемами.

15 коштів: як позбутися мишей в будинку і в квартирі, як зловити мишу в будинку без мишоловки

Народні засоби

Запропоновані нижче трави не завжди знаходяться у вільному доступі. Але при великому бажанні прогнати гризунів, що їх можна знайти.

Перцева м’ята

Трава володіє сильним стійким запахом через наявність в ній ефірних масел.

Способи застосування:

 1. Розкладіть свіжу або сушену траву в підозрілих місцях. На підлозі, полицях, біля щілин і дірок.
 2. Візьміть масло м’яти перцевої або її спиртову настоянку. Вмочіть у розчин ватяні диски і розкладіть в приміщенні. Міняйте щотижня.

Аромат трави допоможе вигнати гризунів з насиджених місць. Масло купують в аптеці.

Полин

У трави терпкий і п’янкий аромат, який не люблять звірята. Можна взяти свіжу траву, зібрану в період цвітіння. Якщо такої немає, беріть сушену полин. Розкладіть по полицях або розвісьте в кімнаті і чекайте результату.

15 коштів: як позбутися мишей в будинку і в квартирі, як зловити мишу в будинку без мишоловки

З трави готують настоянку і розпорошують її в підозрілих місцях. Вивести звірів можна, якщо влаштувати їм димову завісу. Для цього підпалити суху полин, трохи пригасити, щоб вона тліла, і встановити в оселі на деякий час.

Бузина

Позбутися мишей на дачі можна назавжди, посадивши навколо будинку бузину. Завдяки синильної кислоти, що виділяється корінням, рослина відлякає звірків. І вдруге вони не повернуться.

Можна розкласти гілки по дому. Більше побачити мишей не вдасться.

Коріандр

Трава коріандр (кінза) використовується в свіжому вигляді і у формі приправи, яку купують в магазині. Розкладають спеції в шафах, близько продуктів і круп. Аромат кінзи діє гнітюче на психіку гризунів, які поспішають назавжди покинути приміщення.

15 коштів: як позбутися мишей в будинку і в квартирі, як зловити мишу в будинку без мишоловки

Палена шерсть

Чого тільки не придумують люди в боротьбі з мишами в будинку. Ну, хто б міг подумати, що з допомогою мишачого хвоста можна вигнати ціле сімейство гризунів. Зловіть мишку і підпаліть їй хвіст. У страху вона кинеться в нірку. Відчувши нелюбимий запах паленої шерсті, звірята кинуться геть з дому.

Деякі пропонують підстригти кота і підпалити шерсть. Заштовхати тліючу «шашку» в нору і чекати розв’язки. Вже дуже не подобається гризунам запах паленої котячої шерсті. Можна підпалити непотрібне вовняну ковдру або клубок ниток і провести ту ж операцію.

Ефективні методи

Кожній господині необхідно знати наперед, чого ще бояться миші, на випадок, якщо народні засоби не допоможуть. Звичайно ж, це традиційні мишоловки, відомі з давніх пір і мають хороші відгуки.

Пастки і мишоловки

Ці пристрої, як правило, розставляють там, де зустрічаються мишачі екскременти. Однією буде недостатньо. І малоймовірно, що мишка попадеться моментально. Щоб прискорити процедуру, змастіть пастку рослинним маслом. Це приверне увагу звіра.

15 коштів: як позбутися мишей в будинку і в квартирі, як зловити мишу в будинку без мишоловки

Регулярно міняйте місце розташування приладу, очищайте його, чергуйте запахи. Пастка для мишей може бути промислового чи кустарного виробництва, зі спеціальною липкою стрічкою або іншими пристосуваннями. Крім дерев’яних пасток, випускають пластикові і металеві пристосування. Самі мишоловки слід тримати подалі від дітей і домашніх улюбленців.

Пастки, зроблені своїми руками:

 1. Візьміть банку в 0,5 літрів. Приклейте на днище або внутрішню стінку шматок ковбаси або сиру. Переверніть банку дном наверх, поставте на ребро, а з іншого боку підставте монету. Мишка забереться в банку за приманкою, монета впаде. Звірятко залишиться всередині.
 2. Поставте поруч з табуретом відро води. З’єднайте їх рейкою, яка повинна висіти над відром. На висячий кінець покладіть приманку. Миша, намагаючись взяти їжу, впаде у відро.

Можна зробити токсичні приманки самостійно. Як зловити мишу в будинку без мишоловки. Ось кілька рецептів:

15 коштів: як позбутися мишей в будинку і в квартирі, як зловити мишу в будинку без мишоловки

 1. З’єднайте 150 г цукру, 200 г борошна 250 г хлібної соди. Розсипте в небезпечних місцях. Тварини загинуть від надлишкового газоутворення.
 2. Змішайте в рівних кількостях вапно і цукор. Розкладіть суміш у невеликі контейнери та розставте біля нірок. Шкідники загинуть від почалося бродіння в шлунку.
 3. Змішайте гіпс і борошно в рівних кількостях. Розставте отруту як в попередньому способі, але поряд розташуйте ємність з водою. З’ївши приманку і запиваючи її водою, мишки загинуть від утворив цементу в шлунку. Замість гіпсу візьміть цемент або алебастр.

Це не єдині варіанти пасток і принад, зроблених самостійно. Домашні винахідники придумують нові методики, лише б знищити якомога більше наявних шкідників.

Клей від мишей

Це речовина дуже ефективно при боротьбі з мишами, причому користуватися ним дуже просто. Його можна купити або приготувати своїми руками. У його складі міститься п’ята частина циклоизана і поліізобутилену, а решта полібутилен.

15 коштів: як позбутися мишей в будинку і в квартирі, як зловити мишу в будинку без мишоловки

Щоб зробити пастку, візьміть невеликі картонки і нанесіть на них клей для мишей. Його поміщають або по колу, або смужками. У центр покладіть приманку. Пробираючись до шматочка сиру або ковбаски, миша потрапляє в клей і намертво прилипає. Залишаються знищити пастку або очистити її від прилиплого гризуна.

При роботі з клеєм будьте акуратні, так як відмити руки від нього практично неможливо, що стосується і одягу. Клей для лову мишей має тривалий термін зберігання, при попаданні на нього вологи або пилу, корисні властивості втрачаються.

Ультразвукові відлякувачі

На сьогоднішній день ультразвук – це найефективніший засіб від мишей. При його використанні мишки не вмирають моментально, а отримавши порцію звуку певної частоти, в цьому приміщенні перебувати вже не можуть. Постійний звук, який до речі не відчуває людина, призводить гризунів в сум’яття, викликає панічний стан в поєднанні з сильною вушної болем. Звірята розбігаються, куди очі дивляться.

Найбільш популярні прилади для відлякування Град і ЭлектроКот.

15 коштів: як позбутися мишей в будинку і в квартирі, як зловити мишу в будинку без мишоловки

 1. Град. Прилад працює як від мережі, так і від батарейок. Здатний “навести порядок” в радіусі близько 13 метрів. Немає ефекту звикання.
 2. ЭлектроКот. Підключається до мережі через блок живлення. Радіус дії близько 8 метрів. Працює у двох режимах (день чи ніч). Наслідки від роботи приладу звірята витримують не більше двох тижнів. Більше вони не повертаються в цей будинок ніколи.

Отрути і отрута

У боротьбі з мишами в приватному будинку часто користуються отруйними речовинами. Їх розміщують в підвалах, сараях, на горищі. Випускають отрути у вигляді таблеток, порошків, гранул, гелю. Отруйні речовини бувають двох видів. Одні з них накопичувального дії. Миша може протягом декількох днів насолоджуватися отрутою. Потім гине миттєво. За основу можна взяти отруту «смерть щурам». Інша категорія – це отрути гострої дії, наприклад «Лускунчик». Від цих отрут миша гине миттєво.

Кішки і собаки

Кажуть, що кращий засіб від мишей це кіт або кішка. Так повелося з давніх пір, що кішка рятувала будинок від нашестя гризунів. Можливо, і зараз безхатченки на це здатні. Але домашні зледащілі коти, розпещені своїм господарем, які звикли отримувати завжди свіже ласощі, ловити мишей розучилися. А якщо все ж миша опиниться в лапах кота, від поняття не має, що з нею робити. Так що боротьба з мишами в даному випадку безперспективна затія.

15 коштів: як позбутися мишей в будинку і в квартирі, як зловити мишу в будинку без мишоловки

Собаки мишей не ловлять. У будинку, де є собака, слід терміново від мишей позбутися. Так як чотирилапі друзі нездатні протистояти інфекціям, які розносять гризуни, з-за особливостей імунної системи.

Профілактика

Боротьба з мишами в квартирі та будинку буде набагато ефективніше або взагалі бути відсутнім, якщо дотримувати наступні рекомендації:

 • стежити за санітарним станом свого житла;
 • зберігати харчові припаси в недоступних для гризунів місцях;
 • законопатити щілини, лазівки і дірки. Встановити решітки вентиляційних шахтах;
 • використовувати відлякують трави;
 • використовувати капкани у сараях і підвалах;
 • розміщувати сміттєві контейнери далеко від дому;
 • не залишати восени відкритої парадні двері;
 • залучати до будинку птахів, які допоможуть боротися зі звірятками. Робити годівниці, шпаківні.

15 коштів: як позбутися мишей в будинку і в квартирі, як зловити мишу в будинку без мишоловки

Миші в будинку – небажана проблема, але розв’язувана. Тому що можливостей для цього досить багато. Можна вибрати безпечні народні методи. Можливо, більше підійдуть отрутохімікати або домашні тварини. Головне, уважно вивчити, як боротися з мишами тим або іншим способом, його мінуса і плюси. Якщо не вдається впоратися з шкідниками, завжди можна запросити фахівців з дератизації, які розберуться з проблемою за 2-3 години.
Моя довідка - Корисні поради