15 березня — початок Великого посту. Що заборонено робити в цей день

15 березня, в християнстві розпочинається Великодній піст. Дата цього періоду не є сталою й залежить від дати Великодня. Цей час для православних вірян є найвимогливіший та найзначущий в житті.

2 травня в цьому році віряни будуть святкувати Великоднє Свято. На протязі сорока днів буде тривати Великий піст, який закінчиться 1 травня.

Хто буде дотримуватися сурового посту, повинні виконувати заборону вживати певну їжу.

15 березня — початок Великого посту. Що заборонено робити в цей деньХарчування на протязі Великого посту.

Цей піст складається з седмиць. Суворими вважаються перша й страсна седмиці. В ці дні забороняється їсти м’ясні, молочні й рибні продукти та яйця.

Не дотримують заборону певна категорія людей — це вагітні жінки, діти та хворі люди.

Першого дня посту, 15 березня, потрібно лише вживати просту воду, бажано більше нічого не їсти. В понеділок, середу та п’ятницю – вживають трохи овочів, фруктів, просту воду, компот та небагато хліба. У вівторок та четвер дозволяється готувати на воді без додавання рослинної олії.

В суботу й неділю в страву можна додати олію та випити трішки червоного вина.

У Великий піст віряни відзначатимуть наступні свята: Лазареву суботу, Благовіщення та Вербну неділю. В ці дні дозволяється їсти рибні страви та трішки червоного вина.

Для віруючої людини, Великодній піст – є відповідальним та значущим періодом в її житті. Вона очищається в ці святі дні не тільки тілом, а й душею.

Моя довідка - Корисні поради