14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Пофарбувати джинси в інший колір в домашніх умовах не становить праці. Тому не варто позбавлятися від старої пари, якщо вони набридли, адже можна дати їм ще один шанс. Ті ж способи підійдуть, якщо вони полиняли.

14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Підготовка тканини, поради та рекомендації

Перш ніж пофарбувати джинси в чорний або синій колір, рекомендується ретельно підготувати всі, оскільки мова йде про роботу з хімікатами, а тому зайві хвилини зволікання можуть спричинити за собою несподіваний результат.

Незалежно від обраного засобу, рекомендується захистити руки при роботі з барвниками, для цього підійдуть гумові рукавички. Варто також повністю дотримуватися інструкції по застосуванню, якщо використовується спеціалізоване засіб. Вибір колера повинен проводитися в залежності від індивідуальних уподобань.

Рекомендується попередньо випрати виріб, оскільки за наявності жирних плям і забруднень на матеріалі колір буде лягати нерівно. Щоб уникнути появи розлучень, рекомендується також подбати про те, щоб барвник був добре перемішаний, оскільки крупинки можуть залишити плями на матеріалі.

Також варто витягти всі предмети з кишень, щоб вони не перешкодили процесу, а також самі не були зіпсовані. Після прання в машині автомат рекомендується ще раз запустити процес прання без речей у барабані. Порошкові барвники не шкодять станом пристрою, однак на резинці може залишитися пігмент, через що згодом можуть бути пофарбовані речі. Рекомендується прибрати такий наліт за допомогою вологої тканини.

14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Як фарбувати

Забарвлення джинсів може здійснюватися двома способами: вручну або за допомогою пральної машини. Вибір варіанту залежить від типу використовуваного барвника і в залежності від особистих уподобань.

Офарблюємо в пральній машині

Рекомендується попередньо випрати джинси, навіть якщо вони чисті, оскільки потрібно переконатися у відсутності жирних плям. При цьому не бажано використовувати кондиціонер для білизни, оскільки це може перешкодити зафарбувати потертості на джинсах. Перед фарбуванням варто витягти всі речі з кишень і вивернути виріб навиворіт.

Щоб провести рівномірне фарбування матеріалу, потрібно розвести барвник в половині літра води. При цьому рекомендується стежити за тим, щоб не залишилося грудочок і піщинок, так як вони сприяють утворенню розлучень і плям. Інструкція з використання засобу може нести додаткову інформацію, якої потрібно дотримуватися. В деяких випадках потрібно додати в розчин сіль або соду, щоб сильніше закріпити фарбу.

Потрібно влити отриманий розчин в барабан машини до виробу. Оптимальний режим для прання бавовни або льону, причому потрібно встановити температуру близько 90 градусів Цельсія, вибравши досить довгий цикл прання. Згодом рекомендується провести процедуру закріплення кольору, яка вимагається в тому випадку, якщо речовин, що сприяють цьому, не виявилося в складі використовуваного порошкового барвника.

14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Для цього потрібно приготувати розчин за допомогою 9%-го столового оцту. На літр чистої прохолодної води потрібно взяти столову ложку кошти. В даному розчині потрібно замочити на півгодини джинси, а потім випрати звичним способом, використовуючи температуру, що не перевищує 40 градусів Цельсія.

Ручне фарбування

Фарбування можна зробити і вручну. Для цих цілей рекомендується використовувати емальований посуд. Попередньо порошок потрібно розвести в літрі гарячої води, стежачи за тим, щоб він повністю розчинився. Якщо в інструкції по застосуванню вказані додаткові елементи, їх варто додати.

Даний барвник для джинсів потрібно влити в 5-7 літрів води і занурити туди речі. Помішуючи час від часу, потрібно поставити ємність на газ і виварювати виріб протягом години, підтримуючи температуру близько 90 градусів Цельсія. Потім потрібно витягнути джинси і дозволити їм охолонути, а потім двічі прополоскати спочатку в теплій, а потім в холодній воді.

Фарба для джинсів повинна міцно въесться у волокна тканини, а для закріплення кольору також рекомендується скористатися оцтовим розчином. Згодом залишиться випрати їх вручну, використовуючи пральний порошок.

14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Чорний колір

Чорний колір досить складно закріпити на джинсової тканини, а тому біда багатьох виробників – після першого прання джинси починають линяти, і на них з’являються смуги. Щоб згодом можна було носити виріб, його потрібно пофарбувати, а для цього потрібно знати, як правильно і чим це зробити.

Спеціальна фарба для тканини

Фабричні барвники мають масу квітів, а тому варто лише підібрати потрібний – чорний є у всіх марок. Барвники можуть випускатися у формі таблеток, порошку або розчинів. Варто вибрати зручний варіант і покроково виконати інструкцію, описану на засобі.

Фарба для волосся

Даний засіб рекомендується використовувати в крайніх випадках. За допомогою фарби для волосся на джинсах можна отримати красивий відтінок, однак можуть бути і виключення. Потрібно купити відтінок, який хочеться отримати в результаті на виробі. Якщо джинси великих розмірів, то варто використовувати 2-3 пачки.

14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Фарбу слід розвести в необхідній кількості води (джинси повинні бути повністю занурені в розчин). При цьому варто ретельно розмішати фарбу, щоб вона не залишила плям і розлучень на виробі. В даному розчині варто залишити речі на півтори години, а потім прополоскати у воді з додаванням оцту і солі.

Чорнило від фломастерів

Потрібно витягнути фарбувальні стрижні, розпустити їх і покласти в воду, яка витягне пігмент з них і забарвити воду в потрібний колір. У розчин потрібно опустити джинси на кілька годин, а потім закріпити результат в оцтовому розчині.

Кава

Ідеального чорного кольору даним методом добитися не вийде, але джинси стануть помітно темніше і придбають коричневий відтінок. Потрібно взяти хну і додати 2 ложки меленої кави. Фарбування провадитися тим же методом, що і натуральними барвниками.

Акрилові або аерозольні фарби

Акрилові і аерозольні фарби більш кращі для нанесення малюнків. При цьому варто усвідомлювати, що при частому пранні дані види фарб досить швидко злізуть, а тому варто використовувати їх в разі, якщо джинси не будуть в регулярному вживанні.

14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Фарбування джинс здійснюється на чистий, сухий і вигладжений матеріал. Його слід розтягнути на рівної гладкої поверхні, підклавши під шар тканини картон або щільний папір, щоб барвник не відбився на звороті штанини.

Фарби можна змішувати між собою, оскільки вони добре змішуються. Також варто враховувати, що акрил глибоко проникає у волокна тканини, а тому не варто робити помилки при фарбуванні. Щоб колір тримався тривалий час, не рекомендується наносити фарбу щільним шаром, а для зручності малювання краще використовувати кисті з синтетичним ворсом.

Рекомендується починати з більш світлих тонів, так як зафарбувати біла пляма на джинсах легше, ніж навпаки. Після закінчення роботи потрібно залишити виріб на 15 годин в спокої, а потім пропрасувати малюнок праскою протягом пари хвилин.

Альтернативні барвники

В якості альтернативи можна використовувати натуральні барвники, які додадуть чорним джинсів той або інший відтінок. Також рекомендується спробувати інші варіанти: освітлення за допомогою відбілювачів і повна фарбування в потрібний колір.

Синій колір

Синій барвник для джинсів може бути різної цінової категорії. Але в залежності від вартості змінюється не тільки якість фарбування, але і стійкість кольору, а тому варто вибирати найбільш оптимальний варіант.

14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Синька

В більшості випадків для того щоб пофарбувати в синій колір джинси, використовується синька. Її основні переваги – дешевизна і доступність кошти. Купити можна в будь-якому побутовому магазині, проте у цього кошти є і мінуси. Самий головний з них – колір не залишається в волоссі тривалий кількість часу, починаючи вимиватися після першого прання, а тому потрібна постійна підтримка кольору.

Пофарбувати джинси за допомогою синьки можна наступним чином: потрібно розвести барвник в теплій воді, температура якої не перевищує 30 градусів Цельсія. Кількість фарби потрібно регулювати на око, залежно від того відтінку, який в результаті є бажаним.

Для продовження ефекту рекомендується додати в розчин пару столових ложок солі. У розчині потрібно замочити речі на кілька годин, час від часу міняючи їх положення, щоб фарбування здійснилась рівномірно. Згодом рекомендується прополоскати виріб в оцтовому розчині.

Марганцівка

Цей засіб допоможе досягти ефекту варенок без виварювання вироби. Для цього потрібно взяти 270 мл оцту, 60 мл пероксиду водню і 160 грамів марганцівки. Суміш потрібно наполовину розбавити водою, закрутити джинси в джгут, зафіксувавши в такому положення гумками, а потім опустити в розчин на третину години. Потім потрібно прополоскати виріб.

14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Натуральні барвники

Пігмент міститься в більшості натуральних продуктів. Деякі з продуктів, споживаних в їжу, мають досить сильні фарбувальні властивості, а тому багато людей страждають через те, що не можуть вивести плями, залишені тими або іншими засобами. Так чому б не скористатися подібною можливістю у своїх цілях?

Для отримання жовтого відтінку варто скористатися цедрою цитрусових відповідного кольору, куркумою. Коричневий колір виходить при використанні чаю, кори кориці і цибулиння.

Потрібно подрібнити, нарізати або просто додати потрібні інгредієнти в ємність і залити водою, вдвічі перевищує кількість «барвник». Цей розчин потрібно довести до кипіння і дати настоятися протягом пари годин, а для отримання більш насиченого відтінку потрібно в кілька разів більшу кількість часу.

Розчин, який вийшов в результаті, варто процідити і додати в нього оцту в пропорції 4:1. Потрібно також додати поварену сіль (на 8 частин розчину 1 частина кошти). Потрібно опустити джинси в розчин і виварювати протягом години, а потім випрати.

14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Спеціальні засоби

Можна скористатися відбілювачами, якщо є мета зробити матеріал більш світлим. Найбільш оптимальний для використання «Персоль». Потрібно взяти склянку кошти на 5 літрів води. В даний розчин опускається виріб і збожеволіє кожні чверть години. Після проведення процедури потрібно обполоснути річ у прохолодній воді. Даним способом не вдасться досягти ідеального білого кольору, а тому доведеться пофарбувати в подальшому джинси іншим барвником.

Фарбування в інші кольори

Як пофарбувати джинси, щоб створити оригінальний результат? Зробити з них варенки, або намалювати щось красиве і незвичайне.

Білизна

Ринок переповнений різними джинсами, на яких виконані малюнки, потертості і переходи. Однак подібного ефекту можна досягти і в домашніх умовах на джинсах, які набридли.

Ефект варених джинсів можна досягти за допомогою білизни. Для цього потрібно ручне фарбування в емальованому посуді. Необхідно розвести склянку кошти у відрі води. Потім потрібно скрутити і зав’язати джинси в хаотичному порядку, створюючи свій неповторний візерунок. У такому положенні потрібно закріпити матеріал. Зробити це можна за допомогою гумок або ниток.

14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Потрібно поставити розчин на плиту і закип’ятити разом з виробом всередині. В такому стані джинси повинні знаходитися протягом чверті години, причому потрібно не допускати їх спливання на поверхню.

Зеленка

Цей спосіб підійде тим, хто хоче мати зелені джинси. Для цього потрібно 10 мл препарату розмішати в 5 літрах води. В даний розчин опускаються джинси і витримуються протягом третини години. Згодом потрібно прополоскати виріб в прохолодній воді з додаванням оцту.

Анілінові фарби

Аніліновий барвник джинса на даний момент більш стійкий до зносу, ніж раніше. Купити цей засіб можна в магазинах для творчості або в інтернеті. Найбільш вдалий варіант – придбання фарби в рідкому стані. Наноситься найзручніше китицями з натуральним ворсом, оскільки він більш м’який. Однак насправді варто проявити обережність, оскільки анілін сильно розтікається. Це дозволяє створити плавні переходи на виробі, але якщо вони не потрібні, існують і інші методи фарбування.

На 3 частини кошти можна взяти 1 частина трагантового клею, завдяки чому колір стане рівномірно лягати на тканину. Такий же ефект можна отримати при використанні желатину. Для цього потрібно у літрі води розчинити пакетик кошти. Цим розчином потрібно намочити необхідну річ, висушити виріб і розгладити, а потім приступати до фарбування.

14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Ділон

Даний барвник вважається найбільш якісним, тому він коштує дорожче своїх конкурентів на ринку. При цьому він може похвалитися тривалою стійкістю. Діяти потрібно у відповідності з інформацією, зазначеною на упаковці засобу.

Трави, ягоди та овочі

Натуральні барвники можна з легкістю отримати з продуктів харчування. Червоний і рожевий відтінки вийде відтворити за допомогою чорниці, материнки, бузини і буряків. Для помаранчевого кольору варто скористатися ягодами обліпихи, а щоб джинси придбали зелений відтінок, знадобляться ягоди ялівцю і стебло хвоща болотного. Спосіб використання такої ж, як у натуральних барвників.

Ефектне фарбування

Чорні джинси можна пофарбувати чим завгодно, однак це досить нудно і нецікаво. Поліпшити образ можна шляхом використання незвичайних рішень для дизайну штанів.

14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Ефект варенки

Даний ефект можна з легкістю отримати в домашніх умовах. Для цих цілей варто використовувати звичайну білизну. Однак не варто використовувати її для тонких тканин, оскільки даний засіб є досить дошкульним. Візерунки можуть утворюватись різних розмірів і форм, все залежить від того, наскільки сильно і часто скручені джинси. Для закріплення в такому положенні можна скористатися гумками, які також можуть створити свій візерунок.

Закріплення такого малюнка не потрібно, оскільки колір просто зійде з матеріалу. Згодом можна буде пофарбувати прогалини за допомогою фарб будь-яких кольорів, щоб вийшов більш красивих ефект, причому такої пари джинс ні в кого неможливо буде знайти.

Розлучення

На джинсах легко домогтися розлучень. В більшості випадків їх одержують за допомогою анілінових барвників. Для цих цілей навіть не доведеться їх нічим розбавляти. Наносяться фарби за допомогою м’якої кисті з натуральним ворсом, або можливий інший варіант: потрібно скрутити виріб в джгут і загорнути його в коло, а потім капати в хаотичному порядку фарбами різних кольорів. Завдяки цьому методу розлучення вийдуть більш природні, а переходи відтінків – плавні.

14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Малюнок

Малюнки на джинсах – досить популярне явище. Однак замість того, щоб спочатку купувати таку пару, можна спробувати удосконалити старі джинси. Для цих цілей краще всього скористатися акриловими фарбами. Але перед безпосереднім нанесенням кольору, рекомендується зробити контур, щоб згодом було легше зафарбовувати.

Також не варто наносити жирний шар і нашаровувати фарбу, так як вона буде тріскатися і не протримається тривалий період. Даний вид фарби закріплюється за допомогою праски, тому вимиватися малюнок не буде достатньо тривалий період часу.

Варто діяти оперативно – так вийде змішувати кольору безпосередньо на тканини. Але рекомендується пробувати поєднання відтінків на іншому ділянці тканини, якщо немає базових знань колористики, так вийде уникнути псування виробу.

Догляд після фарбування

Закріпити колір недостатньо, потрібно здійснювати певний відхід, який дозволить більш тривалий термін насолоджуватися результатом виконаної роботи. Для цього потрібно дотримувати деякі правила. У першу чергу варто пам’ятати про те, що рекомендується ручне прання. При цьому вода не повинна перевищувати 40 градусів Цельсія.

14 барвників для джинсів: як пофарбувати джинси в домашніх умовах

Також варто прати пофарбовані речі окремо від інших елементів гардеробу, оскільки з них може зійти частина пігменту, який офарбить інші вироби. Не варто замочувати джинси, а також використовувати у процесі пральний порошок. Для видалення забруднень краще іншого підійде господарське мило. Воно запобігає швидке вимивання кольору.

Замість мила можна використовувати спеціальні засоби, призначені для прання темних кольорів. Для джинсів яскравих відтінків варто користуватися засобом для прання кольорових тканин. Перед пранням джинси потрібно вивернути навиворіт, застебнути гудзики і блискавку. Можна скористатися делікатним режимом пральної машини, якщо немає бажання мучитися з ручним пранням.

Сушка бажана на свіжому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні, але не під прямими сонячними променями. Також не варто допускати використання батарей центрального опалення та обігрівачів в якості помічників в сушці.

При використанні рекомендацій і правильному догляді джинси довго будуть радувати око їх володаря, а добре розвинена уява дозволить створити унікальну пару, якої не буде ні в кого більше.


Моя довідка - Корисні поради