13 способів: як відіпрати плями від дезодоранту під пахвами, як вивести плями від дезодоранту

Плями від дезодоранту на одязі турбують велика кількість людей, оскільки даним засобом змушені користуватися майже все, щоб захиститися від неприємного запаху. Очистити антиперспірант можна навіть у домашніх умовах без праці, якщо знати правильні методи.

13 способів: як відіпрати плями від дезодоранту під пахвами, як вивести плями від дезодоранту

Що не слід використовувати

Існують деякі засоби, які не допоможуть видалити плями, що залишилися від дезодоранту, однак вони можуть зіпсувати безпосередньо сам матеріал. Щоб уникнути неприємних наслідків, рекомендується заздалегідь ознайомитися зі списком заборонених до використання коштів.

  • Тканини, що вимагають делікатного поводження, на кшталт шовку, віскози і шерсті, не варто намагатися очистити за допомогою засобів, що містять ацетон або оцет. Синтетичні матеріали, головними представниками яких виступають капрон і поліестер, не варто очищати продуктом нафтопереробки, тобто бензином.
  • Натуральні тканини також вимагають дбайливого відношення з ними. Існують деякі правила, які дозволяють зберегти речі в цілості. Але у випадку бавовняних тканин, соляна і азотна кислоти не відносяться до засобів, здатним дбайливо і акуратно усунути з виробу плями поту.
  • Вовняні і шовкові вироби не рекомендується прати засобами, у складі яких міститься луг. При цьому варто звертати увагу і на колір одягу, так як від цього залежить вибір засобу. Не варто використовувати відбілювачі, які містять хлор. До кольорових і темних виробам це відноситься в першу чергу, оскільки цей засіб просто роз’їсть барвник. Але навіть відносно білих речей застосовувати його не рекомендується, так як хлор не прибере плями поту, а тільки зробить їх більш темними.

13 способів: як відіпрати плями від дезодоранту під пахвами, як вивести плями від дезодоранту

Типи плям

Сліди від дезодоранту можуть бути різних кольорів. У більшості випадків це залежить від кольору виробу. Також варто відзначити, що свіжі плями поту відіпрати набагато простіше, а тому не варто запускати ситуацію.

Свіжі

Найпростіший випадок – усунення свіжих плям, що залишилися після використання дезодоранту. Для цього потрібно лише приготувати мильний розчин за допомогою прального порошку або господарського мила. Якщо мова йде про чищення делікатних матеріалів, то можна скористатися шампунем для волосся.

В’їдаються

Складні забруднення не дають спокійно жити великій кількості людей, які намагаються від них позбавитися доступними способами, оскільки викидати речі в більшості випадків є досить нераціональним вчинком. Відіпрати плями від дезодоранту білого і жовтого кольору можливо за допомогою горілки, оцтового розчину, а також гелю для миття посуду.

13 способів: як відіпрати плями від дезодоранту під пахвами, як вивести плями від дезодоранту

Білі плями

До складу практично будь-якого дезодоранту входять тальк і солі алюмінію. Вони виконують практично головну роль, тобто функціонал антиперспіранту. Але від них також відбуваються і проблеми залишаються білі плями, прибрати які досить проблематично, якщо вони досить сильно в’їлися в матеріал. Більш-менш свіжі забруднення можна прибрати пральним порошком або милом.

Жовті плями

Даний вид плям особливо часто з’являється на світлих речі. І тут можуть бути відмінності: на деяких виробах плями практично непомітні, але якщо річ білосніжна, то жовті розводи псують все враження від людини і образу, який він намагався продемонструвати.

Найбільш популярними засобами є пероксид водню і сода, які є відбілювачами, але також для цього можна спробувати використовувати сік лимона і аспірин.

Способи

Попередньо варто ознайомитися з виробом, яке вимагає чищення. Дізнатися, з якого матеріалу вона зроблена, а також врахувати колір. Знаючи ці два фактори, варто підібрати метод, який буде максимально підходити для видалення забруднень.

13 способів: як відіпрати плями від дезодоранту під пахвами, як вивести плями від дезодоранту

Народні

Народні засоби більш щадні порівняно з хімією, а тому їх рекомендується використовувати перед тим, як переходити до більш їдким засобів, оскільки вони можуть допомогти.

Сіль

Головний інгредієнт потрібно розвести водою до утворення кашки, яку варто розкласти на проблемні місця. Через кілька хвилин прибрати забруднення можна буде за допомогою розчину господарського мила.

Оцет

На 10 літрів води варто взяти 3-4 столові ложки столового оцту. Речі замочувати в даному розчині не менше півгодини, а потім натерти плями содовим розчином. Випрати звичним способом.

Лимонний сік

Варто розрізати навпіл цитрус і видавити сік фрукта на розводи та плями. Для того щоб він подіяв, не потрібно багато часу – вже через кілька хвилин можна відправляти вироби в прання.

13 способів: як відіпрати плями від дезодоранту під пахвами, як вивести плями від дезодоранту

Засіб для миття посуду

Гель у великому концентраті наноситься безпосередньо на забруднення, а потім змивається через кілька секунд. Не варто залишати його на тривалий час, оскільки в цьому випадку можна знебарвити ще й матеріал, а це не бажано.

Нашатирний спирт

Часто цей засіб використовується в поєднанні з лимонним соком. Потрібно залишити виріб на замочування в розчині оцту всього на половину години, обробити нашатирем, прополоскати. Потім варто приготувати лимонний розчин (15 мл соку на 100 мл води). У цьому розчині потрібно замочувати виріб пару годин, а потім випрати.

Перекис водню

Потрібно використовувати розчин 3%. Його наливають на пляму і чекають на пару годин, а потім виріб можна випрати. Також можна використовувати і інший метод: у літрі води розчиняється столова ложка речовини, замочується в розчині виріб, а потім стирається звичним способом.

13 способів: як відіпрати плями від дезодоранту під пахвами, як вивести плями від дезодоранту

Спирт або горілка

У вибраному засобі потрібно зволожити дрантя і накласти на розлучення, що залишилися від використаного антиперспіранту. В такому стані варто залишити речі на кілька годин. У більшості випадків потрібно близько половини доби, а тому рекомендується проводити процедуру на ніч, а вранці вирушати прати вироби.

Ацетилсаліцилова кислота

Таблетки потрібно розчинити в склянці води (досить усього двох), а потім просочити плями на виробі. Через пару годин виріб потрібно ретельно випрати.

Господарське мило

Даний метод більш щадний і підходить для видалення свіжих плям. Потрібно приготувати мильний розчин, використовуючи стружку господарського мила. У ньому варто замочити виріб на півгодини, а потім випрати.

13 способів: як відіпрати плями від дезодоранту під пахвами, як вивести плями від дезодоранту

Аспірин

Таблетки аспірину потрібно розтовкти в порошок і додати невелику кількість води, щоб вийшла консистенція пастоподібна. Цю суміш потрібно нанести на зволожену тканину на місця з забрудненнями. В такому стані потрібно залишити виріб на 2-3 години, попрати. Згодом рекомендується обробити плями слабким розчином перекису водню (1 частина кошти взяти 10 частин води), залишити на 10 хвилин і знову випрати.

Аміак

Потрібно змочити в розчині ганчірку і накласти на забруднену ділянку на чверть години, а потім випрати одяг за допомогою пральної машинки.

Капрон

Видалення слідів поту може здійснюватися механічним способом. Для цього потрібно використовувати невеликий клаптик капронової тканини, з допомогою якої можна спробувати зішкребти залишки дезодоранту з одягу.

13 способів: як відіпрати плями від дезодоранту під пахвами, як вивести плями від дезодоранту

Побутова хімія

Існує велика різноманітність побутової хімії. Реклама говорить за себе, але не кожен засіб потрібно рекламувати. Той же Антипятин вартий уваги, хоча оди йому покладають виключно на форумах, а не в телевізорі.

В якості інших засобів можна порадити гель Fairy, плямовивідник LOC і приготоване власноруч засіб – розчин гіпосульфіту.

Виведення з різних матеріалів

Як саме відіпрати дезодорант, потрібно вибирати залежно від типу матеріалу. Така умова ставиться тільки тому, що для різних тканин повинні використовуватися свої кошти, так як інакше можна випадково зіпсувати виріб.

Льон і бавовна

Дані матеріали найпростіше відіпрати за допомогою розчину пероксиду водню і нашатирного спирту. Для цього буде потрібно на склянку води взяти по чайній ложці кожного засобу і ретельно перемішати. Виріб замочується на півгодини в даному розчині, а потім стирається звичним способом.

13 способів: як відіпрати плями від дезодоранту під пахвами, як вивести плями від дезодоранту

Синтетика

Синтетичні тканини також вимагають делікатного очищення. Тому використовується в більшості випадків мильний розчин. Його можна зробити за допомогою прального порошку або стружки господарського мила.

Джинси

Для джинсової тканини можна використовувати більш грубі способи. Але не варто кидатися до їдкої хімії, оскільки відіпрати сліди від дезодоранту можна за допомогою таких засобів, як пар і окріп.

Шерсть і шовк

Дані делікатні матеріали вимагають дбайливого звернення, а тому слід обробляти забруднення на них сольовим розчином. Замочування у ньому проводиться терміном не більш півгодини, а потім змивається великою кількістю чистої води.

Поради залежно від кольору одягу

Відіпрати плями від дезодоранту пахвами можна різними засобами, але варто стежити за тим, як саме вони вибираються. По-перше, це залежить від матеріалу, але не варто забувати і про колір виробу.

13 способів: як відіпрати плями від дезодоранту під пахвами, як вивести плями від дезодоранту

Чорна

На чорному білі плями від дезодоранту особливо видно, так як кольори контрастні один до одного. Для їх видалення потрібно зробити з прального порошку кашку, яка буде розташована на забрудненні. Також можна спробувати видалити плями за допомогою ватного диска, змоченого в алкоголі.

Біла

Вивести плями від дезодоранту на білих речах можна за допомогою таких засобів, як харчова сода, персоль або аміак. Іноді використовується також уайт-спірит, але варто враховувати матеріал, оскільки при неправильному виборі можна пошкодити тканину або залишити на ній розводи та плями.

Сода є універсальним засобом для більшості видів матеріалів. Персоль варто використовувати тільки для натуральних тканин, до числа яких можна віднести льон і бавовна. Для видалення плям від антиперспіранта з грубих матеріалів варто використовувати уайт-спірит і аміачний розчин.

13 способів: як відіпрати плями від дезодоранту під пахвами, як вивести плями від дезодоранту

Кольорова

З кольорових тканин видаляти подібні забруднення найгірше, оскільки засоби можуть роз’їсти барвник, утворивши на місці колишніх плям нові світлі, або утворивши розлучення. Однак існують способи для підкорення цих забруднень. У більшості випадків рекомендується використовувати ацетилсаліцилову кислоту або соляний розчин.

Поради, рекомендації та профілактика

Жіночі та чоловічі дезодоранти потрібно підбирати правильно. Вони повинні бути якісними і підлаштовуватися під ритм, який задає людина. Якщо якась марка не справляється зі своєю роботою, варто спробувати іншу. Це простіше, ніж постійно намагатися відіпрати сліди від дезодоранту на речі.

Як потрібно запобігати утворенню плям:

  1. Слід ретельно видаляти з шкірного покриву пахвових западин виділення потових і сальних залоз, а також косметичні засоби.13 способів: як відіпрати плями від дезодоранту під пахвами, як вивести плями від дезодоранту
  2. Засіб потрібно наносити на чисту і ідеально суху шкіру, причому в більшості випадків люди використовують велику кількість засобу, хоча це не обов’язково. Це навіть шкодить. Тому, розпилюючи аерозоль з відстані 20-30 сантиметрів, потрібно натискати на кнопку протягом 2-3 секунд.
  3. Потрібно дочекатися повного висихання продукту, щоб згодом вдягти одяг. Для аерозолю потрібно всього близько 1-2 хвилин, а дезодорантів в стіках або у вигляді гелю – в районі 4-6 хвилин в залежності від марки.

До того ж варто уважно ставитися до своїх речей. Краще не запускати ситуацію і намагатися відіпрати свіжі плями від дезодоранту, ніж згодом страждати, коли не вийде видалити в’їдаються.

Дотримуючись заходів профілактики, можна скоротити кількість подібних стійких забруднень. Але якщо це не варіант, то запропоновані способи очищення речей повинні допомогти вивести плями практично без проблем.Моя довідка - Корисні поради