13 способів: як відіпрати іржу з одягу, як видалити іржу з одягу

Пляма іржі на одязі найчастіше сильно впадає в очі, вивести яке звичайної пранням не вдасться. Щоб не треба було позбавлятися від цього виробу, потрібно знати, чим можна відіпрати забруднення.

13 способів: як відіпрати іржу з одягу, як видалити іржу з одягу

Від чого з’являється

Іржаве пляма відноситься до одного з найбільш стійких забруднень, а тому варто не допускати їх виникнення на одязі. Досягти цього можна шляхом усунення причин їх виникнення.

Даного роду забруднення можуть з’явитися після неправильної сушки вироби. У більшості випадків люди вважають за краще сушити одяг на батареях. В цьому і полягає небезпека: якщо з радіатора зійшла фарба, то в цих місцях може з’явитися іржа, яка чудово зчепиться з волокнами мокрої тканини. Щоб не допускати цього, рекомендується використовувати металеві сушарки або слідкувати за станом покриття батареї.

Також іржа на білому і кольоровому виробі може залишитися, якщо в кишенях були забуті металеві предмети: ключі, скріпки тощо. Варто враховувати склад, з якого виконані декоративні вироби на одязі. Якщо вони металеві, то при пранні на речах можна спостерігати руді плями.

Не варто стикатися також з іржавими виробами, наприклад з гойдалками, лавочками та іншими подібними спорудами. Виникає необхідність пошуку способів, як в домашніх умовах відіпрати руді плями іржі з одягу. Щоб уникнути цього, слід знати причини її появи на речах і скоротити їх до мінімуму.

13 способів: як відіпрати іржу з одягу, як видалити іржу з одягу

Способи

Існує чимало способів, за допомогою яких можна відновити зовнішній вигляд виробу, змусивши людей думати, що ніяких плям на ньому не було.

Народні

Народ здавна намагався боротися з даною проблемою, а тому були виявлені деякі способи, які в домашніх умовах допоможуть відновити зовнішній вигляд виробу.

Гліцеринові суміші

Гліцерин використовується в поєднанні із засобом для миття посуду. У більшості випадків застосовується в основному на делікатних тканинах. Змішати інгредієнти потрібно в рівних пропорціях, нанести на забруднення і залишити на кілька годин.

13 способів: як відіпрати іржу з одягу, як видалити іржу з одягу

Зубна паста

Зубна паста є одним з найбільш щадних засобів по чищенню, але про його ефективність мало що можна сказати. Однак якщо під рукою не виявилося інших засобів, то варто скористатися цим. Варто розбавити засіб невеликою кількістю води і нанести пасту на забруднення, а через годину змити.

Праска

Слід розрізати лимон навпіл, додати половину до забруднення, а потім пропрасувати праскою. Після цього залишки забруднення можна буде прибрати за допомогою ватного диска, змоченого в пероксиде водню.

Оцет і нашатир

Варто використовувати столовий оцет, який потрібно нагріти до 65 градусів Цельсія, замочити на 5 хвилин забруднення в розчині, а потім прополоскати річ у заздалегідь приготовленому розчині. Для нього знадобиться додати на таз води, 5 столових ложок нашатирю.

13 способів: як відіпрати іржу з одягу, як видалити іржу з одягу

Сіль та оцет

Інгредієнти потрібно змішати до утворення кашки, яку потрібно нанести на плями і витримати в такому положенні річ кілька годин. Після цього випрати.

Лимонна кислота

Цей засіб потрібно видавити на забруднення, накрити серветкою і пропрасувати. Якщо з першого разу забруднення не зникло, то варто повторити процедуру. Не варто прогрівати тонку тканину, її достатньо просто замочити на деякий час, а потім випрати.

Винна кислота і сіль

Обидва засоби потрібно змішати в рівних кількостях до утворення кашки, яку потрібно прикласти до забруднення. При цьому варто натягнути тканину на банку і виставити на сонце, під яким іржа почне зникати майже на очах. На проведення процедури знадобиться близько години. Потім прополощіть і випрати виріб.

13 способів: як відіпрати іржу з одягу, як видалити іржу з одягу

Щавлева кислота і сода

На склянку води потрібно взяти 30 мл кислоти, а потім додати столову ложку харчової соди. Потрібно ретельно перемішати розчин і нанести його за допомогою губки на забруднення, а через чверть години випрати.

Пральна машина

Потрібно скористатися одним із засобів, замочити при його допомозі виріб з плямою, а потім закинути в пральну машинку з додаванням порошку для прання. Використовуючи необхідний для виробу режим, варто почати процес чищення.

Професійні засоби (навести конкретні)

Ринок являє велику кількість готових засобів для очищення виробу від іржі, при цьому гарантуючи бездоганний результат.

13 способів: як відіпрати іржу з одягу, як видалити іржу з одягу

Відбілювачі

Відбілювачами, які впораються з даним видом забруднення, є Ваніш, Білизна і АСІ. Їх не можна застосовувати для прання кольорових тканин і темних речей. Варто також розуміти, що всі ці засоби виготовлені на основі хлору, що шкодить одязі, а тому не рекомендується часте їх використання. Також рекомендується слідувати інструкції по застосуванню, зазначеної на упаковці продукту, щоб не зіпсувати речі.

Кислоти

Іржа легко піддається кислот. Застосовувати можна оцтову, лимонну, винну і щавлеву. І якщо перші можна придбати в будь-якому продуктовому магазині, то за останньою варто звернутися в квіткові. Можна скористатися і хлорводородной. Її 2-х-процентний розчин слід нанести на забруднення і дочекатися зникнення плями. Згодом прополощіть річ в розчині нашатыре.

Плямовивідники

Готові плямовивідники містять у своєму складі кислоти різного походження. Найбільш популярними засобами є Антипятин, Експерт, CLEAN. Відгуки досить суперечливі, оскільки засоби можуть не справлятися з поставленим завданням, а тому перевіряти їх ефективність потрібно на власному досвіді.

13 способів: як відіпрати іржу з одягу, як видалити іржу з одягу

Засоби для чищення сантехніки

Ці кошти допоможуть очистити навіть самі старі плями, вивести які не під силу іншим засобам. Рекомендується використовувати Доместос, Сіліт, Саніта і Адрилан. Речовина потрібно наносити на вологу тканину і терти до появи піни. Потім прополощіть виріб і випрати.

Тип одягу

З різного типу одягу прибрати забруднення можна різними способами, а тому слід ознайомитися з рядом методів та вимог щодо видалення плям іржі з одягу.

Білі речі

Вивести плями іржі з білого одягу можна за допомогою винної кислоти. Але варто правильно використовувати цей засіб, щоб не зіпсувати річ, бо інакше доведеться її викинути. Видалення плям з білих речей можна довірити і хлору. Відбілювачі на його основі делікатно і швидко справляються з цим видом забруднень, причому за короткий термін – до 10 хвилин.

13 способів: як відіпрати іржу з одягу, як видалити іржу з одягу

Кольорові

Виводити іржу з кольорового одягу не простіше, оскільки варто турбуватися про те, чи не вымоется в процесі барвник з матеріалу. Відтерти іржаві плями допоможе лимонна або оцтова кислота, а також гліцерин.

Делікатні тканини і синтетика

Делікатні матеріали вимагають особливого ставлення, а тому варто проявляти обережність при їх чищенні. Для цього рекомендується застосовувати професійні кисневмісні плямовивідники. З народних засобів підійде розчин гелю для миття посуду і гліцерину.

Натуральні тканини

Видалити плями іржі на одязі, виготовленої з натуральної тканини, можна за допомогою розчину кухонної солі, харчової соди і столового оцту. Також рекомендується використовувати для даних цілей професійні засоби.

13 способів: як відіпрати іржу з одягу, як видалити іржу з одягу

Джинса

Джинса є досить грубим матеріалом, а тому для боротьби з забрудненнями на такий тканини можна використовувати більш їдкі кошти. Одним з таких є засіб Антінакіпін, яке використовується на кухні для боротьби з накипом. Також може знадобитися допомога лимонної кислоти.

Поради та рекомендації

Щоб видалення плям іржі пройшло без проблем, потрібно дотримуватися ряду порад і рекомендацій, які допоможуть полегшити процес прання виробів. В першу чергу рекомендується перевірити на непомітній ділянці вироби безпеку для тканини використовуваного засобу. Це потрібно для того, щоб простежити за тим, що препарат не роз’їсть барвник або саму тканину. Якщо нічого з цього не сталося, то засіб можна застосовувати для видалення плям.

При роботі з кислотою необхідно застосовувати заходи власної безпеки. Рекомендується відкривати кватирки і включати витяжку, а також використовувати респіратор, рукавички і захисні окуляри. Якщо останнього предмета немає в наявності, то варто проявити обережність при роботі з кислотою і приготуванням розчину з неї. При попаданні засобу в очі, потрібно промити великою кількістю чистої води, а також звернутися за консультацією до фахівця або викликати швидку допомогу.

Іржу з одягу прибрати не становить особливих труднощів, якщо знати правильні засоби боротьби з нею, а також запобігати їх появі на одязі. У цьому випадку не доведеться згодом переживати за стан одягу і приймати екстрені заходи для її порятунку в якості наклеєних на плями страз і нашивок.Моя довідка - Корисні поради