12 способів: як випрати піджак в домашніх умовах, як почистити піджак в домашніх умовах

У більшості випадків рекомендується хімчистка піджака, оскільки в домашніх умовах випрати його складно, щоб надалі він виглядав презентабельно. Тому слід ознайомитися з важливими рекомендаціями щодо того, як без хімчистки в домашніх умовах почистити піджак.

12 способів: як випрати піджак в домашніх умовах, як почистити піджак в домашніх умовах

Поради та рекомендації

Часто трапляється так, що матеріал не дозволяє прати виріб. Наприклад, піджак з вовни не допускає контакту з водою. Як тоді можна в домашніх умовах правильно випрати піджак? Проводиться вологе чищення, але без повного занурення вироби у воду. Потрібно повісити виріб на плечі в добре освітлюваному приміщенні, щоб можна було оглянути виріб з усіх боків і ознайомитися з типом забруднень.

Засмальцьовані плями можна усунути за допомогою нашатирю. А для виведення інших плям потрібно використовувати спеціальні засоби для виведення плям, призначені для боротьби з забрудненнями даного роду. Потрібно лише використовувати їх локально, а не повністю зволожувати виріб. Хімічні засоби найчастіше сортуються за типом тканини, для якої можуть бути використані, а тому на даний факт слід звертати увагу.

Якщо під час процедури очищення використовувалася гаряча вода, то не варто згодом дивуватися, що піджак сіл після прання. Особливо це стосується натурального матеріалу. Старий піджак варто знову випрати, але правильним способом, а потім в мокрому стані спробувати розтягнути в потрібних місцях руками.

Хустка для піджака варто використовувати виключно за призначенням. Не варто їм витирати піт, подавати плачучої людині, а також використовувати під час хвороби, щоб витерти ніс. Для цього вони не призначені, а тому якщо в кишеню піджака прибрати використаний хустку, він може залишити плями і непривабливі розлучення на матеріалі самого виробу.

12 способів: як випрати піджак в домашніх умовах, як почистити піджак в домашніх умовах

Загальна чистка

Чистка піджака повинна здійснюватися у суворій відповідності з усіма викладеними правилами, а також з дотриманням інструкцій, зазначених на етикетці виробу, щоб в результаті не отримати цей предмет гардероба в неналежному стані.

Пральна машина

Випрати піджак не є складним завданням, якщо їх можна прати в машинці-автомат. В домашніх умовах цей спосіб є одним з найбільш простих і зручних, в той час як він ще й заощаджує сімейний бюджет завдяки відмові від хімчистки.

Рекомендується вибирати делікатний режим, а також прати, використовуючи низькі температури. В залежності від того, яка тканина на піджак використовувалася, потрібно розраховувати і кількість обертів. Їх не повинно бути багато, а у випадку, коли мова йде про сильно мнущемся матеріалі, його краще взагалі не використовувати.

Небажано використовувати пральний порошок, так як після прання на цьому предметі гардероба можуть залишитися білі розводи. Щоб цього уникнути, можна скористатися додатковою полосканням, а можна використовувати засоби у вигляді гелю, які менше застряють в тканини. Також рекомендується використовувати кондиціонер для білизни, щоб зменшити кількість заломів, і зробити тканину м’якшою.

Чистка під душем

Даний варіант краще інших підходить, якщо забруднилася підкладка вироби. Але попередньо потрібно очистити предмет гардероба від пилу і почистити на ньому плями, а потім варто скористатися душовою насадкою. Повісити виріб потрібно в душовій кабіні або над ванною, а потім теплою водою змочити піджак.

Для більш ретельного чищення потрібно озброїтися м’якою щіткою, а також гелеообразным засобом для чищення таких виробів. Запропоновані інструменти дозволять більш ретельно і акуратно видалити більш складні плями. Після чищення рекомендується видалити мильну воду струменем чистої води. Згодом варто залишити піджак в такому стані, що вода мала можливість стікати.

Потім потрібно відпарити ще вологий піджак, причому якщо на ньому немає пари, то відпрасувати виріб можна через тканину. Чи можна піддавати піджак подібних методів чищення, якщо відомо, що проклеєні деталі не терплять прання? Відповідь на це питання позитивний, оскільки дана процедура є найбільш делікатною, але не менш ефективною в порівнянні з іншими способами очищення.

12 способів: як випрати піджак в домашніх умовах, як почистити піджак в домашніх умовах

Ручне прання

Прати вручну більш безпечно, якщо порівнювати з пранням в пральній машині, але цей вид програє чищення під душем. Якщо даний варіант підходить для чищення піджака, то рекомендується попередньо замочити виріб в мильному розчині, для якого в якості основи була обрана трохи тепла води. Надалі доведеться прати, а тому в порівнянні з попередніми способами даний – більш енергозатратний.

Не варто старатися при цьому занятті і сильно терти тканина. Її в принципі не можна перетирати один про одного, оскільки можна пошкодити матеріал. Також варто ретельно згодом прополоскати виріб, кілька разів міняючи воду. Віджим також повинен бути делікатним, а тому не варто перекручувати виріб.

Потрібно лише покласти піджак на дно ванни або таза, щоб з піджака вода скла самостійно. Коли це відбудеться, слід повісити виріб на плічка, а після того, як основна маса води стече, повторити процедуру відпарювання або прасування.

Чистка елементів

Не варто піддавати очищенню піджак, в особливості, якщо цього робити не можна. Деякі елементи цього предмета гардероба забруднюються сильніше за інших, а тому особливу увагу потрібно приділяти саме їм.

12 способів: як випрати піджак в домашніх умовах, як почистити піджак в домашніх умовах

Комір

Комір найчастіше страждає від плям поту, почистити які легко за допомогою підручних засобів. Для цього знадобиться звичайна горілка або інші спиртовмісні склади, але слід перевірити їх безпека на певній ділянці виробу. В даному розчині змочується ватний диск, а потім протирають забруднення. Для більш швидкого висихання вироби потрібно випрасувати виріб.

В половину склянки води потрібно додати столову ложку нашатирю, а потім обробити засалившиеся ділянки. Потрібно використовувати на невеликих ділянках. Подібним чином можна застосовувати оцет.

Манжети і лікті

Манжети і лікті також забруднюються швидше інших елементів. Почистити їх можна за допомогою чорного чаю високої концентрації або оцту. Але можна використовувати й інші засоби: так рекомендується насипати на забруднення кухонну сіль або подрібнену таблетку ацетилсаліцилової кислоти.

Можна приготувати спеціальний розчин. Для цього використовується вода і сіль, причому розчин повинен бути міцним. За допомогою дрантя потрібно розподілити цю рідину з плям, а згодом видалити губкою, змоченою в чистій воді.

12 способів: як випрати піджак в домашніх умовах, як почистити піджак в домашніх умовах

Чим очистити від плям і забруднень

В залежності від типу забруднень доведеться діяти локально і спеціальними засобами.

Нашатирний спирт

За допомогою даного засобу потрібно приготувати слабкий розчин, який допоможе прибрати блиск від праски і деякі види забруднень. Потрібно додати столову ложку активного діючого компоненту на літр води і ретельно перемішати. Змоченим в розчині ватним диском потрібно потерти пляму, а потім пропрасувати виріб через третину години.

Оцет або горілка

Ці кошти допоможуть видалити чорнильні плями з шкіряного піджака. Потрібно лише змоченим ватним диском потерти плями. Також можна використовувати і для інших матеріалів, але іншим способом.

Потрібно нагріти оцет, розведений навпіл з водою, а потім протерти забруднення. Після цього пропрасувати.

Сирий картопля

Видалити забруднення допоможе і цей овоч. Потрібно ретельно його вимити, а потім розрізати на половинки. Зрізом варто обробити плями. Згодом крохмаль можна запросто прибрати чистою водою.

12 способів: як випрати піджак в домашніх умовах, як почистити піджак в домашніх умовах

Аміак

Цього кошти буде потрібно всього чайна ложка на літр чистої води. Надалі розчин потрібно за допомогою губки розподілити по забруднень та м’яко потерти. Після цього потрібно протерти змоченою у чистій воді тканиною, а потім провітрити, щоб усунути запах.

Бензин

Масло і жир можна прибрати з матеріалу за допомогою очищеного бензину. Здійснити задум можна за допомогою ватного диска, змоченого в даному засобі. Позбутися від запаху допоможе провітрювання.

Спеціальні засоби

В залежності від матеріалу зручніше використовувати спеціальні засоби, які в більшості випадків представлені в якості шампунів. Для замші подібне засіб можна придбати у взуттєвому магазині.

Прибрати запах поту

Прибрати запах поту під пахвами або з коміра потрібно найбільш часто. Найбільш складною ця проблема є у разі, коли піджак можна прати. Існують кілька способів, які допоможуть впоратися з цією проблемою без особливих зусиль.

12 способів: як випрати піджак в домашніх умовах, як почистити піджак в домашніх умовах

Потрібно використовувати столовий оцет, розведений наполовину з чистою водою. Для більш зручного використання потрібно озброїтися ватним тампоном, а потім обробити забруднення. Запах після чищення коміра піджака вивітриться досить швидко, а тому не варто побоюватися даного методу.

Можна скористатися й іншими способами: розвести воду із засобом для миття посуду в пропорції 3:1. При цьому не варто наносити безпосередньо сам розчин на вироби: потрібно збити його до високої піни, якою і потрібно усувати забруднення.

Найбільш ефективний і простий спосіб – використання сирої картоплини, яка піджак з запахом почистить дуже швидко. Залишиться лише протерти змоченою у чистій воді губкою місця забруднень, щоб прибрати сліди крохмалю.

Позбавити від запаху поту дозволить найкращим чином хімчистка, але в цьому випадку можна отримати піджак зі специфічним хімічним запахом засобу, що використовується. Обробити пахви можна пероксидом водню, який допоможе позбутися не тільки від запаху, але і від плям. Також можна скористатися нашатирним спиртом, але згодом доведеться провітрити виріб, щоб прибрати запах кошти.

Особливості чищення різних тканин

Випрати будинку піджак не становить особливих зусиль. Основна проблема – як він буде виглядати після цього. У більшості випадків піджак розтягується, назовні починає визирати підкладка, а якщо він стирався окремо від штанів, то і загальний вигляд буде сумним, за рахунок різниці в кольорі і загальному стані предметів гардероба.

12 способів: як випрати піджак в домашніх умовах, як почистити піджак в домашніх умовах

Щоб уникнути цього, потрібно ознайомитися з низкою рекомендацій. Слід дізнатися, як саме проводиться ручна, машинна та чистка під душем, щоб дотримати всі умови. Потрібно дотримувати температурний режим, котрий у більшості випадків вказується на етикетці виробу. Якщо його немає, то варто використовувати температуру до 30-40 градусів Цельсія.

Багато також залежить від матеріалу, а тому варто знати, з якої тканини виконана модель, щоб вибрати потрібний спосіб його чищення.

Шкіра

Шкіряний піджак можна почистити за допомогою мильного розчину, якщо неприпустима прання. Інакше можна випрати його вручну. Для чищення можуть бути використані вологі серветки, які дозволять виявити ділянки, які потребують додаткової чистки.

Замша

Піджак із замші має ворсисту структуру, яку також легко пошкодити, а тому варто скористатися найбільш щадними способами. Для цих цілей бажано використовувати звичайну щітку, за допомогою якої можна прибрати частину забруднень. При більш серйозних плямах доведеться звертатися в хімчистку.

12 способів: як випрати піджак в домашніх умовах, як почистити піджак в домашніх умовах

Для того щоб підняти ворсинки, потрібно скористатися парогенератором, але слід тримати його на потрібній відстані, щоб не зіпсувати матеріал. Також не слід домагатися сильного зволоження тканини.

Вовна

Вовняний піджак не рекомендується прати ніяким чином, його чистка повинна здійснюватися виключно щіткою, оскільки даний тип матеріалу не любить воду.

Льон і бавовна

Бавовняний піджак також вимагає дбайливого догляду, але при цьому вже більш лояльний до води, а тому можна провести машинне прання на делікатному режимі, або провести ручне прання. Лляний піджак, а також виріб з поліестеру та напівшерсті, можна очистити тими ж способами.

Оксамит, вельвет

Піджаки, виконані з цих матеріалів, не рекомендується піддавати вологому чищенню, оскільки в цьому разі на них можуть з’явитися залоснившиеся місця, прибрати які буде досить складно. Тому для даного типу матеріалу рекомендується скористатися щіткою і сухим методом чищення.

12 способів: як випрати піджак в домашніх умовах, як почистити піджак в домашніх умовах

Як правильно сушити

Наразі часто не обговорюється, а сушка є важливим пунктом, оскільки на цьому етапі можна допустити масу помилок. Не варто використовувати обігрівальні прилади для сушіння, оскільки в цьому випадку можна домогтися того, що виріб сяде, або буде зіпсований безпосередньо сам матеріал.

Для того щоб виріб не набуло складок, а також выпрямлялось вже на даному етапі, потрібно повісити на плічки. Причому попередньо робити це потрібно над ванною або тазом, щоб у ці судини зайва вода могла стікати.

Не варто використовувати даний цілей просто мотузку чи сітку для сушіння, оскільки на матеріалі можуть залишатися різні заломи. Позбутися від них буде досить складно згодом. Чоловічий піджак повинен виглядати презентабельно, оскільки тільки в цьому випадку чоловік виглядає в ньому солідно і дорого. Якщо цей предмет гардероба буде перекосившимся і розтягнутим у деяких місцях, це буде представляти носія в невигідному світлі.

12 способів: як випрати піджак в домашніх умовах, як почистити піджак в домашніх умовах

Рекомендується в злегка вологому стані потягнути матеріал, розправити його, щоб не утворювалося зайвих складок. Але не варто старатися, а також проводити дані маніпуляції над мокрим виробом, оскільки в цьому випадку можна розтягнути деякі його ділянки. Після цього потрібно відпарити або відпрасуйте виріб.

Відпарювання та прасування

Гладити піджак праскою потрібно також правильно. Як саме? Потрібно виробляти дану дію через спеціальну тканину, призначену для прасування. Але робити це також потрібно в крайньому випадку. Рекомендується здійснити відпарювання, але якщо це неможливо, взятися за праску.

При цьому не варто в якості перешкоди між праскою і матеріалом використовувати марлю, оскільки підошва праски буде залишати на тканині блиск. Після прасування потрібно знову повісити виріб на плічка, де воно повинно повністю висохнути згодом. При цьому рекомендується вибирати на прасці температуру, відповідну тієї, що вказана на етикетці піджака.

12 способів: як випрати піджак в домашніх умовах, як почистити піджак в домашніх умовах

Відпарити піджак можна за допомогою парогенератора, праски чи просто пара киплячій чистої води в каструлі або чайнику. Для цього потрібно послідовно обробити парою абсолютно всі ділянки піджака, тримаючи його на значно відстані від використовуваного інструменту подачі пари, щоб не домогтися надмірного його намокання.

Піджак дозволяє виглядати дорослішим і серйознішим, а також освіжити образ, а тому цей предмет гардероба є практично у кожного чоловіка. Але не акуратно його носять, а тому рано чи пізно постає питання, як в домашніх умовах почистити піджак. Навіть якщо це плями від поту на комірі. Ознайомившись з усіма правилами, можна запобігти псуванню вироби, а також збільшити термін його експлуатації.

Моя довідка - Корисні поради