12 способів: як відмити марганцівку з рук, чим відмити з рук марганцівку, як змити марганцівку

Марганцівка (марганцевокислий калій, Перманганат калію) відома людині не з чуток. Кожен знає чудовий антисептик, нехай і не самий сильний, але практично безпечний. І лише одна невелика проблема супроводжує його застосування. При неправильному використанні забруднюється шкіра рук, яку буває важко відмити.

12 способів: як відмити марганцівку з рук, чим відмити з рук марганцівку, як змити марганцівку

Але все поправимо. Існує чимало домашніх і хімічних засобів, які використовують для очищення від фарбування. Знаючи про те, як і чим відмити марганцівку з рук, можна сміливо користуватися нею і не боятися неприємних наслідків.

Рекомендації

Чому вона не змивається водою

Марганцевокислий калій являє собою гранульований порошок, який перед застосуванням розчиняють у воді. Отриманий склад, хоча і має темно-рожевий колір, не забарвлює шкіру за умови дотримання певних пропорцій. Але якщо гранули потрапляють на епідерміс, можливі ушкодження, від легкого подразнення до хімічного опіку. Тому абсолютно безглуздо намагатися змити непросто забруднення поверхневого шару, а глибоко пофарбовану дерму.

Підготовка до видалення

Перед очищенням змивають сліди марганцевокислого калію з поверхні шкіри. Для цього руки миють теплою водою з господарським (туалетним) милом, поки не буде стікати чиста рідина. Потім пофарбовані ділянки дуже дбайливо обробляють пемзою, щоб уникнути ще більшого пошкодження обпаленої епідермісу.

В результаті процедури з шкірного покриву плями будуть видалені. Можна приступати до очищення більш глибоких шарів.

12 способів: як відмити марганцівку з рук, чим відмити з рук марганцівку, як змити марганцівку

Народні засоби

Перш ніж відтирати марганцівку хімією, спробуйте домашні препарати. Ті, що завжди поруч, мають низьку вартість, але від цього не стає гірше.

Перекис водню та оцет

Зазначені інгредієнти змішують в однакових кількостях. Рідину наносять на серветку або ватяний тампон і стирають сліди забруднень. Потім добре промивають струменем очищені ділянки.

Етиловий спирт

При відсутності етилового спирту вибирають:

 • антисептики на спирту;
 • спирт, алкогольні напої;
 • медичний спирт;
 • спреї для волосся.

Одним із цих засобів очищають шкіру так само, як оцтом з перекисом. При сильних опіках від спиртових розчинів краще відмовитися.

12 способів: як відмити марганцівку з рук, чим відмити з рук марганцівку, як змити марганцівку

Лимонна кислота

Добре очищає шкіру водний розчин лимонної кислоти. Якщо порошок відсутня, беруть звичайний лимон, розрізають його навпіл і потирають з’явилися плями. Процедуру продовжують до повного очищення. Потім руки миють під теплою струменем з туалетним милом.

Порошок лимонної кислоти відбілити нігті і пальці після садово-польових робіт, очистить долоні від розчину марганцю. Для цього порошок насипають в одну долоню і потирають нею іншу. Змивають теплою мильною рідиною.

Аскорбінова кислота

Як аскорбіновою кислотою, яку можна придбати в будь-якій аптеці, відмити марганцівку з рук? Достатньо протягом дня час від часу протирати шкірний покрив концентрованим розчином кислоти. Коли руки позбудуться від барвника, їх помити водою з милом.

Перекис водню

Перекисом водню такі плями прибрати нескладно, а концентрований склад справиться за одне нанесення. Але робити процедуру слід обережно, щоб сильніше не травмувати кінцівку. Ніжну дитячу шкіру очищати цим засобом не можна.

12 способів: як відмити марганцівку з рук, чим відмити з рук марганцівку, як змити марганцівку

Сірчистий амоній

Складом змочують серветку і обережно втирають в забруднені місця. Після очищення залишки змивають гарячою струменем.

Господарське мило

З нього, додавши деякі компоненти, готують чудову пасту, яка видаляє сліди марганцю, глибоко проник в дерму.

Інгредієнти:

 • мило господарське або дитяче – 1 брусок;
 • харчова сода – 2 ст. ложки;
 • ефірна олія – 2 краплі.

Приготування:

 1. Мило перетворюють в стружку. Замість дитячого мила, іноді використовують посудне миючий засіб.
 2. Заливають гарячою водою, перемішують.
 3. Додають соду, ефірна олія.
 4. Перемішують до кашкоподібного стану.

12 способів: як відмити марганцівку з рук, чим відмити з рук марганцівку, як змити марганцівку

Отриманий склад наносять на забруднені ділянки шкіри і тримають, поки він не висохне. Змивають під гарячим струменем.

Гірчиця

Свіжі забруднення добре відтирається порошком гірчиці. Перед процедурою кінцівки занурюють у гарячу воду, потім зубною щіткою наносять порошок на уражені ділянки. Втирають ретельно, але акуратно, щоб не завдати подряпин і пошкоджень. Гірчиця сповільнить проникнення марганцового розчину глибоко в дерму і обесцветит барвник.

Глина

Як відмити від марганцівки руки глиною, вибирають з двох варіантів.

 1. Глина — абразив. У цьому випадку забруднені ділянки натирають глиною до зникнення забарвлення.
 2. Глина — адсорбент. Її розводять теплою водою. Отриману пасту наносять на ділянки шкіри, замотують поліетиленом. Адсорбент вбере барвник. Через 2-3 години пов’язку знімають.

Хімічні засоби

Якщо відбілити дерму народними способами не вдалося, потрібно брати більш активні хімічні сполуки. Одним такою речовиною є розчинник «Уайт-спірит». Основна сфера його діяльності лакофарбові матеріали. Однак і з Перманганатом калію він справляється непогано. Розчинником змочують серветку і наносять на шкіру.

12 способів: як відмити марганцівку з рук, чим відмити з рук марганцівку, як змити марганцівку

Можна спробувати «Білизну». Однак попередньо концентрований розчин розводять водою, щоб уникнути можливих опіків.

Гіпохлорит натрію і хлорамін застосовують з метою дезінфекції в лікувальних установах. Тому з плямами від марганцю розчини хлору неодмінно впораються.

Поради

При очищенні слідів марганцю потрібно виконувати рекомендації, які вбережуть від опіків при обробці деякими речовинами:

 • перед проведенням очисних заходів бажано зробити невеликий тест на здоровому ділянці дерми. Нанести малий об’єм препарату і подивитися на реакцію шкірного покриву;
 • при появі печії під час процедури, потрібно її зупинити і змити нанесений продукт;
 • перекис водню і спиртовмісні препарати не слід застосовувати для видалення барвника з дитячих ручок;
 • при незадовільному якості очищення, процедуру можна повторювати;
 • після видалення слідів від Перманганату, шкірний покрив потрібно обробити загоюючою кремом.

Тепер, знаючи, як змити марганцівку з рук, можна не боятися появи плям на дермі. Але, все-таки, краще почекати кілька днів. Розлучення підуть без стороннього втручання і абсолютно безболісно. А видалення слідів барвника, які говорять про наявність хімічного опіку, не завжди безпечно і може тільки погіршити становище. Але якщо так принципово відразу позбутися марганцевих забруднень, краще скористатися нешкідливими домашніми засобами.

Моя довідка - Корисні поради