12 способів: як прибрати подряпини зі скла автомобіля, дзеркала, вікна

Як би дбайливо ставився осіб до скляних виробів, наступає такий момент, коли доводиться замислюватися про видалення на них пошкоджень. Подряпини на склі нерідке явище. Навряд чи вдасться повністю від них позбутися самостійно, але сховати від сторонніх очей цілком реально. І можливостей для цього чимало.

12 способів: як прибрати подряпини зі скла автомобіля, дзеркала, вікна

Причини появи

Найбільш часті причини:

 • результат падіння. Це причини пошкодження невеликих виробів зі склом окулярів, телефонів, планшетів та інших;
 • попадання сторонніх предметів: пилу на вікна, камінчиків на автоскло та інші;
 • тертя об тверді поверхні;
 • використання абразивних матеріалів: порошків, ганчірок, щіток, паперу.
 • ненавмисні удари;
 • погодні умови, різка зміна температурного режиму;
 • помилки при установці склопакетів.

Це не єдині причини. Найменші порушення у догляді можуть викликати появу не тільки дрібних подряпин, але і більш серйозних проблем. Потрібно намагатися уникати вад і дотримуватися для цього певні правила.

12 способів: як прибрати подряпини зі скла автомобіля, дзеркала, вікна

Як уникнути

У деяких випадках вдається зберегти цілісність предметів. Загальних рекомендацій на цей випадок не може бути. Кожен виріб потребує персонального догляду:

 • На гаджети кріплять захисну плівку;
 • на шибки, деякі громадяни також наклеюють плівку;
 • окуляри зберігають у футлярі, протирають тканиною з фібри;
 • перед обробкою скляних поверхонь слід попередньо звільнити від пилу дрібного сміття;
 • мити і полірувати скла необхідно тільки спеціальними препаратами.

Навіть ці маленькі хитрощі зможуть зберегти скло від пошкоджень, а господаря від зайвого головного болю.

Прибрати дрібні подряпини

Перед проведенням робіт потрібно оцінити масштаб пошкоджень, вивчити глибину тріщин, борозенок, що щілин. Якщо невеликі проблеми, а скла очок, годин, вікон не сильно постраждали, використовують щадні засоби, які впораються з невеликими борозенками.

12 способів: як прибрати подряпини зі скла автомобіля, дзеркала, вікна

Зубна паста

Більш відповідний варіант – це звичайна паста (або гель) з відбілюючим ефектом. Кашку наносять на ватний тампон і обробляють пошкодження по колу, рухаючись синхронно з годинниковою стрілкою, а потім проходять диском в зворотному напрямку.

Змочивши диск водою, прибирають залишки. Якщо сліди залишилися, процедуру повторюють, поки пошкодження стануть непомітними.

Паста Гои

Це засіб більш продуктивне, але, на жаль, стало менш доступним. Паста добре полірує і легко справляється з дрібними смужками. Як прибрати подряпину на склі пастою Гоі. Процедура мало чим відрізняється від попереднього варіанту, тільки замість ватного диска використовують серветку або повсть. Потрібно відзначити, що значні щілини видаляють пастою №4, а найдрібніші – №1. Будьте старанні, уважні та спокійні і відмінний результат не змусить себе довго чекати.

12 способів: як прибрати подряпини зі скла автомобіля, дзеркала, вікна

Автополироли або поліроль для меблів

Ці препарати використовують для реставраційних робіт. Кожна речовина індивідуально. Тому перед ремонтом проведіть невелике тестування. Нанесіть препарат на непомітний ділянку і подивіться на кінцевий результат.

Засоби підійдуть для видалення подряпин на окулярах і годинах, екрані смартфона. Трохи речовини додайте на серветку і по колу втирайте півхвилини в районі смуг. Потім потрібно зняти залишки суміші вологою ганчіркою. Не повторюйте процедуру кілька разів, щоб уникнути утворення нових вад.

М’яка наждачка

Можна знайти досить багато порад по використанню наждачного паперу для видалення подряпин. Не варто брати на віру подібне твердження. Така операція може завдати значно більшої шкоди скляного предмета, який ліквідувати навряд чи вдасться.

Навіть якщо взяти в роботу м’яку наждачку, користуватися їй потрібно дуже дбайливо і акуратно, так як енергійне тертя може призвести до кривизні стекол, що буде виглядати ще гірше, ніж потертості та подряпини.

12 способів: як прибрати подряпини зі скла автомобіля, дзеркала, вікна

Рослинна олія

За допомогою олії невеликі узорчіков на вікнах, окулярах, екрані смартфона стануть практично непомітні. Набагато речовини наносять на м’яку серветку, протирають тріщини, а потім полірують.

Суха гірчиця з оцтом

Такий склад підійде при появі невеликих вад. Для приготування суміші в порошок доливають оцет і замішують до утворення густої кашки. Щоб позбутися подряпини на склі виконують ті ж самі дії, що і при використанні зубної пасти.

Аміак

Розчин аміаку допоможе замаскувати дрібні похибки на дзеркалі, скляних виробах, склопластику. Аміак, об’ємом 15 мл, додають 500 мл води. Обробку можна провести кілька разів. Потім відшліфувати круговими рухами.

Засіб антицарапин

Засобом користуються при дрібних борозенках. Абразивну речовину викладають на борозенки, але не втирають в поверхню предмета. Після висихання, проблемне місце підлягає поліровці.

12 способів: як прибрати подряпини зі скла автомобіля, дзеркала, вікна

Прибрати глибокі подряпини

Для видалення більш глибоких вад потрібні зовсім інші гроші. Їх можна купити в спеціальному магазині, але попередньо варто спробувати домашні матеріали.

Безбарвний лак для нігтів

Для роботи знадобиться прозорий лак, кисть, скребок або ватяний диск. Як прибрати подряпини зі скла:

 1. Нанести на борозенку шар лаку, причому так, щоб лак повністю заповнив тріщинку.
 2. Витримують 1 годину, щоб лак встиг затвердіти.
 3. Шкребком обережно зчищають надлишки кошти. Або видаляють диском, змоченим рідиною для зняття лаку.
 4. Шліфують м’якою серветкою з нанесеною на неї крапелькою рослинного масла.

Лаком можна замаскувати тріщини на годиннику, вазі, вікні, біжутерії та меблів.

12 способів: як прибрати подряпини зі скла автомобіля, дзеркала, вікна

Волоський горіх

Для затирання глибоких вад серцевину горіха звільняють від коричневої шкірки, а потім круговим обертанням затирається похибка. Як результат, вада стане невидимим для людського ока.

Ювелірна паста

Трохи речовини розподіляють на серветці і полірують проблемне місце круговими рухами. Робота ведеться до досягнення максимального ефекту. Залишки знімають водою з аміаком, розведених у співвідношенні 1,9 л до 60 мг речовини.

Полірування скла від подряпин

Потертості, тріщини виглядають не тільки не естетично. Вони заважають огляду навколишньої обстановки, наприклад, окуляри чи скла автомобіля. Перш ніж прибирати вади з лобового скла, підготуйте наступні матеріали:

 • склад для миття вікон;
 • полірувальну машинку;
 • поліроль;
 • пульверизатор;
 • серветки з паперу, скотч, плівку.

12 способів: як прибрати подряпини зі скла автомобіля, дзеркала, вікна

Перед поліруванням помийте вікна миючим засобом, і насухо протріть серветкою. Деталі біля вікон обгорніть плівкою, фіксуючи її скотчем. Поглиблення виділіть маркером.

Видалення дрібних подряпин на лобовому склі автомобіля, проводячи за наступним алгоритмом:

 1. Поліроль розподіліть по борозенці і полірувальної машини.
 2. Насадку розташуйте так, щоб між нею і поверхні утворився кут 5°.
 3. Процес полірування виконуйте легкими рухами, без тиску на скло.
 4. При обробці робіть невеликі перерви, щоб уникнути перегріву предмета.
 5. Скло можна час від часу збризкувати холодною водою з тієї ж причини.
 6. По закінченні процедури огляньте лобової скло.
 7. При бажанні весь цикл можна повторити.
 8. При позитивному результаті промийте з миючим засобом.
 9. Зніміть плівку.

Слід зазначити, що така полірування тільки маскує пошкодження. Для великих сколів і тріщин потрібно знаходити інші способи, аж до професійного втручання.

12 способів: як прибрати подряпини зі скла автомобіля, дзеркала, вікна

Поради та рекомендації

Щоб уберегти скло і зайвий раз не займатися усуненням подряпин і тріщин, виконуйте поради і рекомендації:

 1. Мийте і протирайте м’якою тканиною, яка вбирає вологу і притягує пил.
 2. Виключіть тканина з ворсу, особливо після миття гарячою водою або хімікатами.
 3. Вибираючи речовини для догляду, керуйтеся інструкцією про склад продукту. Сучасні суміші містять захисні компоненти для стекол, дзеркал, сприяють утворенню шару, який перешкоджає дії пилу, високих або низьких температур.
 4. Ніколи не використовуйте газети для протирання скляних поверхонь. Якщо полірувати газетами довгий час, з’являться смуги, які з часом перейдуть у великі щілини.
 5. Не використовуйте наждачний папір.
 6. Самостійний ремонт скла проводите після консультації з фахівцем.
 7. Якщо не вийшло в домашніх умовах впоратися з тріщиною, а повністю міняти скло шафи, акваріума, вікна, дзеркала немає бажання, можна проблемну ділянку задрапірувати декоративною плівкою, благо таких матеріалів на ринку предостатньо.

Цілком закономірно, що виявивши потертості, борозенки, тріщини, будь-яка господиня спробує врятувати улюблену річ. Підходьте усвідомлено до виниклої ситуації, зважте всі позитивні і негативні сторони самостійних дій, прислухайтеся до порад фахівців. Але щоб не допустити ушкоджень, ставитеся до скляних речей дбайливо, правильно доглядайте за ними, використовуйте дані рекомендації, як керівництво до дії.


Моя довідка - Корисні поради