12 способів: як очистити плиту від жиру і нагару в домашніх умовах, як очистити плиту

Плита в будинку є невід’ємною частиною кухні, адже на ній можна готувати і радувати своїх близьких смачними стравами щодня. Але в процесі готування часто відбувається, що плита брудниться і після потрібно робити чистку. Залежно від ступеня забруднення, очищення плити може здійснюватися кожен день, в якості профілактики або потрібно влаштовувати генеральне чищення. Як же можна очистити плиту від налиплого жиру і нагару в домашніх умовах?

12 способів: як очистити плиту від жиру і нагару в домашніх умовах, як очистити плиту

Види плит і особливості очищення

Спочатку потрібно зазначити, що кухонні плити мають різну поверхню, оскільки виготовляються з різних матеріалів. Тому при виборі миючих засобів неодмінно потрібно керуватися таким важливим аспектом. Серед особливостей чищення можна виділити найголовніші:

 1. Емальований кухонну плиту у жодному разі не можна чистити металевими йоржиками, засобами з наявністю абразивних частинок. Також не рекомендується використовувати засоби з наявністю кислот, які здатні пошкодити емаль.
 2. Плити, виготовлені з нержавіючої сталі також не можна чистити порошком, щітками з металевою щетиною. Щоб відмити плиту з нержавійки, краще всього використовувати спеціальні спреї та гелі.
 3. Склокерамічна поверхня кухонних плит досить примхлива у догляді. Це обумовлено тим, що очищення поверхні такої плити потрібно проводити безпосередньо після утворення забруднення, тому що після видалення пригоріла пляма буде досить проблематично. Крім цього скляні панелі досить легко можна пошкодити, якщо використовувати спеціальний чистячий порошок для посуду.

Враховуючи такі нюанси можна своєчасно ліквідувати забруднення, які в свіжому вигляді піддаються легкому очищенню, і не потрібно докладати багато зусиль щоб відтерти застарілі забруднення.

12 способів: як очистити плиту від жиру і нагару в домашніх умовах, як очистити плиту

Почистити варочну поверхню

Варильні панелі кухонних плит виготовляються з різних матеріалів:

 • склокераміки;
 • з нержавіючої сталі;
 • покриті емаллю.

Всі вони по-своєму вимогливі у догляді, які в неодмінному порядку потрібно враховувати при виборі способів очищення, щоб уникнути пошкодження поверхні варильної панелі.

Кошти

Неодмінно варто зазначити, що миття газової або електроплити повинно проводиться з урахуванням заходів безпеки. Особливо це стосується, коли робиться генеральна чистка позначених варильних панелей. Що стосується безпосередньо засобів усунення забруднень, то можна відзначити найбільш дієві:

12 способів: як очистити плиту від жиру і нагару в домашніх умовах, як очистити плиту

Засіб для миття посуду

Рідина для миття посуду може впоратися практично з будь-яким жирним забрудненням, тому його можна використовувати для миття варильної панелі, якщо на ній з’явилися краплі жиру.

Оцет

Столовий оцет прекрасно справляється з жировими забрудненнями, навіть якщо вони мають застарілий характер. Для цього його рекомендується розпорошити по поверхні, використовуючи розпилювач, але також можна нанести на ділянки з жиром і розподілити вологою губкою. Для досягнення бажаного результату нанесений оцет потрібно залишити хоча б на 15-20 хвилин.

Лимонна кислота

Досить добре з жировим нальотом на варильної панелі справляється лимон або лимонна кислота. Принцип дії аналогічний використання оцту. Але в цьому випадку необхідно розвести лимонну кислоту у невеликій кількості води, а потім нанести на забруднену поверхню. Лимоном можна ж просто протерти місця утворення жиру і залишити на 15-20 хвилин.

12 способів: як очистити плиту від жиру і нагару в домашніх умовах, як очистити плиту

Нашатирний спирт

Досить ефективно забруднення, які утворюються на газо – або електроплиті можна ліквідувати за допомогою нашатирного спирту. Потрібно в склянці води розвести 1 ч. л. спирту і розподілити отриманий розчин на варильну поверхню на 15 хвилин.

Сода

Харчову соду потрібно злегка намочити водою, щоб утворилася кашка, її слід розподілити на місця забруднення і залишити приблизно на півгодини. Через зазначений час лужний розчин потрібно видалити вологою губкою, а нагар все ж доведеться злегка потерти.

Мильно-содовий розчин

Для отримання зазначеного розчину треба змішати соду і рідке мило у співвідношенні 1:1 і додати зовсім трішки води. Мильно-содову суміш необхідно рівномірно розподілити по поверхні плити і залишити її на 15-20 хвилин, щоб відбулося взаємодія забруднень і позначеним розчином.

Клей

Одним із дієвих способів відчистити плиту, вважається канцелярський клей. Краще, звичайно, використовувати силікатна, а не клей ПВА. Але його необхідно змішати з 3 ст. л. кальцинованої соди, ? склянки прального порошку і силікатним клеєм у кількості 1 ст. л. Всі ці компоненти слід ретельно перемішати і додати повний стакан холодної води. Після нанесення суміші на місця забруднення варильної панелі потрібно залишити її на 15-20 хвилин. Потім просто потрібно витерти залишки вологою губкою.

12 способів: як очистити плиту від жиру і нагару в домашніх умовах, як очистити плиту

Господарське мило

Найкращим варіантом для чищення склокерамічної поверхні плити вважається господарське мило. Його слід (25 р. мила) змішати з 20 г соди і двома ст. л. оцту і розчинити в гарячій воді. Отриманий розчин розподіляється на варильну поверхню на 2-3 години і після змивається водою кімнатної температури. Таким розчином можна пошкодити скло, з якого виготовлена варильна панель.

Сольовий склад

Сольовий розчин також добре справляється із забрудненнями, які утворюються на плиті. За ефективністю він нічим не поступається содової кашки, але його треба залишати після нанесення приблизно на 8-12 годин.

Нашатирно-анісові краплі

Варто сказати, що анісові краплі можуть виступати самостійним засобом для усунення забруднень на варильної панелі, але також їх можна скомбінувати з нашатирем, тим самим збільшивши ефективність складу. Наноситься він не більше ніж на 15-20 хвилин, потім просто витирається вологою губкою.

12 способів: як очистити плиту від жиру і нагару в домашніх умовах, як очистити плиту

Гірчичний порошок

Засобом для видалення жиру ще з давніх часів вважається гірчичний порошок. Його слід розвести у невеликій кількості води, щоб суміш мала кашкоподібну структуру. Далі наноситься гірчична суміш на жировий наліт і залишають на 2-3 години.

Спеціальні засоби для чищення плит

Як можна почистити кухонну плиту, не використовуючи народні методи? Що стосується спеціальних засобів, які призначені для чищення плит, то вони представлені в широкому асортименті, тому купити їх не складе особливої праці. Одним з основних нюансів, які слід враховувати при виборі спецзасобів, так це те, що повинні підходити для чищення варильної панелі, виготовленої з відповідного матеріалу.

Чистка елементів

Як очистити ґрати

У кожній газовій плиті є в комплекті спеціальна решітка. Вичистити її можна за допомогою перерахованих вище засобів. Хочеться сказати, що щоб уникнути сильного забруднення решітку рекомендується чистити після кожного використання її в духовці. Більш докладну статтю читайте тут.

12 способів: як очистити плиту від жиру і нагару в домашніх умовах, як очистити плиту

Почистити ручки і конфорки

Як можна почистити ручки і конфорки на плиті? Ручки і конфорки досить рідко підлягають чищенню і часом сильно забруднюються. Якщо є сильні жирові відкладення, застарілий нагар або кіптява, можна використовувати нашатирний спирт з додаванням анісових крапель. Відмінним способом відмити ручки на газ плиті вважається нанесення на поверхню лимонного соку або розведеної лимонної кислоти. Також добре допомагає оцет.

Миття духовки

Духова шафа по суті найбільш важко чистящиеся місце в плиті. Навіть незважаючи на те, що часом забруднення в духовці важко видалити, народні засоби дозволяють просто створити чудеса. Серед дійових методів можна зазначити такі:

 1. Необхідно зробити мильний розчин обробити їм всю поверхню духової шафи, включаючи решітку, деко (у нього потрібно налити трохи мильного розчину) і закрити дверцята. Після 15-20 хвилин потрібно включити духовку і розігріти її до 100 і залишити її включеною до тих пір, поки мильний розчин не випарується.12 способів: як очистити плиту від жиру і нагару в домашніх умовах, як очистити плиту
 2. Намазавши всю поверхню духовки нашатирним спиртом можна очистити її від диму, жиру та інших забруднень. Але варто враховувати, що завдані нашатир потрібно залишити на цілу ніч.
 3. Змішавши соду, сіль і воду можна легко звільнитися від застарілого жиру з внутрішньої поверхні духовки.

Одним з головних моментів, які не варто забувати, так це те, що після генеральної чистки всі деталі газової або електроплити потрібно в неодмінному порядку витерти насухо. Більш докладну статтю про чищення духовки читайте тут.

Почистити пальника

Пальника газової, або в електроплиті не так сильно забруднюються, але в якості профілактики їх потрібно періодично чистити. Якщо вони незабруднені, то достатнім буде протерти їх вологою ганчірочкою, а потім витерти насухо. У разі засмічення отворів пальника, видалити його голкою або шпилькою.

Догляд за плитою

Обов’язково потрібно нагадати, що догляд за плитою вимагає постійності і регулярності інакше буде потрібно при генеральній чищенні прикласти багато зусиль щоб видалити сильні забруднення і жирові відкладення, які мають застарілий характер. Щоб уникнути цього слід:

12 способів: як очистити плиту від жиру і нагару в домашніх умовах, як очистити плиту

 • усувати свіжі патьоки;
 • після приготування їжі обов’язково протерти поверхню вологою губкою;
 • проводити профілактику хоча б 1 раз в тиждень;
 • навіть, якщо немає сильних забруднень, робити генеральне прибирання.

Представлені заходи дозволяють зберегти варильну панель плити і духова шафа в належному стані. Тому чистити її кожен раз буде легко і просто.

На завершення хочеться сказати, що всі показані засоби дозволяють відмити будь варильну панель, і відповідно зазначена інформація відповідає на питання, як і чим краще всього чистити плиту з нержавіючої сталі, а також з інших матеріалів.
Моя довідка - Корисні поради