12 способів: чим відтерти скотч від пластику, ніж видалити сліди від скотчу на пластику

Скотч часто використовується при монтажі і демонтажі приміщення, будучи досить надійним кріпильним матеріалом. У нього маса переваг, але є й вагомий недолік – після себе він залишає клейове пляма, позбутися якого досить складно, якщо не знати як.

12 способів: чим відтерти скотч від пластику, ніж видалити сліди від скотчу на пластику

Основні правила, поради і рекомендації

Відклеїти скотч акуратно від поверхні не здатен практично ніхто, через що часто виникають ситуації, коли людям доводиться шукати способи зняти канцелярський або двосторонній скотч з різних поверхонь, в тому числі і з пластику. Перш, ніж вибирати спосіб чищення, рекомендується ознайомитися з базовими правилами, які допоможуть зберегти цілісність поверхні.

Не варто використовувати дрібнодисперсні кошти. Вони допоможуть лише посилити забруднення, оскільки будуть клеїтися до клею, який залишився від скотчу. При видаленні цих плям виникне ще більше труднощів, ніж було спочатку.

Не рекомендується використовувати металеві скребки, оскільки пластик в цьому випадку буде безнадійно зіпсований подряпинами різної глибини. Також варто розуміти, що побутова хімія також не завжди є панацеєю, оскільки при недотриманні інструкції вона може видалити не тільки забруднення, але і роз’їсти саме пластикове покриття.

Не можна використовувати абразивні порошки та жорсткі щітки, якщо хочеться уникнути подряпин. Видалення свіжих плям займає менше зусиль і часу, а тому краще не зволікати з їх видаленням і взятися за чищення предметів як можна швидше, оскільки застарілі плями занадто сильно в’їдаються в поверхню.

12 способів: чим відтерти скотч від пластику, ніж видалити сліди від скотчу на пластику

Відліпити двосторонній скотч – завдання сама по собі непроста, а видалення слідів від нього змусить проявити кмітливість. Рекомендується нагріти феном залишилися на поверхні шматки кріпильного матеріалу і відклеїти їх. Видалити залишки можна за допомогою масел та інших коштів, які дозволено застосовувати по відношенню до матеріалу.

Способи

Існує чимало способів, використання яких допомагає легко відмити сліди, що залишилися від скотчу. Необхідно лише вибрати найбільш зручний в залежності від типу поверхні, з якої потрібно видалити клей.

Гаряча вода

Вода високих температур є прекрасним борцем зі слідами, які залишилися від скотча не так давно. Тобто за допомогою простих маніпуляцій свіжий клей можна легко видалити за допомогою гарячої води. Користуватися потрібно акуратно, щоб не пошкодити пластик і свої руки.

12 способів: чим відтерти скотч від пластику, ніж видалити сліди від скотчу на пластику

Мило

Свіжі плями можна усунути за допомогою мильної води. Якщо річ того дозволяє, то варто використовувати високу температуру, а інакше – для більш делікатних поверхонь – потрібно брати теплу воду.

Ластик

Найпростішим і ефективним способом є використання канцелярського ластику. Він допоможе впоратися навіть зі старими плямами. Для цього потрібно лише стерти клейові плями з поверхні будь-якого предмета, незалежно навіть від його матеріалу: будь це пластмаса або дзеркало, гумка впорається з поставленим завданням.

Сліди від гумки змиваються звичайним мильним розчином або серветкою, тому не варто лякатися виникла матової поверхні після того, як клей був прибраний з неї.

Спирт

Відтерти двосторонній або звичайний скотч з пластику можна за допомогою будь-якого спиртовмісної рідини. Для цього потрібно всього лише змочити обраним засобом ватний диск або дрантя і потерти забруднення. Незалежно від ступеня складності, пляма повинна легко піддаватися. Але перед використанням потрібно перевірити реакцію полімерного матеріалу на речовину на непомітній ділянці.

12 способів: чим відтерти скотч від пластику, ніж видалити сліди від скотчу на пластику

Рослинні і ефірні масла

Будь-яке рослинне масло за досить короткий проміжок часу допоможе прибрати сліди клею від скотчу на пластиці. Перед тим як приступити до процедури, потрібно усвідомити, що можна використовувати тільки м’які тканини і губки, якщо немає бажання подряпати поверхню.

Вибраний засіб рекомендується нанести на губку і потерти клейову поверхню, а потім залишити на кілька хвилин. За цей час клей почне розбухати і втрачати свої адгезивні властивості, завдяки чому від нього буде простіше позбутися за допомогою звичайної сухої серветки.

Змити жирні сліди можна за допомогою засобу для миття посуду і будь-якого мильного розчину. На час використання в приміщенні може бути специфічний аромат, а тому краще використовувати ефірні масла цитрусових, то застосовувати їх потрібно з обережністю, щоб концентрат не потрапив на шкіру, так як він може викликати алергічну реакцію і роздратування шкірних покривів.

12 способів: чим відтерти скотч від пластику, ніж видалити сліди від скотчу на пластику

Фен

Високі температури також допоможуть послабити матеріал, але використовувати даний метод рекомендується обережно: потрібно перевірити, не зіпсується чи матеріал від високих температур. Якщо є така можливість, то рекомендується використовувати середню потужність фена.

Даний метод дозволить розм’якшити клей, завдяки чому згодом його буде простіше стерти іншим доступним способом. Необхідно направляти гаряче повітря на пляму на пластиці і тримати в такому положенні протягом 2-3 хвилин.

Гель для миття посуду

Подібний спосіб дозволить позбутися від свіжих слідів клею від скотчу як з пластику, так і з металу автомобіля. Потрібно нанести на забруднення невелику кількість засобу і злегка потерти м’якою тканиною. Якщо предмет того дозволяє, то можна видалити залишки клею за допомогою гарячої води.

12 способів: чим відтерти скотч від пластику, ніж видалити сліди від скотчу на пластику

Скотч

Застосування цього методу можливо в тому випадку, якщо пластик зверху не обклеєний оракалом або іншим матеріалом, що нагадує його. Цей захід обережності потрібно тому, що скотч здатний пошкодити це покриття.

Із застарілими забрудненнями даний метод не впорається, а тому краще використовувати при свіжих плямах від скотчу. Для того щоб видалити сліди клею від скотча з поверхні, потрібно відрізати нову смужку стрічки, приклеїти на забруднення і віддерти одним різким рухом. Якщо не допомогло з першого разу, можна повторити процедуру кілька разів.

Сода

Розчин чайної соди може з легкістю видалити свіжі забруднення. Для цього потрібно залити необхідну кількість речовини невеликою кількістю гарячої води так, щоб утворилася кашка. За допомогою м’якої боку губки для миття посуду або дрантя потрібно нанести засіб на забруднення і потерти. Якщо з першого разу досягти необхідного результату не вдалося, варто повторити процедуру.

12 способів: чим відтерти скотч від пластику, ніж видалити сліди від скотчу на пластику

Оцет

Для очищення пластика не можна використовувати оцтову кислоту, потрібен столовий оцет 9%. Невелику кількість розчину за допомогою ватного диска потрібно нанести на забруднення і залишити в такому стані строком не менше півгодини, а потім слід видалити залишки за допомогою паперової серветки. Рекомендується використовувати на свіжих плямах клею від скотчу на пластику, так як чим старше забруднення, тим складніше його буде відмити.

Ацетон

Ацетон також здатний роз’їсти клейове пляма. Діє він на зразок спирту, який зменшує адгезивное властивість скотчу, завдяки чому клей легше відходить від пластику. Але слід врахувати, що даний засіб має різкий запах, а також досить їдка, а тому варто використовувати її тільки для меблів, побутової техніки та іншого щільного пластику. Категорично не можна використовувати для чищення дитячих іграшок.

12 способів: чим відтерти скотч від пластику, ніж видалити сліди від скотчу на пластику

При використанні варто застосовувати заходи безпеки, не допускаючи вдихання парів ацетону і прямого контакту зі шкірою і слизовими. При використанні потрібно провітрювати приміщення.

Спеціальні засоби

Сучасний ринок готовий запропонувати на вибір велика кількість спеціальних засобів, які допоможуть видалити сліди від скотчу. Засоби побутової хімії потрібно підбирати ретельно, в залежності від предметів, які потрібно очистити, вибір може змінюватися.

Найчастіше в якості побутової хімії використовуються засоби для миття вікон, антистатики, уайт-спірит та інші подібні препарати. Але існують і спеціалізовані препарати, які призначені для різних поверхонь.

Перед тим, як шукати інформацію про те, чим можна відтерти скотч від пластику, потрібно ознайомитися з заходами обережності, щоб не погіршувати свої умови життя. Також слід підібрати максимально ефективний і швидкий спосіб, який буде зручний в конкретному випадку.Моя довідка - Корисні поради