12 методів: як відіпрати пластилін, як очистити килим від пластиліну, як прибрати пластилін

До складу пластиліну входять жири, парафін, різні барвники. Все це залишає на поверхні, до якої він прилип, кольорове жирну пляму. Вивести його звичайним мильним розчином не вийде. Щоб позбутися від забруднення, слід дізнатися, як правильно відіпрати пластилін.

12 методів: як відіпрати пластилін, як очистити килим від пластиліну, як прибрати пластилін

Що не можна використовувати

Перш ніж приступати до роботи, важливо вивчити основні правила. Невірно обрані методи здатні збільшити область забруднення.

Не рекомендується:

 1. Кидати річ, якщо на ній є шматочок пластиліну, в прання. Під впливом гарячої води маса розплавиться, розтечеться на велику площу, може забруднити інший одяг.
 2. Намагатися прибрати грудки пластиліну з волосся руками – вона розм’якшиться від тепла рук і забруднить більше пасом.
 3. Використовувати для чищення синтетичних тканин нашатирний спирт.
 4. Намагатися відтерти пластилін сухою або вологою ганчіркою. Від цього він тільки сильніше розмажеться.

Перед застосуванням будь-якого способу слід випробувати чищення складу на непомітній ділянці оброблюваної поверхні.

Важливо! При виведенні плями рухи повинні відбуватися від країв до центру. Так після чищення не залишиться розлучень.

12 методів: як відіпрати пластилін, як очистити килим від пластиліну, як прибрати пластилін

Очистити з одягу

Перед тим як приступати до чищення, потрібно прибрати з поверхні основну частину прилиплої маси. Запачканную річ складають так, щоб пляма була зверху, поміщають в морозильну камеру. Через півгодини дістають – цього часу достатньо, щоб складу затвердів. З допомогою стека, пластикового скребка або лопатки акуратно, намагаючись не розмазати, зчищають грудку пластиліну. Після цього переходять до усунення залишилося сліду.

12 методів: як відіпрати пластилін, як очистити килим від пластиліну, як прибрати пластилін

Видалити пляму від пластиліну з тканини можна:

 1. Господарським милом. Натирають брусок, зсипають стружку в таз з гарячою водою. Ретельно перемішують і опускають у розчин річ відмокати протягом півгодини. Після перуть. Якщо площа забруднення невелика, можна зробити пасту з стружки і столової ложки води, розподілити по плямі і залишити на час, а потім випрати.
 2. Рослинне масло. Якщо на тканині залишилися блискучі сліди, можна усунути з допомогою звичайного масла. Потрібно нанести його на ватний диск, прикласти до запачканному ділянці, потерти. Після промити тканина під проточною водою і запрати в мильному розчині, щоб вимити залишки масла.
 3. Нашатирний спирт. Спосіб годиться для обробки білих речей в домашніх умовах. Змішують 100 л води з 5 краплями аміаку, просочують цією рідиною забруднену область, акуратно труть щіткою до повного виведення плями.
 4. Сода і оцет. Річ розкладають на дні тазу так, щоб пляма було по центру. Наливають на забруднене місце трохи оцту. Зверху присипають ложкою соди. Зубною щіткою акуратно затирають пляма, після чого полощуть і відправляють в прання.12 методів: як відіпрати пластилін, як очистити килим від пластиліну, як прибрати пластилін
 5. Спирт. Просочують спиртом ватний диск, прикладають до сліду від пластиліну, труть. В процесі диск буде швидко забруднюватися, потрібно замінювати його свіжим, щоб не збільшувати площу забруднення. Метод підходить для чищення шовкових виробів.
 6. Гас. Змочують гасом чисту серветку, обробляють нею пляму. Залишають на 15 хвилин, щоб складу розчинив забруднення. Після полощуть, а потім перуть звичайним способом. За такою ж схемою застосовують рідину для зняття лаку або розчинник.

Крім підручних засобів можна скористатися і спеціальної побутовою хімією. Для цього підійдуть плямовивідники, мило «Антипятин» або «Максима». Їх використовують, керуючись інструкцією на упаковці.

Прибрати з шкіри та рук

Після того як ліплення закінчена, видаляють залишки маси за допомогою паперового рушника. Простіше всього прибрати сліди пластиліну з рук, ретельно намиливши їх господарським милом. Якщо на них залишається жирна плівка, спочатку наносять рослинне масло і добре труть, після чого милять до утворення рясної піни. Змивають теплою водою.

Очистити іграшки

Щоб очистити від плям від пластиліну іграшки, зроблені з пластмаси, досить протерти їх звичайною вологою серветкою. Якщо їх не виявилося під рукою, просочують рослинним маслом ватний диск, обробляють забруднену поверхню, а потім миють теплою мильною водою.

12 методів: як відіпрати пластилін, як очистити килим від пластиліну, як прибрати пластилін

М’які тканинні іграшки очищають з допомогою пасти з господарського мила, нашатирного або медичного спирту, гасу.

Видалити з шпалер

Способів, як вивести з шпалер пляма від пластиліну, існує кілька.

Для першого потрібно фен, кілька паперових рушників, губку, посудина з мильним розчином, ніж. Якщо поверхня шпалер гладка, виступаючу частину пластиліну акуратно зрізують. Якщо фактурна обробка, обережними рухами прикладають кілька разів до плями схожий за структурою матеріал, щоб маса прилипла до нього.

Після включають фен у режим виведення гарячого повітря, направляють струмінь на запачканную область. Коли залишки маси почнуть плавитися, прикладають паперовий рушник або серветку, щоб жир вбрався в неї. Постійно змінюють серветки на чисті, продовжують обробку феном, поки серветки не залишатимуться чистими. Губку змочують в мильній воді, м’якими рухами протирають плями. З допомогою фена просушують шпалери.

Рада! Якщо фена немає, можна розплавити пластилін звичайною праскою. Для цього пляма накривають серветкою або промокальним папером, а потім пропрасовують.

12 методів: як відіпрати пластилін, як очистити килим від пластиліну, як прибрати пластилін

Інший метод передбачає застосування спеціального очисника. Їм варто скористатися, якщо покриття стін дороге – підручні засоби можуть зіпсувати його. Знайти хімічний склад можна в будівельному магазині.

Якщо можливості придбати очищувач немає, можна використати більш доступне за ціною засіб для чищення автомобільного салону. До його складу входить ізопропіловий спирт, який здатний розчинити забруднення. Його наносять ватним диском, після видаляють залишки серветкою. Також можна спробувати впоратися зі слідами пластиліну на шпалерах кисневим плямовивідником або уайт-спиритом.

Прибрати з килима

Перед тим як очистити поверхню килима від пластиліну, потрібно:

 • додати до прилипшему шматочку кубик льоду, почекати, поки маса затвердіє;
 • стеком або пластиковою лопаткою зішкребти з килима замерзлий пластилін;
 • зняти насадку з труби пилососа, надягти на неї старий носок;
 • зібрати дрібні залишки пилососом, зняти носок і викинути.

Після цього потрібно очистити палас від слідів кольорової маси. Спосіб чищення підбирають, виходячи з площі забруднення і типу килимового покриття. Якщо пляма невеличка, можна зрізати забруднені ворсинки ножицями. Для великих забруднень використовують той же метод, що і для шпалер: кладуть на пляму промокальний папір, пропрасовують гарячою праскою. Змінюють папір на нову, знову гладять. Продовжують, поки не зникнуть сліди.

12 методів: як відіпрати пластилін, як очистити килим від пластиліну, як прибрати пластилін

Важливо! Такий метод не годиться для виробів з синтетичних волокон – вони від зіткнення з нагрітої підошвою розплавляться.

Прибрати з ворсу залишки пластиліну допоможе плямовивідник, розчинник або рідина для зняття лаку. Після обробки потрібно буде запрати килим мильною губкою.

Очищення твердих поверхонь

Щоб при роботі з пластиліном стіл не паскудився, рекомендується застелити його клейонкою, плівкою або спеціальною дошкою для ліплення. Якщо плями все ж з’явилися, спочатку використовують заморозку льодом, після зчищають отверділу масу зі столу, статі або стільця стеком. Потім протирають змоченою мильним розчином губкою.

Вивести жирний слід після пластиліну

Після видалення основного забруднення на обробленій поверхні може залишитися жирну пляму. Чим відтерти пластилін в такому випадку?

12 методів: як відіпрати пластилін, як очистити килим від пластиліну, як прибрати пластилін

Можна приготувати пасту, за допомогою якої легко знежирити поверхню. Потрібно змішати гель для посуду, стружку господарського мила або пральний порошок з невеликою кількістю води, нанести цю пасту на проблемну ділянку і потерти. У складних випадках масу не варто змивати відразу ж, краще почекати кілька хвилин, а потім протерти вологою ганчіркою.

Плями від пластиліну відносяться до складних забруднень. Проте при правильному підході впоратися з ними можна навіть підручними засобами. Головне – вибирати підходящий для кожного матеріалу спосіб.


Моя довідка - Корисні поради