12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

Таргани в пошуках їжі і пиття пробираються в людські оселі, доставляючи чимало клопоту і неприємностей. Якщо упустити перший момент поселення небажаних сусідів, і дати їм можливість адаптуватися в сприятливих для них умовах, то потім позбавлення від тарганів затягнеться на довгий час. Про те, які сучасні способи боротьби існують, і чи можна позбутися від комах назавжди, підкаже ця стаття.

12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

Поради та рекомендації

Звідки беруться

Можна виділити кілька способів появи вусанів в квартирі. І перший з них-недотримання санітарно-гігієнічних вимог. Комах приваблюють гори брудного посуду, переповнені сміттєві контейнери, залишені на столі хлібні крихти, подтекающие крани.

Крім того, вони проникають через щілини, під’їздів і вентиляційних шахт і навіть через кватирки. Не знайшовши гідної їжі, селяться на книжкових полицях, шафах, холодильнику.

Скільки живуть

Таргани в сприятливих для них умовах живуть довго, в чому встигли переконатися, що люди, що володіють таким «приємним» сусідством. Вони не бояться отрут і інших препаратів, до яких давно пристосувалися. І в залежності від виду, кожна комаха проживає від року до двох років. У відсутності їжі комахи можуть жити місяць. А якщо немає води, то 2-3 дні.

12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

Як виявити

Побачивши хоча б одного таргана в будинку, можна не сумніватися, що вони вже є або незабаром їх буде багато. Як правило, комахи вночі виходять на пошуки їжі. Включивши несподівано світло в кухні або ванній, можна побачити тікає вусаня.

У денний час трапляються темні плями фекалій, капсули з яйцями на полицях шаф, раковині, дверях. Якщо комах багато, про це можна дізнатися за специфічним запахом.

Розмноження

Розмноження вусанів відбувається статевим шляхом. Жіноча особина приваблює виробника пахучими виділеннями. А після запліднення сама виношує 15-60 майбутніх шкідників, в той час як самець шукає іншу партнерку.

Якщо комахи знайшли собі хлібне місце, де завжди знайдуться харчові відходи, де течуть крани і батареї, постійно є вода, то чому ж їм не плодитися в таких сприятливих для них умовах. Це і є головна причина розмноження особин. Хоча потрібно відзначити, що мешкаючи в чистому охайному житло, процес появи популяції не зупиняється до тих пір, поки людина не почне з ними боротися.

12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

Цікаві особливості

 • Завдяки археологічним дослідженням було встановлено, що ці індивіди вже 320 млн років проживають на нашій планеті.
 • На сьогоднішній день відомо про існування 4600 видів тарганів. Але тільки 30 з них, так чи інакше, зустрічаються з людиною в його життєдіяльності.
 • Тарган живе без голови близько 6 годин.
 • Самки за своє життя відкладають більше 400 яєць.

І це не єдині особливості комах. Вивчаючи детальніше їх життєдіяльність, починаєш розуміти, як їм вдається виживати у важких умовах. Коли кожен намагається позбавити їх живлення і винищити популяцію.

12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

Народні засоби

Позбутися від тарганів нелегко. Але все ж випускаються хімічні препарати, яким вдається впоратися з комахами. В крайньому випадку, допоможе професійна дезінфекція, проведена фахівцями, які стверджують, що застосовувані методи гарантують успіх.

Перш ніж викликати професіоналів, спробуйте позбутися від тарганів народними засобами. Є дуже дієві методи, які не раз виручали господинь.

Генеральне прибирання

Перед обробкою житла, проводять генеральне прибирання, без якої будь-які кошти і зусилля будуть марними.

Виконайте наступні дії:

 1. Вимийте кухонні меблі, шафи, полиці, двері, раковину.
 2. Продукти упакуйте в харчову плівку або пакети.
 3. Помийте брудний посуд, сміттєвий контейнер.
 4. Закрийте дірки та щілини.
 5. Перекрийте доступ до води.
 6. Виберіть ефективний засіб позбавлення від тарганів у квартирі.
 7. Почніть діяти.

Борна кислота

Вважається одним з найбільш ефективних засобів боротьби з вусанями. Є кілька варіантів її застосування.

12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

 1. Змішайте сире яйце, картопляне пюре і борну кислоту (порошок). Скачайте кульки і розкладіть в проблемних місцях.
 2. Посипте кислотою плінтуса, мийку, щілини.
 3. З’єднайте кислоту з борошном у рівних обсягах. Розсипте приготовлений склад там, де були виявлені комахи, причому не шкодуйте порошок.
 4. Можна використовувати розчин борної кислоти. Налийте його в невеликі ємності та розставте на кухні в потрібних місцях.

Тарган обов’язково принесе отруту в місця проживання популяції на лапках і заразить інших товаришів. Процес вимирання триває до 3 тижнів. Засіб допоможе вивести тарганів з квартири назавжди.

Запахи

Таргани не люблять приємні запахи деяких кімнатних рослин, трав, але ще більш страшні для особин неприємні запахи скипидару, яким обробляють ніжки стільців і плінтуса. Запахи гасу і денатурату відлякують вусанів. Ці речовини використовують так само, як скипидар. А запах нашатирного спирту дуже дратує комах. Лише пронюхав його, шкідники розбігаються в різні сторони. Вони не загинуть, але залишать людське житло назавжди.

12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

У 3-літрах води розводять 1 ч. л. нашатирю і миють підлоги цим розчином.

Виморожування

Таргани не люблять холод. Тому морити вусанів способом виморожування можна взимку. Знадобитися 3 години, щоб при температурі -8° від них не залишилося і сліду. Однак спосіб не підходить для багатоповерхових будинків, де опалення централізоване.

Побутова хімія

Знищити тарганів у квартирі назавжди допоможуть препарати побутової хімії. На ринку вони представлені в різних видах, формах і станах. Мають різні ціни, різний принцип дії і, звичайно, різний результат. Поговоримо про цих складах більш докладно.

Аерозолі

Ця категорія інсектицидів відома з давніх часів. До запахів препаратів вусані давно адаптувалися. І навіть не звертають на них уваги, хоча для екології та людського здоров’я подібні шкідливі аерозолі. Купуючи їх, слід вибирати препарати тільки хорошої якості. До них відносяться Раптор, Комбат, Дихлофос Нео, Рейд, Де та інші.

12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

Обробку квартири від тарганів цими засобами проводять 2 рази на тиждень. Але комахи швидко розмножуються. І навряд чи цього режиму буде достатньо, щоб позбутися від них назавжди.

Як підготуватися до обробки аерозолями:

 1. Проведіть генеральне прибирання в квартирі.
 2. Виведіть з приміщення дітей і домашніх тварин.
 3. Придбайте гумові рукавички і респіратор.
 4. Закрийте вікна.
 5. Висушіть джерела води.

Аерозоль розпиліть на відстані 25-40 см від оброблюваної поверхні. Особливо вибирайте місця, де були помічені скупчення вусанів і стежки їх переміщень. Не забудьте побризкати у шафах, під раковиною, за холодильником. Через годину після обробки відкрийте вікна і провітріть квартиру.

12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

Гелі та олівці

Гель від тарганів, на відміну від аерозолів, набагато краще впорається з поставленим завданням. Вибираючи гель, зверніть увагу на Раптор-гель, Дохлокс, Чистий будинок, Регент.

До складу рідкого гелю входять наступні основні компоненти:

 • інсектициди;
 • жир;
 • приманка.

Залежно від виробника, склад може доповнюватися, але основні компоненти залишаються. Жирова основа забезпечує рідку консистенцію і не дає засихати разбрызганному отрути. Інсектициди носять контактний або кишковий характер. Приманка приваблює комах.

По периметру приміщення розбризкують краплі гелю. І на 2 день після поїдання отрути, таргани починають гинути. На 2 місяці спокій забезпечений.

12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

Капкан (Глобал)

Труїти гель — пастою «Капкан-Штурм» або «Глобал» теж нескладно, але дієво. Процедура практично не відрізняється від використання крапель. Тільки в цьому випадку пасту з тюбика наносять на проблемні ділянки. А комахи лапками переносять отрута у свої притулки.

Гет

Для комплексної боротьби з тарганами використовують рідку концентровану емульсію Гет (get), яку згідно інструкції розводять з водою і розбризкують на кухні, ванної та інших місцях, де виявлені вусаті комахи. Зовсім небагато часу потрібно витратити, щоб пройти по дому і побризкати пульверизатором, а ще менше часу потрібно, щоб шкідники спробували отрута і поділилися ним із своїми побратимами. Максимум через день доведеться проводити генеральне прибирання для видалення трупів.

Машенька

Серед засобів, що випускаються у формі олівців, потрібно виділити препарат «Машенька», який добре зарекомендував себе. У порівнянні з раніше що випускається дрібному, склад дещо змінився. Тепер він діє більш агресивно і вбиває комах наповал. Як труїти тарганів олівцем? Нанесіть крейдяні смуги в місцях, де часто можна зустріти шкідника. Розгулюючи по смужках, комаха здатна отруїти все популяцію, принісши на лапках отруйні речовини.

12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

Пастки

На сьогоднішній день найбільш ефективним засобом є пастка для тарганів. Вона являє собою коробочку з отворами, всередині якої отрута. Забираючись в неї, вусатий комаха, з’їдає отрута. Отруївшись сам, у своєму притулок заражає інших особин. Засіб дієвий і безпечний. Але процес вбивання комах повільний. А якщо вусатих багато, чекати звільнення від них доведеться довго.

Існують пастки–лабіринти, всередині яких закладена принада. Принцип дії тут дещо інший. Приманка (необов’язково отруйна) має приємний запах і як би заманює всередину. Діставшись до неї, вибратися назовні комахи вже не можуть. Через кілька днів вони загинуть голодною смертю, якщо до того часу не виявляться під струменем гарячої води.

Препарат «Комбат» (Combat Super Bait) випускають у вигляді пасток, гелів, аерозолів. Ця пастка для тарганів не несе в собі неприємного запаху і не токсична для домашніх тварин і людей. Принцип дії звичайний для пастки. Тарган, з’їдаючи порцію отруйної речовини, все ж встигає добігти до притулку і заразити проживають там особин.

За відгуками користувачів, це кращий засіб від тарганів у квартирі. Пастки зручно встановлювати, кріпити до стінок. Термін дії – 3 місяці. Після цього пастки оновлюють, так як втрачається їх ефективність.

12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

Будиночки

Пастка «Будиночки» всередині забезпечена ароматною приманкою і липкою стрічкою. Тарган поспішає за запах, а потрапляє на липучку, відклеїться від якої, вже не зможе. Є аналогічні конструкції без будиночків, які працюють за тим же принципом.

Отруйні приманки

Гель від тарганів відноситься до класу отруйних приманок. Сюди ж відносяться сипучі приманки, що представляють собою порошки недорогі. Всі ці речовини схожі в одному. Вони містять отруйні речовини. Хоча типи отрут різні і відрізняються ступенем токсичності. До них відносяться користуються популярністю «Тіурам», «Супер Фас», «Фенаксин» та інші засоби.

Існує два способи застосування порошкоподібних отрут:

 • у чистому вигляді;
 • з додаванням води.

12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

Використовуючи перший варіант, засипають порошком поверхню, попередньо відсунувши меблі і провівши генеральне прибирання. До кожного речовині додається інструкція по застосуванню, з якої можна дізнатися, як провести розрахунок використовуваного засобу.

Другий спосіб буде ефективним, якщо порошок спеціально виготовлений для розчинення у воді. Приготувавши розчин, його розпилюють пульверизатором при закритих дверях і вікнах. Після оброблення необхідно всім залишити приміщення. Цькування тарганів порошком досить продуктивна, причому отруйні речовини недорогі, часто без запаху, універсальні.

Ультразвук

Як стверджують виробники, засіб допомагає в боротьбі з гризунами, комахами, в тому числі з тарганами. Та й людям подобається. Купив, включив і чекай результату. На жаль, вусані не реагують на ультразвук малої потужності, а більш сильний ультразвук чинить негативний вплив на здоров’я домочадців. Але при правильно підібраній потужності, тарган, що знаходиться довгий час в зоні його впливу, не загине і не зникне, а лише змінить свою поведінку. Користі від ультразвуку небагато. І засіб менш ефективне порівняно з іншими.

12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

Виклик професіоналів

Як позбутися від тарганів у квартирі раз і назавжди, якщо їх багато, а домашні засоби і хімічні речовини не допомагають. Так і хочеться швидше очистити житло від них. На допомогу приходять служби професійної дезінсекції, які співпрацюють як з приватними особами, так і з організаціями. В їх арсеналі спеціальна апаратура і новітні засоби, що мають такі характеристики:

 • немає різкого неприємного запаху;
 • відсутність побічних ефектів;
 • тривалий термін дії;
 • відсутність плям і патьоків на стінах і меблів;
 • екологічність, безпека, ефективність.

Дезінфекція від тарганів проводиться з дотриманням санітарних норм. Надаються гарантії.

Профілактика

Вивчивши докладно, чим труїти тарганів у квартирі самостійно, і спробувавши деякі способи, можна переконатися, що позбавлення від вусанів довгий і зовсім нелегкий шлях. Тому тільки дотримання гігієнічних норм дозволить уникнути появи вусатих комах.

12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

Рекомендації:

 • не залишайте на столі залишки їжі, прибирайте крихти, регулярно звільняйте і мийте сміттєвий контейнер;
 • ретельно та регулярно мийте посуд;
 • звільняйте від крихт кухонні полиці, продукти покласти в пакети;
 • тримайте квартиру в чистоті;
 • мийте підлогу і провітрюйте житло;
 • закрийте щілини і дірки;
 • підкрути всі крани, для виключення течі води;
 • на вентиляційні отвори встановіть сітку;
 • попередьте потрапляння шкідників в квартиру через двері з під’їзду і кватирки.

Чим гірші умови для тарганів, тим більша ймовірність їх відсутності.

Як боротися з тарганами в квартирі і чи варто на це труїти свій час. Відповідь однозначна. Обов’язково потрібно, причому всіма доступними методами. Вони не тільки неприємні сусіди. Вони становлять загрозу для оточуючих, будучи переносниками серйозних захворювань.

Для досягнення постійного ефекту боротися з вусанями краще разом з сусідами. Інакше, індивідуальна боротьба дасть тимчасовий результат. Зовсім скоро вони з’являться знову, подорожуючи по трубах, щілинах, сходових прольотах.


Моя довідка - Корисні поради