12 коштів: як позбутися від павуків у квартирі, чому не можна вбивати павуків

Маленькі павуки в будинку не рідкість, проте багато хто навіть не підозрюють про те, як їх вивести. Багатьом з дитинства згодовують інформацію про те, що вбивати їх не можна. Чи Так це насправді і чому в цьому випадку не можна вбивати павуків в будинку?

12 коштів: як позбутися від павуків у квартирі, чому не можна вбивати павуків

Причини появи

Існує чимало причин появи даного виду членистоногих в будинку, а тому перед тим, як намагатися позбутися непрошених гостей, потрібно з’ясувати, які умови придатні для проживання в будинку.

Варто зауважити, що домовик павук з’являється тільки в тому випадку, якщо вдома сприятливе середовище для їх проживання, достатня кількість їжі. Тому варто задуматися про те, чи не забагато в будинку існує комах, крім арахнід. Їжею для павуків є в більшості випадків комарі, таргани, мухи. Це є відповіддю на питання, чому в будинку багато павуків.

Тому варто задуматися про те, чи достатньо ретельно проводиться прибирання в будинку, так як комахи люблять засмічені приміщення. Особливо слід подбати про важкодоступних місцях. Ці зони є улюбленими для майбутньої їжі павуків.

Звідки ще можуть братися павуки в квартирі, якщо щодо прибирання можна не турбуватися? Часто можна занести їх з вулиці: на одязі або шерсті домашніх тварин. У більшості випадків маленькі сірі павучки є практично непомітними. Занесення деяких особин може відбуватися за допомогою протягів: у відкриті двері та вікна.

12 коштів: як позбутися від павуків у квартирі, чому не можна вбивати павуків

Під великою небезпекою мешканці старих приватних будинків, так як в цьому випадку арахниды можуть заповзати в житлові приміщення з горища. Якщо біля будівлі є сміттєві звалища і дерева, то це також може ставати причиною появи в будинку співмешканців.

Павуки взимку не такі активні, як восени. У більшості випадків вони починають активно плодитися навесні, за літо підростають, а ось в осінню пору наплив арахнід в будинку особливо вражає своїм масштабом.

Різновиди павуків, небезпечні, скільки живуть

Різновиди

Існує кілька видів домашніх павуків. Найбільш рідко зустрічається в будинку домовик павук. Коричнювата особина має досить товсті ноги, має коротку шерсть, досягає в розмірах 1 сантиметра.

 1. Горищного павука варто остерігатися, оскільки він небезпечний у гнівному стані. З переляку він може вкусити людину, причому це буде досить болісно. Сам павук досягає в розмірах 18 сантиметрів, а тому не може залишитися непоміченим. Обожнюють вологі місця, де і плетуть свої воронкоподібні мережі, в яких, приховані від очей людей і комах, чекають жертв. Якщо вкусив павук, слід негайно звернутися в медичний заклад, де буде надана необхідна допомога.12 коштів: як позбутися від павуків у квартирі, чому не можна вбивати павуків
 2. А ось фаланговидный фолькус зовсім не боїться горищних павуків, адже незважаючи на свій малий розмір і не дуже масивну тушку, вони часто виграють сутичку зі своїм більш сильним і великим побратимом. Часто розмір не перевищує 10 міліметрів, а людині не доставляють ніяких незручностей.
 3. У підвалах житлових будинків можна зустріти павука-амаробиида, який має руде забарвлення, що досягає до 14 міліметрів. Його розмір коливається від 8 до 14 міліметрів, при цьому укуси цього арахніда досить болючі, але кусає він тільки в крайніх випадках.
 4. Стеатода велика насправді не виправдовує своєї назви, досягаючи всього 8 міліметрів в довжину. Самці можуть видавати звуки, які людина здатна почути. Проживають у більшості випадків в підвальних та горищних приміщеннях, а укус викликає некроз тканин.
 5. Павук-сенокосец найчастіше відвідує житлові будинки. Їх легко впізнати за овального черевцю, з якого виходять тонкі, але дуже довгі ніжки. Живляться вони комахами, так і іншими павуками, а людині не завдають ніякої шкоди. Люблять сухе середовище проживання. Чим харчуються домашні павуки крім цього? Мертвою органічною матерією, соків з плодів і рослин, які знаходяться вдома.
 6. Чорні павуки в будинку – не рідкість, проте вони все ж вважають за краще жити в природі, з’являючись в будинку виключно в тому випадку, якщо їм треба чимось поживитися. На території Росії зустріти його досить складно, оскільки поступово їхня чисельність скорочується. Але при цьому вони є частими гостями в Америці і Європі. Тривалість життя цього виду досягає 7 років.12 коштів: як позбутися від павуків у квартирі, чому не можна вбивати павуків
 7. Павук-бродяга явище рідкісне, а до того ж у будинку надовго не затримується. У більшості випадків вони не ставлять мережі, оскільки воліють полювати на здобич самостійно. По мірі насичення мігрують далі, а тому і отримали цю назву.

Чи небезпечні

Розбиратися з тим, чи будуть кусатися домашні павуки чи ні, не варто. Це залежить від обстановки. При зустрічі з людиною павук може злякатися, а в цьому випадку він почне захищатися. Деякі різновиди проявляють агресію, інші – ні. Варто розпізнати, який саме вид оселився в будинку, а потім розбиратися, добре чи погано поява павуків в будинку.

Стрибають і отруйні арахниды не з’являються в житлових приміщеннях, а тому не варто побоюватися летального результату при укусі, хоча той і може викликати деякі наслідки.

Чи треба боротися, чи можна вбивати

Насправді це не завжди погано, оскільки у багатьох випадках поява арахнід покращує обстановку в будинку. Цього свідчить те, що їжею павуків є інші комахи: мухи, таргани та інше, людини при цьому вони не чіпають. Варто дозволити цьому природному зброї боротися з ненависними видами комах, які при цьому можуть розносити інфекційні захворювання.

12 коштів: як позбутися від павуків у квартирі, чому не можна вбивати павуків

При цьому вони здатні контролювати і власну чисельність, зрідка влаштовуючи гладіаторські бої, в яких переможець з’їдає того, хто програв, а тому перенаселення території трапляється не дуже часто. Також можна не турбуватися за стан свого будинку, оскільки даний вид комах не живе в місцевості з токсинами.

Але багатьох турбує інше питання, чи можна все-таки вбивати павуків у квартирі? Вся справа в легендах і повір’ях предків. І тут відповідь на питання для кожного свій. Потрібно визначитися з тим, наскільки сильна віра в прикмети. Якщо марновірство досить сильно, то варто остерігатися навмисного заподіяння шкоди павукам.

І тут справа стосується легенди, за якою Ісус з батьками ховався в печері з павуками від переслідувачів. Ті сховали людей, а тому отримали повагу в християнстві. Що буде, якщо вбити павука? Людину очікують виникнення захворювань, невдач, зрад рідних людей.

Ефективні засоби від павуків

У більшості випадків поява павуків в будинку викликає у людей відразу, оскільки немає нічого приємного в можливості заплутатися в павутині, так і сам зовнішній вигляд комах не викликає ніякої довіри, і на підсвідомому рівні існує боязнь того, що арахнід може вкусити. Що робити з павуком, якщо тиснути не можна?

12 коштів: як позбутися від павуків у квартирі, чому не можна вбивати павуків

Прибирання

Чому в квартирі з’явилося багато павуків? Від неповної або неправильної прибирання, а тому перший спосіб позбавлення від них – навести порядок. Для цього насамперед потрібно прибрати павутину. Вважається, що простіше всього це зробити за допомогою пилососа. Це досить простий і ефективний спосіб, але варто пам’ятати про те, що мішок відразу після прибирання потрібно витрусити, оскільки павук може звідти вилізти і знову почати будувати мережі.

Можна використовувати і звичайний віник, але тут варто бути уважним, оскільки потрібно не тільки прибрати павутину, але і вигнати з дому павука, оскільки інакше він просто перебереться в інше місце. Також варто подбати і про кладці, а для цього варто провести генеральне прибирання, вимивши всі важкодоступні місця за допомогою побутової хімії.

12 коштів: як позбутися від павуків у квартирі, чому не можна вбивати павуків

Варто вибити пил і сміття з килимів, причому зробити це потрібно на вулиці. При цьому варто перебрати всі речі в шафі, особливо звернувши увагу на вироби з хутра і вовни. Варто розташувати в подібних місцях отруту, щоб знищити непроханих гостей.

При цьому потрібно не раз на місяць проводити подібні масштабні заходи, але взяти за звичку вчасно виносити сміття, прибирати павутину і стирати пил з меблів. Вологе прибирання також повинна проводитися регулярно і ретельно, щоб не давати подібним істотам з’являтися в будинку. Як не дивно, але павуки не терплять протягів, а тому не варто довго думати над тим, як позбутися від них в квартирі, — потрібно провітрювати приміщення час від часу.

12 коштів: як позбутися від павуків у квартирі, чому не можна вбивати павуків

Щоб запобігти повторній появі павуків в будинку, потрібно закрити всі вентиляційні ходи ґратами з маленькими отворами, в які не зможуть проникнути арахниды, тоді питань, як вбити неприємну тварюка, не виникне.

Народні методи

У разі, коли прибирання не допомогла позбутися від подібного сусідства, немає необхідності відразу вдаватися до таких серйозних засобів, як магазинні препарати, оскільки позбавитися від павуків в будинку можна і народними засобами.

 • Небезпечні сусіди терпіти не можуть ряд ефірних масел, а також запах деяких трав, а тому починати знищення треба з цього. Для людини перцева м’ята має досить приємний запах, але павуки його не терплять, а тому простіше всього висадити це рослина під вікнами будинку, або розкласти гілочки рослини по кімнатах.

Ефірні масла також просто відлякують павуків із будинку, а тому метод підходить для забобонних, які не бажають заподіяти фізичну шкоду комах.

Варто лише додати ефірне масло у воду і розпорошити у важкодоступні місця за допомогою пульверизатора. Цитрусові також допоможуть позбутися від гостей, до того ж метод є досить простим у використанні. Варто лише розкласти від шкірки фруктів в тих місцях, де найбільш часто були помічені павуки.

12 коштів: як позбутися від павуків у квартирі, чому не можна вбивати павуків

 • Кінський каштан і волоський горіх варто розрізати на кілька частин і розкласти в місцях проживання арахнід. Але якщо потрібно знищити комах, то рекомендується використовувати оцтову кислоту, яка розводиться водою в рівних пропорціях. За допомогою пульверизатора потрібно розприскати до місця проживання павуків. Таким же способом можна використовувати лимонну кислоту.
 • А ось борна вимагає іншого підходу. Варто придбати порошок і розсипати його в місцях проживання арахнід. Піретрум і діатоміт безпечні для людини і домашніх тварин, але здатні очистити будинок від павуків без будь-якої проблеми. Варто розсипати в місцях проживання членистоногих.
 • Самим безпечним і приносить радість засобом від арахнід є звичайна кішка. Вони люблять полювати не тільки на мишей, але і на даний вид комах, а тому незалежно від того, скільки може прожити павук, його доля буде заздалегідь вирішена.

Магазинні препарати

В магазині є достатня кількість спеціальних засобів, які допоможуть вам в короткий термін позбутися небажаних сусідів у вигляді павуків. Існує кілька форм випуску: аерозолі, крейда і гелі.

Перші потрібно розпорошити по кутах і в вентиляційні ходи. У них найчастіше міститься борна кислота, і хлорпірифос, які отруюють павуків. Процедура повинна проводитися, коли в будинку немає тварин і людей, оскільки на них вони також негативно позначаються. До і після обробки приміщення повинна проводитися генеральне прибирання. Операція повторюється двічі з перервою в тиждень.

12 коштів: як позбутися від павуків у квартирі, чому не можна вбивати павуків

Другий спосіб позбавлення можна застосовувати у випадку, коли особин в будинку досить мала кількість, а тому не варто вдаватися до більш серйозних засобів. Потрібно окреслити периметр кімнати біля плінтусів, а також ті поверхні, за якими павуки переміщуються. Також варто не забути про важкодоступних місцях.

Якщо це не допомагає, то варто звернутися до фахівців. У них є спеціальна форма, яка захищає їх від впливу шкідливих компонентів аерозолів. Найчастіше вони в своїй роботі використовують наступні марки:

 1. Брос, вироблений в Польщі, здатний в короткі терміни значно скоротити популяцію павуків в будинку. Дія препарату зберігається на триместр.12 коштів: як позбутися від павуків у квартирі, чому не можна вбивати павуків
 2. Вироблений в Росії Раптор є не менш хорошим засобом, який здатний позбутися багатьох видів комах. Досить токсичний, а тому застосування можливе тільки в респіраторі.
 3. Турецький спрей Джокер Бан також справляється з будь-яким видом комах, при цьому не має запаху.
 4. Рейд – засіб, який бореться з будь-яким видом комах. Токсичний, а тому слід ретельно стежити за тим, щоб краплі речовини не потрапили на шкіру.
 5. Бутокс-50 і Неорон також є досить токсичними засобами, а тому не варто застосовувати їх на кухні, так як вони можуть потрапити на продукти харчування і посуд, згодом викликавши отруєння.

12 коштів: як позбутися від павуків у квартирі, чому не можна вбивати павуків

Існує чимало хімікатів, які відмінно справляються з поставленим завданням. Варто лише вибрати той, який буде підходити за всіма критеріями до приміщення, в якому буде проводитися обробка.

Профілактика

Незважаючи на те, що наявність в будинку павуків є доброю прикметою, не всі бажають їх бачити, а тому з’являється бажання позбутися від них назавжди. При цьому варто розуміти, що одноразова обробка не буде сприяти здійсненню цього бажання. Потрібно дотримуватися заходів профілактики, щоб не бачити знову поява в квартирі членистоногих.

Головний критерій – регулярне та ретельне прибирання приміщення. Потрібно уважно ставитися до недоступних місць, час від часу заглядаючи туди і перевіряючи, чи не з’явилися непрохані гості. При цьому варто розуміти, що якщо в будинку не буде їжі, арахниды не з’являться. Якщо в будинку є мухи або таргани, то поява павуків буде обов’язковим, хоча і не таким вже поганим випадком.

12 коштів: як позбутися від павуків у квартирі, чому не можна вбивати павуків

Деякі павуки воліють вологі приміщення, інші – живуть в сухості. Тому в якості профілактичних заходів потрібно за допомогою герметика або гіпсу закласти всі щілини і вікна, але також регулярно провітрювати приміщення, так як ці комахи бояться протягів.

Також можна використовувати час від часу аромамасла. У цьому разі це буде терапія для людини, але при цьому і лякливо засіб для арахнід. Виконуючи ці нескладні маніпуляції, можна убезпечити будинок від павуків.Моя довідка - Корисні поради