12 коштів для чищення міді: як почистити мідь в домашніх умовах, чистка виробів з міді

Раніше мідь прирівнювалася до золота, і була такою ж дорогою. На даний момент її собівартість значно впала, а тому виготовлятися з неї стали не тільки прикраси, але і предмети інтер’єру, посуд. У зв’язку з цим почала вставати питання, як в домашніх умовах почистити мідь?

12 коштів для чищення міді: як почистити мідь в домашніх умовах, чистка виробів з міді

Навіщо чистити

Регулярна чистка міді в домашніх умовах потрібно, так як мідь досить швидко окислюється й темніє. За рахунок цього вона втрачає свій початковий привабливий вигляд, з-за чого користуватися такими речами не доставляє особливого задоволення.

Найчастіше мідні речі починають тьмяніти в тому випадку, якщо їх постійно нагрівають або вони використовуються на відкритому повітрі. Багато мідні прикраси можуть спочатку потемніти, а потім знову повернутися в колишній стан. Подібне явище багато забобонні люди пояснюють станом здоров’я тієї людини, яка їх носить. У нетрадиційній медицині з-за цього часто рекомендують людям з серцево-судинними захворюваннями носити мідний браслет.

Насправді це зовсім не магічні властивості міді, а мінливе стан погоди, з-за чого мідь може темніти і приймати свій колишній вигляд самостійно. Впливає на стан міді не тільки вологість, а також температура і тиск.

Посуд з міді дуже люблять за те, що вона швидко і рівномірно прогріває страви, що знаходяться в ній. Це забезпечується за рахунок такої властивості, як теплопровідність. Але при цьому при постійному нагріванні така посуд починає швидко окислюватися, тьмяніти і темніти. Чистка міді від оксидів потрібно через те, що забруднений посуд починає виділяти токсини, тому користуватися нею за прямим призначенням стає небезпечно для здоров’я.

12 коштів для чищення міді: як почистити мідь в домашніх умовах, чистка виробів з міді

Запобіжні заходи

Більшість способів очищення міді являють собою загрозу здоров’ю людини, а тому вимогою безпеки є наявність спеціального одягу, гумових рукавичок, респіратора і по можливості очок. Не рекомендується залишати відкриті ділянки шкіри. Потрібно забезпечити хорошу вентиляцію, так як пари того ж оцту можуть пошкодити дихальні шляхи.

Не можна схилятися над реагентом, особливо якщо йде яскрава реакція, оскільки можуть летіти бризки, які зашкодять шкірний покрив, а також їдкі випари шкодять органам дихання. Щоб не подряпати виріб, яке вимагає очищення, рекомендується використовувати м’які матеріали без високих абразивних властивостей.

Не рекомендується перетримувати в розчині предмет більше необхідного для очищення часу, оскільки в цьому випадку розчинений буде не тільки оксид, але і сам предмет. Не варто наражати на небезпеку стародавні монети і статуетки, оскільки пошкодити ці предмети простіше всього. Рекомендується перевірити метод чистки на невеликій ділянці, або вже зіпсованої речі, щоб оцінити засіб. Тільки у випадку, якщо з предметом не сталося нічого поганого, варто використовувати його на всьому предметі.

Читайте також:
Посадка щавлю в травні 2020 посів, коли сіяти в грунт насіння, садити щавель, місячний календар

12 коштів для чищення міді: як почистити мідь в домашніх умовах, чистка виробів з міді

Способи

Засоби для чищення міді існують не тільки професійні, народ придумав достатньо методів, які в домашніх умовах дозволять повернути мідним виробів колишній вигляд. Найкраще з окислом та іншими забрудненнями впорається електроліз, але це досить небезпечний процес, який вимагає наявності відповідного обладнання, а тому простіше використовувати підручні засоби.

Оцет

Щоб очистити виріб з міді і додати йому блиску рекомендується використовувати так зване оцтове тісто, що готується з оцтової кислоти 9%-ной і пшеничного борошна. Ці інгредієнти потрібно змішати в рівних пропорціях, а отримана суміш наноситься на мідну виріб, повністю повторюючи його форму. Після цього потрібно почекати, поки маса застигне. У цей момент можна буде спробувати її зняти, а потім можна буде натерти поверхню предмета м’яким шматочком тканини.

Оцет із сіллю

Чищення мідних виробів можна довірити і плиті. Необхідно налити головне діюча речовина в каструлю і додати до неї невелику кількість солі. В даний розчин потрібно помістити мідна виріб, яке потрібно видалити, а потім почати підігрівати. Після закипання розчину слід дати йому час на охолодження, а потім витягти предмет і промити його теплою водою.

12 коштів для чищення міді: як почистити мідь в домашніх умовах, чистка виробів з міді

Даний спосіб слід застосовувати в тому випадку, якщо інші не допомогли прибрати наліт і окис з виробу.

Цитрусові

Почистити мідний таз і інші об’ємні предмети найпростіше соком цитрусових. Для цього підійдуть будь-які фрукти, але найкраще із завданням справляються лимон і лайм. Цитрус слід розрізати навпіл і натирати поверхню предмета соком. Для поліпшення ефекту можна скористатися щіткою, яка прискорить процес очищення.

Лимонний сік і сіль

Обидва інгредієнти змішуються в рівних пропорціях до отримання кашки, яку потрібно потерти мідна виріб. Здійснити це можна за допомогою невеликого шматочка м’якої тканини. Після цього слід змити масу з виробу і натерти предмет до блиску.

12 коштів для чищення міді: як почистити мідь в домашніх умовах, чистка виробів з міді

Мильний розчин

Мильний розчин можна приготувати за допомогою господарського або дитячого мила, а також звичайного засобу для миття посуду. Подібний спосіб очищення призначений для видалення слабких забруднень. Змити миючий засіб потім необхідно теплою водою.

Читайте також:
Новорічний макіяж 2020 - тенденції та нові ідеї

Кетчуп

Томатний кетчуп потрібно вибирати грунтовно. Не підійдуть ті варіанти, які у своєму складі мають велику кількість барвників, а також на утримання овочів не потрібно звертати увагу. Для очищення мідних прикрас підійдуть ті його варіанти, які можуть похвалитися натуральністю свого походження.

Для чищення виробів з міді потрібно видавити невелику кількість засобу на забруднення і розподілити тонким шаром. В такому стані варто залишити виріб на пару хвилин, а потім змити теплою водою.

Виварювання

Почистити свічник, турку, люльку, хрест, браслет та інші мідні предмети в домашніх умовах можна за допомогою їх виварювання у якому-небудь олії. Для монет найчастіше використовується вазелінове, але в домашніх умовах простіше взяти оливкова або рослинне. Бруд і наліт у цьому процесу досить швидко злазять з виробів, а після охолодження масла досить акуратно почистити предмети щіткою, щоб повернути їм первісний вигляд.

12 коштів для чищення міді: як почистити мідь в домашніх умовах, чистка виробів з міді

Кефір

В кефірі містяться молочні кислоти, які з легкістю пом’якшать і видалять оксиди з мідних виробів. Для цього потрібно залити вироби кефіром на кілька годин, а потім за допомогою м’якої щітки видалити сліди потемнінь та інші забруднення.

Трилон б

Дана речовина обіцяє зберегти в цілості вироби з міді, оскільки абсолютно не вступає в реакцію з металом. Вимагається згідно інструкції розвести порошок в теплій воді, а потім опустити на 10-15 хвилин у розчин вимагають чищення виробу. За цей час вода забарвиться в жовтий відтінок, а окис зникне з предметів. Їх потрібно почистити за допомогою губки або м’якої щітки.

Рослинна олія

Рослинна або оливкова олія можна використовувати для чищення монет та інших виробів з міді, які не знадобляться незабаром. Подібний процес може з легкістю зайняти кілька днів, оскільки процеси очищення відбувається дуже повільно. Це нагадує більше консервацію, а не чистку.

12 коштів для чищення міді: як почистити мідь в домашніх умовах, чистка виробів з міді

Повернути блиск

У більшості випадків потрібно не тільки очистити мідні вироби – турку, монети, прикраси, але і додати їм блиск, оскільки перелічені методи самі не в змозі цього зробити. Мідь вимагає витрачати більше зусиль на свою чистку, ніж інші метали.

Відмити мідна виріб можна будь-яким із запропонованих способів, щоб потім спробувати повернути їй первозданний блиск. Подібного ефекту можна домогтися декількома способами, головне-вибрати той, який підійде в конкретному випадку. Для початку можна спробувати приготувати спеціальну суміш, за допомогою якої буде просто добитися потрібного ефекту.

При приготуванні цієї суміші знадобляться речовини, які є в кожному будинку. Серед них:

  • оцтова есенція;
  • пшеничне борошно;
  • поварена сіль.
Читайте також:
9 способів: як і чим почистити монети в домашніх умовах, чищення монет в домашніх умовах

При змішуванні даних інгредієнтів в пропорції 1:1:1 повинна вийти однорідна маса, якої за допомогою м’якої тканини потрібно натерти необхідні поверхні. Очищені предмети потрібно відмити під проточною водою, а потім насухо витерти. Але подібний метод підійде не у всіх випадках.

12 коштів для чищення міді: як почистити мідь в домашніх умовах, чистка виробів з міді

Якщо потрібно домогтися блиску на оклад ікони, то можна скористатися іншим способом. Для нього буде потрібно лише наявність чорно-білої газети. Необхідно відірвати невеликі шматочки і згорнути їх у невеликі кульки, за допомогою яких і потрібно полірувати необхідно вироби. Цей спосіб набагато зручніше попереднього, оскільки не вимагає докладання великих зусиль, а також немає потреби зайвий раз вдихати запах оцту.

Відновлення патини

Чим почистити мідні тази, посуд і прикраси в домашніх умовах, стало ясно, але на багато предмети потрібно нанести патину, щоб вони виглядали природніше. Чи вийде це зробити вдома?

Існує кілька спосіб для цього. Перший з них – використання сірчаної мазі. Для відновлення патини потрібно нанести невелику кількість мазі на предмет і почекати деякий час. На очах на виробі буде з’являтися насичений чорний колір. Залишки патини слід ретельно змити мильною водою. Недолік цього способу – патина стирається, якщо трохи потерти предмет повстю.

Другий метод – використовувати пари нашатирю. Для виконання потрібно помістити предмет в одну ємність з нашатирним спиртом, не допускаючи при цьому попадання самого розчину на предмет. Для цього потрібно контейнер, сумірні з розмірами того виробу, на яку потрібно нанести патину.

12 коштів для чищення міді: як почистити мідь в домашніх умовах, чистка виробів з міді

На дно контейнера набирається невелика кількість нашатирю, а виріб або підвішується на кришку ємності, або укладається не певне піднесення в центрі. При цьому для рівномірного нанесення патини потрібно, щоб предмет розташовувався на ватяному диску. Даний метод зручний для невеликих предметів, на зразок мідних монет.

Патинувати виріб можна в розчині мідного купоросу в поєднанні з марганцівкою. У цьому випадку патина має приємний коричневий відтінок. При цьому час витримки залежить від того, наскільки темний відтінок патини в підсумку хочеться отримати. По закінченню 10 хвилин виріб придбає практично чорний вид.

На стакан дистильованої води потрібно додати по 1 граму необхідних компонентів і ретельно перемішати. Робити це бажано в тому посуді, яку не шкода, оскільки відмити її згодом швидше за все не вдасться. Під час патинування потрібно розчин нагрівати на плиті.

Моя довідка - Корисні поради