11 способів: як вивести пляму від чаю на білому, кольоровому, папері, скатертини

Чай один з улюблених бадьорять напоїв, при цьому дуже смачний, і корисний. Але випадково пролитий чай на одяг або інші речі може стати проблемою, якщо вчасно не вжити заходів щодо його усунення. Тому актуальним питанням є, як вивести плями від чаю, і які засоби будуть найефективнішими.

11 способів: як вивести пляму від чаю на білому, кольоровому, папері, скатертини

Відіпрати свіжі плями

Якщо ж так сталося, що пролився чай, то не варто панікувати, оскільки свіжа пляма легко усувається, але потрібно діяти швидко. Що потрібно робити, і як відіпрати чай з одягу та інших речей?

Для цього, слід відразу ж видалити рідину, яка пролилася на одяг. Потім зробити мильний розчин, використовуючи, наприклад, шампунь, рідке мило або рідина, яка призначена для миття посуду. Вибраний засіб із зазначених потрібно розвести в невеликій кількості води і потім протріть забруднене місце. Коли забруднення усунутися необхідно випрати одяг.

Варто сказати, що заварка з чаю має спеціальний компонент, який і надає йому смак, а вірніше післясмак, але чим міцніше чай, будь то зелений або чорний, тим важче виводяться плями з одягу. Тому дуже важливо, як можна швидше очистити місце забруднення, щоб уникнути тривалого процесу відновлення улюбленого вбрання.

Застарілі плями

Більш складний варіант, це, коли плями мають застарілий характер, але відразу впадати у відчай не треба. Використовуючи перевірені способи усунення подібного роду забруднень можна повернути своєї улюбленої одязі первісну красу.

Як можна вивести утворилися плями від чаю, якщо своєчасно не було вжито заходів? Найбільш ефективним вважається оцет і будь-який пральний порошок. Потрібно змішати 1 ст. л оцту і 1 ст. л порошку для прання. Отриманою кашкою намазати з двох сторін сліди від чайного напою і дати постояти приблизно на 3-5 хвилин. Після зазначеного часу одяг треба неодмінно випрати у воді, додавши також пральний порошок.

Ще один з перевірених способів, який може допомогти вивести пляму від чаю, це змішати 1 ст. л солі і 1 ст. л гліцерину. Така суміш наноситься також, як і в попереднім способі, але потрібно стежити за часом. Просто від ступеня тяжкості забруднення тримати отриману суміш може знадобитися і більше 3-5 хвилин.

11 способів: як вивести пляму від чаю на білому, кольоровому, папері, скатертини

Плями на папері

Прикладом неможливості усунути розводи на речах полосканням або пранням є випадково пролитий чай на папір. В основному, це стосується документів, книг або інших важливих паперів. Дуже важливим аспектом у таких випадках вважається оперативність. Потрібно відразу промокнути папір, видаляючи зайву рідину, але ні в якому разі не терти, оскільки можна пошкодити структуру аркуша і стерти важливу інформацію.

Прибрати забруднення на папері слід водою, в яку потрібно додати перекис водню. Потім промокнути м’якою губкою аркуш паперу, при цьому обполіскуючи її у воді з доданою вапном. Після просушити листи сухою ганчіркою або рушником.

На білій тканині, скатертини або тюлі

Дуже неприємно, коли залишаються сліди від заварки на білій тканині, наприклад, святкової скатертини або тюлі. Такі речі досить педантичні в догляді, але якщо забруднення не очистити відразу, то слід застосувати більш важку артилерію. Відчистити плями від пролитого чаю на білому все ж можливо, використовуючи такі підручні засоби:

  • лимонну або щавлеву кислоту;
  • лимонний сік;
  • перекис водню;
  • відбілювач з наявністю хлору.

Варто відзначити, що щавлеву кислоту допускається просто замінити гіпосульфітом, який потрібно розвести в звичайній воді (1 ч. л. на склянку води). Про те, як використовувати ці засоби, читайте нижче.

11 способів: як вивести пляму від чаю на білому, кольоровому, папері, скатертини

Плями на меблях та килимі

Очистити меблі, килим або плед від слідів перекинутого чаю досить важко із-за незручності проведення такої процедури, але це цілком розв’язувана задача. Все що для цього потрібно, так це розвести засіб, що використовується для миття посуду у воді і отриманим мильним розчином потерти безпосередньо місце, де була пролита заварка. Таким чином слід усунути рідина, а потім потрібно на це місце покласти змочений в оцті ватний диск приблизно на 10-15 хвилин. Через зазначений час необхідно змити оцет прохолодною водою. Висушити оббивку отчищенного дивана або килим можна феном.

Способи

У магазинах побутової хімії є безліч різних засобів, які сприяють виведенню плям, але що робити у випадках, коли під рукою немає плямовивідника, а потрібно терміново очистити забруднений одяг. У сформованій ситуації рекомендується застосувати вже перевірені методи видалення забруднень від пролитого чайного напою.

Гліцерин (+сіль +нашатир)

Усунути сліди від перекинутої заварки на одязі можна зробивши суміш — сіль, гліцерин і нашатир. Змішується вона в пропорції — 1 ст. л гліцерину, 1/4 ч. нашатирного спирту і 1 ст. л. кухонної солі. Отримана маса викладається на утворилася пляма і дбайливо втирається. Після одяг треба добре випрати.

11 способів: як вивести пляму від чаю на білому, кольоровому, папері, скатертини

Хлорка

Хлорка відома давно, як відмінний засіб для виведення плям на білих речах, але застосовувати його потрібно обережно, так як така побутова хімія має агресивну дію на тканини. Особливо, це стосується кольорових тканин. Тому застосовувати її треба лише для білих, а також бавовняних тканин. Наносити такий засіб рекомендується лише на пару хвилин, а потім ретельно відіпрати забруднену річ.

Перекис

На делікатних речей позбутися слідів можна застосовуючи звичайну перекис водню. Для цього потрібно змочити ватний диск в позначеному засобі і потерти місце забруднення, потім отчищенную одяг рекомендується випрати в прохолодній воді.

Нашатир

Одним з дієвих методів позбавлення від плям на білих тканинах вважається нашатирний спирт. Але перед використанням цього засобу неодмінно рекомендується під утворилося плямочка підкласти білу серветку. Можна використовувати світле рушник, і тільки після намочити забруднення нашатирем. Час дії має становити 1 годину, після просто виперіть забруднений річ.

Лимонна кислота

Розвести в склянці води 2 ч. л лимонної кислоти і, змочивши м’яку губку або ганчірку в отриманому розчині, акуратно потерти залишені розводи від чаю. Після улюблену річ потрібно випрати в проточній воді.

Молочна кислота

Впоратися зі слідами утворилися від перекинутого випадково чаю можна, використовуючи молочну кислоту, яка розводиться у воді. Отримана рідина наноситься приблизно на 20 хвилин, потім очищену річ треба добре прополоскати у проточній воді.

11 способів: як вивести пляму від чаю на білому, кольоровому, папері, скатертини

Щавлева кислота

Аналогічний дією, як лимонна кислота, що володіє і щавлева кислота, але розбавляти її варто з розрахунком 1 ч. л на 250 мл води. Кислотним розчином протирають розводи від чайної заварки, а потім річ просто стирається з порошком.

Бура

Застарілі плями від чайного напою можна вивести бурої, змішавши її або з молочною кислотою, або з сіллю або лимоном. Але щоб видалити пляму з білого, перед цим буру треба розчинити у воді і додати зазначені компоненти. Потім потрібно нанести суміш на місце забруднення і зачекати 2-4 хвилини, після неодмінно випрати.

Контрастні полоскання

Досить проблематично, коли одяг або річ належить людині, яка страждає алергією. Також не можна застосовувати різні засоби для очищення забрудненої дитячого одягу. Тому рекомендується спробувати контрастне полоскання, чергуючи гарячу воду з холодною, при цьому бажано забруднений одяг потерти одежною щіткою.

Окріп

Щоб відмити забруднене місце від чайного напою з одягу можна використовувати гарячу воду, а саме окріп. Для цього треба покласти забруднену річ у таз для прання плямою до верху, а на нього акуратно лити окріп. Потім просто випрати одяг, додавши у воду звичайне мило.

11 способів: як вивести пляму від чаю на білому, кольоровому, папері, скатертини

Засоби побутової хімії

Крім народних методів є багато засобів побутової хімії, чудово справляються з різними видами плям. Серед них можна відзначити такі:

  • мило «Антипятин»;
  • плямовивідник з вовни «Ворсинка»;
  • рідкий або порошковий Vanish Oxi Action;
  • засіб для усунення плям RINO;
  • плямовивідник Amway;
  • для чищення килимів підходить «Чистий ворс».

Але варто відзначити, що перед їх застосування неодмінно рекомендується прочитати інструкцію, оскільки вони можуть використовуватися для певних видів тканин і речей.

Вибір засобів досить великий, тому вибираючи спосіб усунення забруднень від чайної заварки слід знати тип тканини, щоб її не зіпсувати остаточно.


Моя довідка - Корисні поради