11 способів: як почистити латунь в домашніх умовах, ніж чистити латунь в домашніх умовах

Латунні вироби мають унікальний і красивий блиск, за який їх легко полюбити. Але так само легко він і зникає, покриваючись плямами і темніючи. Чистка латуні не займає багато часу і зусиль, а тому варто знати, як відновити вироби з цього сплаву.

11 способів: як почистити латунь в домашніх умовах, ніж чистити латунь в домашніх умовах

Як доглядати за сплавом

Перед вибором способу очищення потрібно знати деякі рекомендації по догляду за виробами з даного виду сплаву. Велика кількість людей, що мають вироби з латуні, не знають, як почистити цей матеріал в домашніх умовах, хоча це не становить великої праці.

Очищення повинно здійснюватися за допомогою неагресивних засобів з використанням м’яких тканин. Для цього також можуть використовуватися ватяні диски. Перед початком очищення потрібно прополоскати прилади в мильному розчині, щоб змити з них пил та інші дрібні забруднення.

Сильні забруднення необхідно прибирати за допомогою спеціалізованих засобів, які виготовлені на більш сильних кислотних складах, ніж ті, які можна знайти на кухні і які використовуються в народних методах.

Будь-який засіб потрібно випробувати на невеликій ділянці виробу, а тільки потім повністю чистити прилад, оскільки в іншому випадку можна пошкодити виріб, а реставрація буде важкою або неможливою.

Склади з використанням побутових кислот – лимонної, соляної, оцтової – здатні швидко і ефективно видалити забруднення, але при цьому здатні зіпсувати прикраса або статуетку, а тому слід чітко дотримуватися інструкції.

11 способів: як почистити латунь в домашніх умовах, ніж чистити латунь в домашніх умовах

Що не можна робити і використовувати

Не рекомендується використовувати для чищення кошти з твердими абразивними частинками, а також щільні тканини. Перед очищення потрібно прополоскати речі в мильному розчині, щоб змити пил, в якій також може міститися абразив. Не варто використовувати щітки з твердою щетиною, а також грубі тканини. Подібні речі здатні залишити подряпини на латунних виробах, із-за чого ті будуть менш привабливо виглядати.

Не рекомендується мити латунний посуд, а також прикраси та статуетки в посудомийній машині, оскільки вони швидко втратять презентабельний вигляд і почнуть темніти. Не варто надовго залишати їдкий складу на виробі. Слід постійно дивитися, як очистилася латунь і не слід змити засіб з виробу.

Не можна використовувати оцтову, лимонну і соляну кислоту у великих концентрація, оскільки вони можуть зіпсувати річ. Також не можна використовувати кошти на лужному підставі, оскільки в цьому випадку потемніння буде тільки посилюватися, оскільки мідь вступить в реакцію окислення з лугом.

Не можна мити лаковані вироби в гарячій воді, оскільки в цьому випадку всі покриття злізе. При цьому їх також не варто полірувати. Замість цього рекомендується видаляти забруднення за допомогою мильного розчину.

11 способів: як почистити латунь в домашніх умовах, ніж чистити латунь в домашніх умовах

Народні методи

Існує чимало народних засобів, які допоможуть повернути виробу первісний вигляд, а тому варто запам’ятати, ніж почистити латунь в домашніх умовах до блиску.

Щавлева кислота

Щавлева кислота допоможе позбутися від самих старих і міцно засіли плям, з якими не здатна більше нічого впоратися. Однак варто при його застосуванні пам’ятати про техніку безпеки: руки слід захищати гумовими рукавичками, а також використовувати респіратор.

В пластикову тару необхідно налити літр води і розчинити в ній 25 грамів кислоти. В отриманому розчині потрібно змочити м’яку губку і акуратно нанести засіб на вироби. Через третину години потрібно змити всі чистою водою і ретельно промити вироби в мильному розчині.

Ацетон

При роботі з ацетоном також варто користуватися гумовими рукавичками. Полірованої латуні не займає великої кількості часу: слід змочити ватний диск в розчині і ретельно протерти всі потемніння і окис сплаву, а потім ретельно промити водою з використанням миючого засобу.

11 способів: як почистити латунь в домашніх умовах, ніж чистити латунь в домашніх умовах

Зубна паста

Полірованої латуні може проводитися за допомогою звичайної зубної пасти. Перед процедурою очищення слід промити речі в мильній воді, нанести на щітку невелику кількість пасти і почати легкими плавними рухами чистити виріб. Не варто дуже старатися, щоб не залишити подряпин. Невеликі забруднення сходять досить швидко.

Якщо протягом 10 хвилин немає ніякого результату, то варто скористатися більш їдкими засобами для усунення забруднень. Дана полірувальна паста здатна усунути потемніння середньої тяжкості. В кінці процедури потрібно промити вироби чистою водою і насухо витерти.

Оцтова і лимонна кислота

Сода з цитрусом і оцтом відмінно дозволяє позбутися від корозії і окису. Слід обробити кашкою з води і соди вироби, а потім полити невеликою кількістю кислоти. Відбудеться реакція гасіння, під час якої забруднення будуть відходити від поверхні виробу. Потім слід ретельно промити всі водою і насухо витерти.

11 способів: як почистити латунь в домашніх умовах, ніж чистити латунь в домашніх умовах

Наждачний папір

М’яка наждачний папір також може з легкістю виправити всі недоліки на латунних виробах. При цьому варто розуміти, що подібний спосіб підійде для грубих виробів: ручки скрині, ґрати каміна або підсвічника, а ось на прикрасах і статуетках краще не намагатися використовувати – залишаться подряпини.

Мильний розчин

Якщо латунь потемніла несильно, то можна спробувати усунути забруднення за допомогою звичайного мильного розчину. Слід налити теплу воду в таз або каструлю і додати мило чи миючий засіб. При цьому краще використовувати господарське мило, так як в ньому міститься велика кількість тваринного жиру. Розчин слід ретельно спінити і скласти в нього вироби, що потребують чищення. Залишити в такому стані стоїть на чверть години, поки вода не охолоне.

Потім потрібно з застосуванням м’якої щітки почистити паралельно промиваючи теплою водою. Варто витерти насухо м’якою тканиною всі вироби. При цьому також рекомендується використовувати спеціальну поліроль, з допомогою якої можна добитися ідеального блиску виробів.

Сіль

Оцтова кислота добре працює в поєднанні з сіллю. Потрібно взяти невелику ємність і налити в неї воду. Потім у розрахунку на склянку води – ложка солі, потрібно додати ці інгредієнти в воду і довести до кипіння.

11 способів: як почистити латунь в домашніх умовах, ніж чистити латунь в домашніх умовах

Потім в отриманому відварі потрібно прокип’ятити протягом 3 годин всі вироби з латуні. При цьому по мірі википання варто додавати інгредієнти в зазначених пропорціях. Варто не забути по закінченні процесу виварювання вимити вироби з латуні і протерти їх.

Кетчуп

Не всякий соус підійде для очищення покриття латуні. Варто вибирати той, в якому низький вміст барвників того чи іншого роду, але велика кількість кислотних консервантів. Такий продукт здатний відновити зовнішній вигляд виробів і продовжити термін їх експлуатації.

Потрібно нанести невелику кількість кетчупу на м’яку губку, а потім натерти вироби, залишити в такому вигляді потрібно не менш ніж на третину години. Потім варто ретельно промити і висушити речі.

Йогурт

Йогурт з великим вмістом молочних кислот благотворно впливає на сплави і сприяють видаленню окислення з них. Потрібно набрати каструлю йогурту і покласти в неї потьмяніли речі, залишити в такому стані на годину. Потім варто промити вироби чистою водою і витерти м’якою тканиною.

11 способів: як почистити латунь в домашніх умовах, ніж чистити латунь в домашніх умовах

Лайм

З окисленням латуні можна боротися за допомогою лайма у поєднанні з харчовою содою. На 50 мл води потрібно взяти 60 грамів соди і нанести кашку на потемнілі ділянки. Потім варто розрізати плід навпіл і натерти предмети його м’якоттю. Варто залишити речі в такому стані на 45 хвилин, потім змити водою і протерти. Такий спосіб може подіяти не з першого разу, але його можна буде повторити для забезпечення кращого ефекту.

Спеціалізовані засоби

Для чищення латунних виробів можна використовувати і спеціалізовані засоби, яких на сучасному ринку представлено безліч. Вони виготовлені на кислотному підставі, яке краще підходить для очищення від іржі та нальоту виробів із сплавів.

Найбільш популярними і ефективними на даний момент є «Справі» і «Металин». Вони допомагають повернути первісний блиск виробу при важких забрудненнях, але при обробці цими засобами потрібно застосовувати всі заходи обережності: використовувати респіратор і гумові рукавички.

Слід уважно ознайомитися з інструкцією із застосування, яка вказана на етикетці до засобу. Чистити вироби потрібно за допомогою м’якої серветки, завершуючи процес очищення рясним промиванням проточною водою, а потім витерши насухо тканиною.

11 способів: як почистити латунь в домашніх умовах, ніж чистити латунь в домашніх умовах

Ці кошти підійдуть, якщо постало питання, чим чистити самовар. Можна спробувати щастя з народними засобами, але чистка такого великого предмета займе тривалий час. Латунний самовар не можна чистити за допомогою абразивних речовин, а після обробки спеціалізованими засобами варто відполірувати сухою ганчіркою або за допомогою спеціальних поліролей.

Поради та рекомендації

Щоб не було постійних питання про те, чим і як почистити латунь, варто задуматися про заходи профілактики. Існує чимало засобів для чищення, але вони не знадобляться, якщо латунь не темніє і не іржавіє. Для постійного блиску цих речей потрібно всього лише проводити регулярну механічну сухе очищення за допомогою щіток з м’якою щетиною або м’яких тканин.

Не варто дозволяти пилу накопичуватися в важкодоступних місцях, а також варто зберігати вироби в приміщенні з низькою вологістю, оскільки вона змушує сплав міді темніти. Латунь також не переносить ультрафіолетового випромінювання, а тому всі вироби рекомендується зберігати в шафах і ящиках. Найчастіше з-за цього страждає оклад ікони, яку звично виставляти у червоному кутку будинку.

Якщо використовувати для полірування спеціалізовані засоби, то всі вироби будуть довго зберігати свій первозданний блиск. При цьому варто дбати й про те, щоб прикраси або посуд з латуні, міді та бронзи зберігалися порізно. Бажано для цих цілей купити спеціальні футляри, оббиті зсередини оксамитом. Так вони не будуть темніти через відсутність ультрафіолетового випромінювання, не подряпаються, тому що оксамит досить м’який, а процес корозії не запускається з-за відсутності вологи, що продовжить термін їх експлуатації.

11 способів: як почистити латунь в домашніх умовах, ніж чистити латунь в домашніх умовах

Видалення лаку

Якщо перелічені методи не надають належного результату, то варто замінити лакування на виробі, а для цього потрібно видалити попередній шар лаку. Виконати подібну операцію можна в домашніх умовах, дотримуючись певного алгоритму.

Попередньо потрібно захистити робочу поверхню і себе від лаку. Для цього достатньо одягти спеціальний одяг на себе, а на поверхню розкласти поліетиленову плівку. За допомогою рідини для видалення лаку потрібно зняти попередній шар. Проводити дану процедуру потрібно подалі від вогню, так як рідина легкозаймиста.

11 способів: як почистити латунь в домашніх умовах, ніж чистити латунь в домашніх умовах

Потім варто відполірувати виріб за допомогою поліролю і нанести новий шар лаку. При цьому слід робити шар наносити тонким і рівномірно. Допоможуть в цьому пензлик або ватний диск. Зручніше користуватися аерозолем. Потім залишається дочекатися висихання і за допомогою м’якої ганчірки відполірувати до блиску виріб.

Видалення лаку також може проводитися під струменем гарячої води. Спосіб більш щадний, ніж попередній, оскільки не використовуються хімічні склади. Подібним чином діє кип’ятіння протягом 3 хвилин в посуді без домішки алюмінію. При правильному дотриманні всіх інструкцій очищення від лаку та забруднень можливо своїми руками без додатка важких зусиль.Моя довідка - Корисні поради