11 способів: як почистити фетровий капелюх в домашніх умовах

Капелюшок з фетру є досить популярною навіть у сучасних реаліях. Вона допомагає надати образу більш жіночний або, навпаки, дівочий шарм в залежності від варіантів поєднання з іншими предметами гардеробу. Однак не всі ознайомлені з тим, як почистити фетрову шапочку і відновити її форму.

11 способів: як почистити фетровий капелюх в домашніх умовах

Правила догляду та особливості чищення

Якщо правильно зберігати і чистити виріб, термін його експлуатації буде можна легко продовжити. Капелюх буде радувати око кілька сезонів. Але для цього варто знати, що носити цей виріб в дощову погоду вкрай небажано, оскільки від вологи вона може швидко втратити форму.

Сушити її потрібно на горизонтальній площині далеко від обігрівальних приладів, тобто природним чином. При цьому не рекомендується вішати вироби на гачок, щоб воно зберігало колишній вигляд.

Щоб піт проступав з зовнішньої сторони вироби, рекомендується підкласти під стрічку з вивороту паперовий носовичок. Розтягнути фетровий капелюх можна за допомогою того ж пара, тому якщо чищення проводиться з його допомогою, не варто деформувати виріб, так як повернути колишній вигляд виріб буде складно. Розтягуватися капелюх буде і в разі, якщо опустити її цілком у воду, а тому не варто допускати подібного.

Чистка капелюхи повинна проводитися більшою мірою шляхом механічного чищення щітками середньої і малої жорсткості, а також хімічного впливу деяких речовин. Прання у звичайному її розумінні не рекомендується. Але подібним чином можна розтягнути капелюх, якщо вона не підійшла по розміру.

Пил і плями поту

Прибрати пил потрібно з капелюха навіть у разі, коли згодом повинні бути усунені більш серйозні забруднення.

11 способів: як почистити фетровий капелюх в домашніх умовах

 1. Впоратися з цією справою допоможе щітка, куплена в спеціальному відділі взуттєвого магазину, а також пилосос, якщо на нього є спеціальна насадка, що має м’який ворс.
 2. Також як пил, так і плями поту допоможе очистити суміш з оцту, нашатирного спирту і кухонної солі. При цьому рідини потрібно змішати в однакових кількостях, а сіль брати в розрахунку на те, щоб в результаті вийшла густа кашка. Нею потрібно натерти місця, що потребують ретельного чищення.
 3. Блиск поту і потертостей можна усунути зі капелюхи за допомогою дрібнозернистим наждачним папери, якої потрібно натерти ці ділянки, не сильно натискаючи на прилад. Також подібного ефекту можна добитися за допомогою солі і щітки, за допомогою якої буде стиратися даний абразив в тканину. Для цього можна застосовувати чисту м’яку зубну щітку. Але знову ж таки не варто старатися.
 4. Фетр можна спробувати відмити від поту за допомогою несильного розчину нашатирю. Його потрібно розбавити водою в однакових пропорціях. В отриманому розчині варто змочити ганчір’я, причому бажано використовувати грубі матеріали, а потім почати протирати плями. При цьому не варто сильно натискати на виріб, оскільки капелюх може втратити форму.

11 способів: як почистити фетровий капелюх в домашніх умовах

Плями від води і дощу

Шапки і капелюхи з фетру часто надягають в погану погоду, а тому позбавлятися від плям, що залишилися після дощу, потрібно постійно. Для того щоб виріб не втратило форму і висохло рівномірно, рекомендується набити її шматками чистого паперу. Не варто користуватися газетою, оскільки барвник може въесться у виріб. Сушити потрібно в теплому приміщенні, при цьому тримати капелюх стоїть далеко від обігрівачів та інших приладів, що замінюють даний.

 1. Прибрати сліди від води і дощу можна за допомогою киплячої води. Для цього може знадобитися звичайний парогенератор або праска, включений на цьому режимі. При цьому варто пам’ятати про те, що прасувати виріб не можна, а тому не варто допускати дотику гарячої підошви праски до виробу. Також не варто підносити капелюх занадто близько до парогенератору або киплячій воді. Пригладити згодом ворс можна за допомогою щітки.
 2. Потьмянілі виріб можна швидко відновити. Для цього потрібно лише придбати щітку середньої жорсткості у взуттєвому магазині, яка призначена для чищення замші. Варто лише зволожити її холодною водою і пригладити ворс. При цьому краплі від дощу і води також можуть бути усунені за допомогою цього способу.

11 способів: як почистити фетровий капелюх в домашніх умовах

Жирні плями засмальцьовані

Подібні плями можна часто зустріти навіть на шапці, а тому потрібно знати, як правильно випрати головний убір, щоб від них позбутися.

 1. Капелюхи з фетру чорного кольору можна почистити за допомогою кірки житнього хліба. При цьому рекомендується використовувати саме зачерствевший хліб. Залишки його можна буде прибрати за допомогою звичайної щітки.
 2. Також можна скористатися звичайною кухонною сіллю, так як вона є гарним абсорбентом, а тому за кілька годин здатне втягнути в себе жир. Потрібно лише згодом видалити сліди вологою ганчіркою.
 3. Застарілі плями так просто не можуть піти з виробу, а тому доведеться використовувати агресивні засоби, зразок очищеного бензину. Прибрати забруднення можна за допомогою змоченого в розчині ватного диска або серветки. При цьому варто діяти промакувальними легкими рухами. Не варто сильно зволожувати це місце, так як ворс не буде лежати як раніше.11 способів: як почистити фетровий капелюх в домашніх умовах
 4. Повернути привабливий зовнішній вигляд можна за допомогою суміші картопляного крохмалю з бензином. Змішати інгредієнти потрібен, в тих кількостях, які допоможуть домогтися консистенції сметани. Суміш потрібно нанести на пляму і дочекатися висихання. Згодом можна буде просто прибрати щіткою.

Вапно, крейда і білі розводи

Ситуації, коли фетровий капелюх виявляється забрудненої у вапні, досить часто зустрічаються. Це відбувається при зіткненні головного убору із стіною, пофарбованою даними розчином. В даному випадку незнання коштує недорого, оскільки справитися з такими забрудненнями досить просто. Звичайна щітка не допоможе, варто вдатися до народних засобів.

 • Для позбавлення головного убору від білих розлучень потрібно приготувати наступний розчин: взяти в рівних пропорціях оцтову кислоту 9%, лимонний сік і воду. Потрібно ретельно перемішати інгредієнти, щоб кристали лимонної кислоти повністю розчинилися у воді.
 • Потім потрібно змочити ватний диск або тампон в приготованому розчині і обробити крейдяні або вапняні плями. Для підвищення ефективності кошти можна наносити розчин щіткою середньої жорсткості. При цьому варто стежити за напрямком руху: потрібно рухатися від полів капелюха до центру.

11 способів: як почистити фетровий капелюх в домашніх умовах

Часто рекомендується брати тільки одну з кислот: або оцтову або лимонну. Рекомендується перевірити розчин на непомітній ділянці вироби, щоб вибрати більш ефективний варіант в конкретному випадку. Після того, як розлучення почнуть зникати, потрібно протерти капелюх серветкою, змоченою в чистій воді. Сушити виріб потрібно звичним способом.

Очищення в залежності від кольору фетру

Залежно від кольору виробу повинні застосовуватися різні способи чищення фетровому капелюхи. Оскільки деякі речовини мають відбілюючі властивості, а інші здатні залишити на світлому матеріалі темні сліди.

Почистити світлу фетровий капелюх в домашніх умовах можна за допомогою такого продукту, як подрібнені висівки. Їх необхідно підігріти на водяній бані, або на сухій чистій сковороді (у другому випадку не можна допускати пригорання, а тому потрібно постійно помішувати). Потім їх слід втерти в забруднення, а потім просто струсити, постукуючи виріб з зворотної сторони.

Зі світлими виробами часто відбувається інша проблема – вони жовтіють. Щоб позбутися неприємного відтінку, потрібно приготувати розчин з 10 мл нашатирю, 60 мл пероксиду водню і розбавити їх літром води. За допомогою щітки, змоченої в отриманому розчині, потрібно відбілити виріб, але при цьому потрібно сильно не мочити його.

11 способів: як почистити фетровий капелюх в домашніх умовах

Для кольорових капелюхів потрібно підібрати спеціальний плямовивідник. Для чищення темних фетрових капелюхів і шапок може знадобитися відвар тютюну. Виготовляється він досить просто: на літр води додається столова ложка листя тютюну. Плями потрібно протерти ганчіркою, змоченою в цьому розчині. Метод має один істотний мінус – доведеться кілька днів вивітрювати запах, що залишився після застосування методу.

Як поліпшити зовнішній вигляд старої капелюхи

Якщо зберігати виріб правильно, то воно буде довше радувати око. Умов зберігання не так багато, щоб було складно їх дотримуватися. Потрібно підібрати сухе місце, в яке пил не буде потрапляти. Для цього ідеально підійде звичайна картонна коробка. При цьому варто розуміти, що від запахів вона не зможе врятувати, а тому від сильного їх джерела слід тримати подалі, оскільки даний матеріал непогано їх вбирає.

11 способів: як почистити фетровий капелюх в домашніх умовах

Коли капелюх забирається на зберігання на тривалий термін, слід подбати про її стан, щоб згодом можна було відразу використовувати, а не думати, як оновити. Тому рекомендується набити м’яким папером зсередини, загорнути в тканину і прибрати в коробку. Користуватися гачком не варто, оскільки з-за тривалого перебування в подібному стані вона втратить форму.

При цьому варто подбати про чищення капелюха перед тим, як прибрати її на тривале зберігання. Часто в цьому випадку може знадобитися хімчистка. Якщо і це не допомогло, то закрити пляму можна за допомогою прикраси: стрічки або брошки.

Потрібно ретельно підбирати методи догляду за своїм головним убором, щоб він довгий час радував своєю красою і виглядав рентабельно. Доглядати за такими речами нескладно, якщо знати, як позбутися від бруду швидко і ефективно.


Моя довідка - Корисні поради