11 способів: як очистити унітаз від сечового каменю в домашніх умовах

У туалетній кімнаті скупчується величезна кількість шкідливих мікроорганізмів, тому необхідно регулярно підтримувати чистоту у вбиральні. Особливу увагу варто приділити унітазу, контроль за санітарним станом якого слід здійснювати щодня. Але іноді, навіть у випадку регулярного чищення туалету, на дні бачка утворюються поклади сечового каменю. Розберемося, чому це відбувається і розглянемо шляхи вирішення даної проблеми.

11 способів: як очистити унітаз від сечового каменю в домашніх умовах

Причини появи сечового каменю

Сечовий камінь утворюється не тільки з-за рідкісною несистематичною прибирання ванної кімнати. Причини складного забруднення сантехніки різні і не завжди можна попередити.

 • Насичена мінералами вода. Мінералізована вода набагато жорсткіше очищеної від різних домішок рідини. Так, якщо у вашій воді підвищений вміст заліза, освіта сечового каменю цілком зрозуміло. Вирішити цю проблему допоможе фільтр.
 • Пошкодження поверхневого покриття. Агресивна очищення засобами з яскраво вираженими абразивними властивостями та чистка металевими губками призводить до пошкодження глазурі на унітазі. Мінеральні відкладення забивають мікротріщини, що призводить до забруднення унітазу.
 • Нерегулярний змив. Очевидно, тим не менш така проблема існує. Не забувайте змивати за собою після використання туалету.
 • Відсутність профілактики. Пам’ятайте, що прибрати незначні забруднення спеціалізованими засобами набагато простіше, ніж чекати поки бачок унітазу покриє товстий шар нальоту, щоб застосовувати важку артилерію, яка не завжди дієва в особливо запущених випадках.

Тепер, розібравшись в причинах утворення кам’яного нальоту, розглянемо, як почистити унітаз від сечового каменю в домашніх умовах. Тут на допомогу прийдуть народні засоби і побутова хімія, так і сильні хімічні засоби.

11 способів: як очистити унітаз від сечового каменю в домашніх умовах

Народні методи

Народні засоби підійдуть, якщо забруднення не надто сильні. Вони є досить щадними, і не завжди ефективні в боротьбі зі старими інтенсивними відкладеннями. До того ж вони не вимагають великих фінансових витрат.

Сода

Звичайна харчова сода буде ефективна при незначних забрудненнях. Такий спосіб досить простий і не займе багато часу. Для того щоб прочистити унітаз всередині від сечового каменю за допомогою соди, вам потрібно буде посипати стінки содою і залишити на кілька годин. Після позбутися від залишків засобу за допомогою туалетного йоржика і змити воду.

Газована вода

Содова має абразивними властивостями, за допомогою неї часто очищають побутові забруднення: іржу, наліт, накип. Допоможе вона і в боротьбі з сечовим каменем. Влийте в унітаз 1,5 – 2 літра газованої води, залиште на ніч. Вранці можна буде відтерти залишки з допомогою жорсткої губки.

Лимонна кислота

Лимонна кислота добре справляється з різного роду забрудненнями. Висипте пару пакетиків туалет, залиште на 5 – 6 годин. Змийте водою і почистіть йоржиком, потім змийте. Варто відзначити, що кількість використовуваних пакетиків кислоти буде залежати від інтенсивності забруднень.

11 способів: як очистити унітаз від сечового каменю в домашніх умовах

Щавлева кислота

Цей засіб допоможе при давніх відкладах. Щоб відмити камені за допомогою щавлевої кислоти проробіть наступні дії:

 • Насипте кристалики на губку, ретельно потріть внутрішню поверхню сантехніки, скористайтесь змивом.
 • Висипте залишки в унітаз, залиште на пару годин.
 • Прочистіть сантехніку йоржиком.

З цією кислотою краще працювати в побутових гумових рукавичках, щоб не викликати шкірного роздратування.

Білизна

Білизна досить добре працює при забрудненнях середньої тяжкості. Як швидко видалити камінь в унітазі з допомогою білизни?

 • Звільніть туалетний бачок рідини.
 • Залийте пляшку білизни.
 • Залиште розчин на ніч.
 • Змийте водою.

Як і в попередньому способі будьте обережні з застосуванням кошти і використовувати спеціальні рукавички, щоб не викликати алергічну реакцію.

11 способів: як очистити унітаз від сечового каменю в домашніх умовах

Сильна хімія

Якщо народні засоби не допомогли впоратися з проблемою зверніться до сильних хімічних речовин, які найбільш ефективні з товстими шарами кам’яних покладів, щільно осіли на стінках сантехніки. Тут в хід підуть хлоровмісні кошти, абразивні порошки, спеціальні очисні таблетки для унітазу, соляна і ортофосфорные кислоти і навіть електроліт акумуляторний. Розглянемо використання кожного хімічного засобу окремо.

Таблетки для бачка

Таблетки для бачка – ефективний засіб для чищення унітазу. Вони допоможуть не тільки прибрати кам’яний наліт, але й послужать відмінною профілактикою утворення нових відкладень.Також вони дезінфікують поверхню сантехніки, запобігають розмноженню хвороботворних бактерій. Як швидко почистити унітаз від сечового каменю? Тут все досить просто.

 • Покладіть одну – дві таблетки в туалетний бачок.
 • При розчиненні таблетка забарвити воду, таким чином засіб починає діяти.
 • Після того як водний розчин знебарвиться.
 • Якщо забруднення очистилося, то воду можна змити. У зворотному випадку додавайте таблетки, поки сечовий камінь повністю не розчиниться.

Придбати такі таблетки можна в будь-якому господарському магазині. Так що ви не витратите багато часу на пошук миючого засобу.

11 способів: як очистити унітаз від сечового каменю в домашніх умовах

Хлорка і хлоровмісні кошти

На ринку миючих продуктів представлено безліч засобів на основі хлору для очищення туалету. Наприклад, це всім відомі «Доместос», «Туалетне каченя», «Сіліт» і «Містер Мускул». Але незважаючи на те, що вони продаються у відкритому доступі, кошти з хлорним основою не рекомендується використовувати занадто часто, так як хлор шкідливий для організму. Використовуйте вищезгадані кошти відповідно до інструкції від виробника і в захисних гумових рукавичках. Не забудьте вжалити воду перед застосуванням. І ретельно промити унітаз після очищення хлоросодержащие засобом.

Абразивні порошки

Абразивні порошки непогано справляються з сечовим каменем і дозволяють повністю його розчинити.Тим не менш гострі гранули порошку залишають непомітні подряпини на поверхні сантехніки, що згодом може привести до її псування. Але через брак альтернативних засобів можна використовувати абразивний порошок. Для цього позбавтеся від зайвої рідини, обсипте стінки унітазу порошком і почекайте 1 – 2 години, потім почистіть йоржиком або жорсткою губкою, після чого змийте.

Ортофосфорна кислота

Ортофосфорна кислота допоможе впоратися з безліччю різних забруднень, в тому числі і з товстим шаром мочекаменного нальоту. Налийте трохи засоби і залиште на 15-20 хвилин, після чого змийте і очистіть туалет йоржиком. Пам’ятайте, що ортофосфорна кислота дуже сильно абразивний засіб і вона роз’їдає шкіру. Захистіть свої руки за допомогою гумових рукавичок. Також не рекомендується використовувати кислоту, якщо ви маєте які-небудь тілесні ушкодження.

11 способів: як очистити унітаз від сечового каменю в домашніх умовах

Соляна кислота

Розчин соляної кислоти вимагає граничної обережності при використанні. Скористайтеся респіратором і рукавичками, щоб не вдихати шкідливі пари і не завдавати шкоди шкірі. Позбавтеся від води в унітазі, залийте 1 – 2 склянки кислоти, залиште на 20 хвилин, промийте. Під час того, як соляна кислота знаходиться в туалеті, кришку слід тримати закритою.

Електроліт акумуляторний

Електроліт акумуляторний один з найбільш дієвих засобів у боротьбі з відкладеннями сечового каменю. Для роботи вам також буде потрібно респіратор, захисні окуляри і рукавички. Пари електроліту небезпечні для дихання. Після повного озброєння приступайте до роботи. Залийте засіб в унітаз, залиште на пів години з закритою кришкою, змийте водою.

Пам’ятайте, що краще запобігти сильні забруднення, ніж намагатися «повернути до життя» вашу пошкоджену сантехніку. Не забувайте про профілактику і регулярно стежте за чистотою вашої вбиральні.Моя довідка - Корисні поради