11 коштів: чим відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, ніж чистити пластикові вікна і підвіконня

Пластикові вікна внесли в життя сучасної людини багато позитивних моментів. Однак з’явився і питання, чим можна відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, оскільки знайомі засоби не допомагають.

11 коштів: чим відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, ніж чистити пластикові вікна і підвіконня

Догляд за підвіконням

Пластикові вікна зберігають у будинку тепло і ізолюють велика кількість шуму. При цьому за ними досить легко доглядати, що є істотним плюсом. Але з часом навіть ця конструкція стикається з утворенням жовтих плям і розлучень, а тому варто знати способи його очищення і збереження первісного вигляду.

Регулярний і правильний догляд дозволить на більш довгий строк зберегти його білизну. Для цього лише варто щодня прати з нього пил сухою тканиною. Вологе прибирання також ніхто не відміняв, але проводити її можна рідше – достатньо одного разу на тиждень із застосуванням спеціальних миючих засобів.

Для цього можна навіть не використовувати рідину для миття вікон підійдуть засоби для миття посуду і пральний порошок. Необхідно додати їх у воду і розмішати до утворення піни. За допомогою губки варто протерти підвіконня, намагаючись відтерти забруднення, якщо вони з’явилися. Потім слід протерти підвіконня чистою губкою і витерти насухо, так як на воді пил притягається швидше.

Залежно від типу кімнати бруд може бути різною: на кухні це жир і нагар, у вітальні плями від квіткових горщиків, а в дитячій найчастіше на пластикових підвіконнях зустрічається маркер. Для боротьби з подібними видами плям потрібно застосовувати більш серйозні методи і засоби.

11 коштів: чим відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, ніж чистити пластикові вікна і підвіконня

Типи плям

Кошти, які підбираються для очищення забруднень, залежать не тільки від типу плям, але і від виду підвіконь. Для догляду за пластиковими вікнами з підвіконнями з гладкого пластику підійдуть губки з флісу і мікрофібри, а для ребристої і пористої поверхні потрібні щітки або жорсткі губки.

Чай і кава

Напої є невід’ємними атрибутами життя людини, і якщо раніше вживали тільки під час прийому їжі і виключно за столом, то зараз кружки з чаєм або кавою відправляються в будь-яку точку квартири. Багато хто любить дивитися у вікно, тримаючи в руці улюблений напій.

Але він також може виявитися і на підвіконні. Пластик дуже легко відмити від подібних забруднень у разі, якщо вони свіжі – потрібно всього лише слід протерти мокрою губкою, і від нього не залишиться ні сліду. У випадку застарілих плям на допомогу прийдуть покупні засоби, спеціально призначені для боротьби з такими забрудненнями, або меламінова губка.

Плями від кольорів

Багато прихильниць квітів горщики розміщують на підвіконня, щоб їхні улюбленці поглинали більшу кількість сонячного світла. Але потім вони починають побиватися на тему того, що білий підвіконня набуває не дуже привабливий вигляд із-за коричневих патьоків. Щоб уникнути подібних ситуацій, потрібно всього лише скористатися піддоном під горщики.

11 коштів: чим відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, ніж чистити пластикові вікна і підвіконня

Але як очистити пластиковий підвіконня, якщо розлучення вже на ньому з’явилися? Довгий тертя не допоможе. Краще скористатися медичним спиртом або спеціальними засобами. Але є й інший спосіб: потрібно замішати пральний порошок для білих речей з водою до кашоподібного стану, нанести на брудні сліди і залишити на чверть години. Потім суміш потрібно змити водою – результат відразу буде видно.

Кухонні бруд

Найчастіше подібні забруднення призводять господинь в жах, оскільки як би часто не протирался підвіконня на кухні, він все одно збирає багато нагару на себе. Чим частіше готуєш, тим гірша ситуація. Виправити це можна, якщо після кожного прийому їжі протирати нещасливі місця.

Якщо до щоденного догляду душа не лежить, то слід запастися спеціальним купівельними засобом, який допоможе позбутися нестерпних плям. Прибрати забруднення можна і за допомогою засобу для миття посуду або розчину з господарським милом, але ці засоби годяться тільки для незначної кухонних бруду.

В’їлася пилюка

Велика кількість промислових засобів допоможуть впоратися з важко виводяться забрудненнями, але можна позбутися від них за допомогою підручних засобів. Слід використовувати лимонну кислоту, мильний розчин або засоби для миття посуду. Ними легко відмивається пил в будь-якому її стані.

11 коштів: чим відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, ніж чистити пластикові вікна і підвіконня

Але можна поспостерігати за хімічним процесом, проведеним в домашніх умовах, який при цьому відбілити пластиковий підвіконня. Потрібно використовувати відбілювач на основі хлору або кисню згідно інструкції. Або, що вийде дешевше, потрібно розсипати на плями соду і збризнути зверху оцтовою кислотою – запуститься реакція гасіння і на підвіконні буде «пінна вечірка», яка видалить забруднення.

Ручка і маркер

Як відмити від маркерів пластикові підвіконня, над якими постарався дитина? Потрібно лише з’ясувати, що виробник використовував в якості основи. Маркери та фломастери на водній основі з легкістю видаляються за допомогою мильного розчину. Для канцелярського приладдя на спиртовій – буде потрібно застосування спирту або одеколону. Фломастери на масляній основі видаляються за допомогою рослинної олії.

Способи

Часто в будинку знаходяться діти або дорослі з алергією. Питання про те, чим можна мити пластикові вікна і підвіконня, стоїть гостро, адже кошти на хімічній основі не підійдуть, а тому варто шукати народні методи, які допоможуть впоратися з подібною проблемою.

11 коштів: чим відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, ніж чистити пластикові вікна і підвіконня

Господарське мило

Самий простий і дієвий спосіб видалення свіжих плям – використання мильного розчину. Він допоможе прибрати жовті плями, які в більшості випадків утворюються через вологу або кіптяви.

Для приготування розчину потрібно літр теплої води і 50 г господарського мила. Слід мило натерти на тертці, щоб воно простіше розчинилося у воді, а потім розчином протерти підвіконня, особливу завзятість при очищенні виявляючи на складних плямах.

Пральний порошок

Пральний порошок можна використовувати в двох видах. Можна з неї виготовляти мильний розчин, що підійде у випадку, якщо немає значних плям і це лише один з пунктів регулярного прибирання.

Вибілюючий порошок підійде тоді, коли потрібно позбутися від сильної бруду. Для цього варто змішати порошок з водою до утворення кашки і покласти на забруднення, залишити на чверть години і змити чистою водою.

Засіб для миття вікон

Даний метод не рекомендується використовувати людям з алергією, оскільки засоби для миття вікон містять розпилювач, який розпилює засіб в повітря, звідки воно потрапляє на слизові.

11 коштів: чим відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, ніж чистити пластикові вікна і підвіконня

Але засіб просто у використанні – потрібно розпорошити на забруднення і протерти сухою тканиною. При цьому ганчірка не повинна містити ворсу, так як він може залишитися на поверхні.

Оцет

Для очищення вікон можна використовувати оцтовий розчин. Для приготування потрібно змішати воду і яблучний оцет в пропорції 8:1. Можна додати в отриману рідину половину чайної ложки миючого засобу. Подібний засіб не залишить на склі розлучень, але якщо потрібно прибрати забруднення з підвіконня, то рекомендується використовувати в купе з харчовою содою.

Меламінова губка

Досить дороге, але при цьому ефективний засіб – меламінова губка. Дозволяє позбутися від будь-якого типу забруднень. Для цього потрібно лише змочити її водою і потерти брудні ділянки. Після цього поверхню знову буде чистою.

ПВХ паста

Пвх паста – це паста, приготовлена з використанням крейди або зубного порошку. Потрібно змішати необхідну кількість порошку з водою до утворення пасти, а потім нанести на поверхню підвіконня. Через деякий час суміш змивають чистою водою і насухо витирають поверхню.

11 коштів: чим відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, ніж чистити пластикові вікна і підвіконня

Оцет і харчова сода

Гашене соду рекомендується застосовувати у випадку, якщо потрібно боротися зі складними видами плям. Для цього рекомендується насипати на бруд соду, налити зверху оцет і спостерігати за реакцією. Коли припиниться виділення вуглецю, засіб можна прибрати чистою ганчіркою і насухо витерти поверхню.

Подібні засоби не рекомендується залишати на пластику тривалий час, так як через 5 хвилин на підвіконні запуститися нова хімічна реакція – замість бруду буде знищуватися колір поверхні, а тому можуть утворюватися більш світлі плями.

Покупні засоби

Сучасна хімія представлена у великому асортименті, а тому вибір правильного кошти господиня повинна здійснювати обачно. Не підійде перший-ліпший препарат з полиці, потрібно знайти той, який впоратися з необхідним типом забруднень.

Щоб відновити білизну підвіконня рекомендується використовувати «Доместос», який при цьому справляється і з застарілими забрудненнями. «Саніта» краще видаляє жир, а «Cillit Bang» рятує підвіконня від жовтизни. Перед застосуванням будь-якого з коштів потрібно уважно ознайомитися з інструкцією з їх застосування.

11 коштів: чим відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, ніж чистити пластикові вікна і підвіконня

Видалити іржу і цвіль

Для видалення іржі і цвілі потрібно придбати спеціальні засоби побутової хімії, оскільки вони професійно позбавлять від розсадника мікробів і допоможуть усунути сліди корозії. Для цього існує чимало коштів, а тому вибір буде складно зробити.

  1. «Mr. Proper» дозволяє очистити будь-яку поверхню, в тому числі і пластикову. Сам засіб можна придбати в двох варіантах: в якості гелю і порошку. Потрібно слідувати інструкції на купленому засобі – розбавити в потрібних пропорціях водою і нанести на поверхню підвіконня. Змивається це засіб за допомогою м’якої тканини. При цьому слід не забувати насухо витирати поверхню, так як інакше до неї буде краще липнути пил.
  2. «Cillit Bang» рекомендується наносити невеликою кількістю за допомогою розпилювача, а потім злегка протерти тканиною, щоб краще розподілити по всій поверхні. Залишити на чверть години, а потім помити з великою кількістю чистої води.
  3. «Domestos» найефективніше видаляє плями іржі. Для цього потрібно нанести засіб на забруднення, залишити на 20 хвилин, а потім змити. За засобом для видалення іржі можна відправитися і в автомагазину, де варто шукати кошти з написом «Rust Remover».

11 коштів: чим відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, ніж чистити пластикові вікна і підвіконня

Цвіль покине вікно у разі, якщо обприскати його розчином харчової соди, нашатирю і води. Протигрибковим засобом є і перекис водню. Можна для цих цілей використовувати розчин бури або спеціальні засоби. Головне розуміти, що якщо чорні плями зникли, це не означає, що цвіль не з’явиться знову. Потрібно провести повний курс по її видаленню, тобто обробити підвіконня кілька разів через короткий проміжок часу.

Відмити після ремонту

В процесі ремонту скрізь залишаються його сліди, а тому варто оперативно і грамотно від них позбутися, щоб він не пройшов даремно, і обстановка в квартирі покращилася. В таких випадках часто не вистачає інформації про те, як відмити від різних складів пластиковий підвіконня.

Монтажна піна

Засохла монтажна піна не повинна завдати клопоту – її потрібно зрізати максимально близько до поверхні підвіконня, а потім спробувати розчинити засобом, який використовується для промивки пістолета. Якщо його немає під рукою, то можна підігріти олію, використовувати оцтову кислоту або сходити в аптеку за «Димексидом». Якщо є в домашньому арсеналі спеціальні засоби-розчинники, то їх теж можна брати на допомогу.

11 коштів: чим відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, ніж чистити пластикові вікна і підвіконня

Шпаклівка і штукатурка

Подібні структури легко можна прибрати в свіжому стані достатньо стерти паперовою серветкою або змити водою в залежності від їх структури. В засохлому стані доведеться зіскоблювати її за допомогою шпателя, намагаючись не пошкодити пластик. При цьому з гладкого вона дуже легко спаде шматочками, а для очищення пористої структури доведеться використовувати щітку.

Захисна плівка, скотч

Можна використовувати фен або інші нагрівальні інструменти. У цьому випадку клеюча основа розмокне і стрічку можна буде з легкістю стягнути. Якщо потрібно видалити сам клей, то в цьому допоможуть спирт, ВД-40, спеціальні засоби, призначені для видалення слідів скотча. Можна скористатися гумкою, але доведеться докласти чимало фізичних зусиль, щоб усунути клей цим методом.

Грунтовка

Свіжу грунтовку можна змити звичайною водою, але з засохлою — не справляється нічого. Однак можна застосувати хитрість. На старі сліди наноситься свіжий шар грунтовки і змивається за допомогою вологої ганчірки. При попаданні засобу на скло потрібно поскоблить його лезом.

11 коштів: чим відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, ніж чистити пластикові вікна і підвіконня

Герметик

Силіконова структура цього будівельного матеріалу дозволяє з легкістю від нього позбавлятися на будь-яких поверхнях. Для цього достатньо лише почекати його висихання. Потім потрібно акуратно зняти його, подковырнув лезом ножа.

Фарба

Для очищення пластикових підвіконь від фарби потрібно мильний розчин. Він підійде у випадку, коли фарба акрилова, водоемульсійна або латексна. Олійну потрібно видаляти «Уайт-спиритом» або «Сольвентом», бо інакше вона не змивається.

Рідкі цвяхи

Самий складний вид забруднень, які залишаються після ремонту. Прибрати рідкі цвяхи практично неможливо. Потрібно підбирати спеціальні розчинники в залежності від складу засобу.

Побілка

Майже всі види побілки, крім вапняної, не представляють небезпеки. Їх легко можна видалити після висихання за допомогою сухої ганчірки. Вапняну потрібно відмивати за допомогою оцтового або сольового розчину, так як вона в’їдається в матеріал.

11 коштів: чим відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, ніж чистити пластикові вікна і підвіконня

Подряпини

Подряпини можна видалити з підвіконня майже в будь-якому випадку. Але все залежить від виду пластику – іноді простіше замінити повністю, ніж реставрувати. Гладкий підвіконня можна відновити, використовуючи рідкий пластик. Але при появі подряпин на пористому пластиці потрібно звернутися за допомогою до фахівців.

Як відбілити

Найчастіше господині шукають порад, як можна відбілити пластиковий підвіконня, так як до цього ведуть багато причин. Через певний проміжок часу будь-пластик починає жовтіти, і на ньому з’являються плями. Уникнути цього складно, а тому лише доводиться боротися з виниклими проблемами.

Впоратися з подібними забрудненнями допоможуть спиртовмісні засоби, кисневі відбілювачі або пероксид водню. Будь-який з вибраних коштів потрібно нанести на поверхню, почекати чверть години і рясно промити водою. Якщо не допомогло з першого разу, то процедуру можна повторити снів.

11 коштів: чим відмити пластиковий підвіконня від плям і забруднень, ніж чистити пластикові вікна і підвіконня

В аптеці можна придбати пергідроль. Його найчастіше змішують в рівних пропорціях з відбілювачем, що продаються у вигляді порошку. Кашку нанесіть на підвіконня, потерти і промити водою.

Можна використовувати господарське мило в більш концентрованому вигляді: для цього потрібно мильну стружку лише злегка розвести водою, щоб вийшла густа суміш, яку слід додати кальциновану соду. Отриману масу залишають на поверхні протягом чверті години, а потім змивають водою.

Щоб не доводилося шукати поради про те, як позбутися від плям на підвіконні, слід регулярно його протирати. В цьому випадку він буде довше зберігати первісний вигляд, тим самим радуючи око.Моя довідка - Корисні поради