10 способів: як зняти стару фарбу зі стін, як видалити стару фарбу зі стін

Під час ремонту часто вирішується покрити стіни фарбою, тому що це досить бюджетний і легкий для реалізації варіант. Але коли приймається рішення переробити інтер’єр, виникають проблеми, оскільки не всі знають, як зняти зі стін стару фарбу і чи потрібно це робити.

10 способів: як зняти стару фарбу зі стін, як видалити стару фарбу зі стін

Коли і навіщо видаляти

Найбільш часто фарбовані стіни можна побачити в таких кімнатах, як кухня, ванна і туалет. Набагато рідше подібне зустрічається в спальнях і вітальнях. Фарба і малюнки на ній починають швидко набридати, хочеться чогось нового, а тому виникає ідея позбутися від цього настінного покриття.

У разі, коли стара фарба сама починає відходити від стіни, її запросто можна зняти за допомогою шпателя, але нерідко хочеться прибрати майже свіже покриття, а тому виникають труднощі. У цьому випадку виникають проблеми, і потрібно докласти зусиль і проявити винахідливість. Але у багатьох опускаються руки.

Потрібно чи зняття зі стін фарби? Не завжди! Варто розуміти, що якщо прийнято рішення змінити настінне покриття на облицювальну плитку, то зовсім не обов’язково прибирати фарбу, так як вона не буде перешкодою. Можна приховати подібну поверхню гіпсокартоном або штукатуркою у випадку нерівностей. При цьому будуть збільшені адгезивні здібності фарби.

10 способів: як зняти стару фарбу зі стін, як видалити стару фарбу зі стін

При прикріпленні до стін вагонки, пластикових або дерев’яних панелей, фарбу також не потрібно зчищати стіни. Якщо фарба не відлущується зі стіни і лежить рівним шаром, то її навіть можна заново покрити новим шаром фарби. Головне, щоб початковий колір був світлим і не контрастним до нового.

При цьому варто задуматися про те, які фарби при цьому використовуються. Якщо мова йде про маслянистих, то на них рівніші за все ляже емалева фарба, а акрилова буде рівно лягати тільки на саму себе. Будь-які інші комбінації не є робітниками, оскільки ніхто не може забезпечити рівномірність і густота покриття, а також його довговічність.

Фарбу потрібно обов’язково знімати в разі, якщо на неї необхідно нанести мокрі склади. До таких відносяться штукатурка і клей. Подібні розчини не зможуть прикріпитися до гладкої поверхні, а також фарба просто може ввібрати в себе склади і в підсумку відійти від стіни разом з тим покриттями, які будуть прикріплені до стіни надалі.

Потрібно визначити кількість часу, який можна витратити на видалення фарби зі стіни, вибрати певний спосіб, а також визначити, яке саме підстава знаходиться під покриттям. Багато чого залежить від типу фарби та кількості нанесених шарів. Простіше на невеликій ділянці стіни оцінити свої сили, а тільки потім приступати до масштабних робіт.

10 способів: як зняти стару фарбу зі стін, як видалити стару фарбу зі стін

Механічне очищення

Очищення стіни за допомогою механічного впливу на неї, що займає велику кількість часу і вимагає докладання великих зусиль, але при цьому на них не потрібно витрачати велику кількість грошових коштів. Перед проведенням зачистки потрібно винести з кімнати всі меблі оскільки інакше на неї осяде велика кількість пилу і частинки старої фарби.

Шпатель

Прибрати стару фарбу за допомогою шпателя – перше, що приходить на розум. Цей інструмент є практично в кожному будинку, а його перевага полягає у відсутності пилу. При цьому шпатель допоможе проникнути у всіх кути, прибрати забруднення в районі розеток і вимикачів. При цьому потрібно витратити велику кількість часу на те, щоб зчистити фарбу зі стіни.

Перед початком ремонтних робіт потрібно подбати про збереження своєї. Потрібно захистити руки і очі спеціальними захисними засобами, так як руки можна з легкістю подряпати про стіну при невдалому русі, а в очі можуть потрапити шматки фарби, тим самим завдавши шкоди слизовій.

10 способів: як зняти стару фарбу зі стін, як видалити стару фарбу зі стін

Стамеска і молоток

У разі, якщо шпатель не справляється з роботою, а таке трапляється часто, адже він ефективний тільки з вздувшейся фарбою, на допомогу може прийти стамеска. За допомогою цього інструменту можна швидко віддерти фарбу зі стіни, при цьому можлива участь молотка, якщо поверхня дозволяє. Даний метод не можна використовувати, якщо на стіні є тріщини.

Також буде потрібно досить часто заточувати інструмент, оскільки при впливі про стіну він буде сильно тупитися.

Сокира або кирочка

Подібний спосіб видалення фарби із стіни є менш ефективним, ніж інші, а до того ж і найбільш трудомістким. Суть способу полягає в залишенні на стіні насічок, кожна з яких буде розташовуватися по відношенню один до одного на відстані не менше 1 сантиметра. Тільки в цьому разі на нього буде рівно лягати будь-який інший склад.

10 способів: як зняти стару фарбу зі стін, як видалити стару фарбу зі стін

Удари сокирою по стіні повинні проводитися по дотичній. При цьому рекомендується використовувати не дуже гострий молоток, який при цьому буде не дуже багато важити. Враховуючи кількість ударів, які доведеться зробити, в іншому випадку рука не зможе цього винести. Ще один недолік – у кутах буде проблематично зробити подібні просічки. При цьому варто розуміти, що стан стіни значно погіршиться, і вона стане нерівною.

Дриль

Найбільш оптимальний варіант – використання дрилі з різними насадками. Очищення стіни буде проводитися відносно швидко і легко. Руки будуть втомлюватися значно менше, ніж у випадку з сокирою та іншими інструментами. При цьому значну роль відіграє і безпеку, так як проводитися очистка повинна на малих обертах.

Обов’язково потрібно надіти маску, головний убір, а також вибрати закритий одяг. Однак рукавичками краще нехтувати – погіршиться фіксація інструменту в руці. Найзручніше використовувати металеву щітку, але вона має малу ефективність. Більш здатною є насадка, складається їх декількох ланок з шайбами на кінцях.

10 способів: як зняти стару фарбу зі стін, як видалити стару фарбу зі стін

Болгарка або перфоратор

Даний метод відрізняється від попереднього меншою безпекою обраного засобу. Але при цьому обдерти фарбу вийде швидше всього. Необхідно володіти навичками поводження з подібними інструментами, оскільки в іншому випадку ризик отримання травми зростає. Великими недоліками є пил і гучність звуку. Робота проводиться за участю широкого кола, від руйнування якого при роботі ніхто не застрахований, а тому варто скористатися засобами захисту.

Термічна очищення

Даний спосіб видалення зі стін старої фарби є найбільш небезпечним, оскільки відбувається вплив на поверхні високими температурами. Саме тому необхідно мати надійний захист, а також навички використання зазначених інструментів.

Праска

За допомогою звичайної праски можна запросто зібрати фарбу. Необхідно включити живлення праски, прикласти до поверхні стіни щільну фольгу, а потім прогріти вказане місце. Шматок фарби легко можна видалити за допомогою звичайного шпателя.

10 способів: як зняти стару фарбу зі стін, як видалити стару фарбу зі стін

Будівельний фен

Подібним чином працює і будівельний фен. Мінус використання даного методу – не у кожного в будинку є спеціальне обладнання. Проте з його допомогою можна не докладаючи особливих зусиль, прибрати настінне покриття. Діє аналогічним чином: нагрівається ділянку стіни, а потім знімається фарба за допомогою шпателя.

Паяльна лампа

Паяльна лампа або пальник також дозволяє легко зішкребти зі стіни весь шар фарби. При цьому варто розуміти, що не можна проводити подібні маніпуляції в непровітрюваному приміщенні. Для цього є дві причини:

  1. Фарба при нагріванні буде виділяти неприємний аромат.
  2. Температура в кімнаті буде досить високою, щоб людині стало не по собі.

При цьому категорично забороняється нагрівати ділянки в тих місцях, де прокладений електропровід.

10 способів: як зняти стару фарбу зі стін, як видалити стару фарбу зі стін

Хімічне очищення

Самий простий у використанні спосіб – хімічне очищення. Дозволяє забути на деякий час про затіяли ремонт, поки діє реагент, а потім акуратно видалити залишки фарби із стіни.

Спеціальні склади

Спеціальні склади мають свій унікальний склад, який напевно шкодить слизових і шкірі людини, а тому слід застосовувати всі заходи по використанню. Слід обов’язково використовувати респіратор, а також ретельно провітрювати квартиру під час використання препарату.

Залишки засобу, а також соскобленную зі стіни фарбу можна утилізувати в каналізацію, так як це може мати свої наслідки. Як саме їх слід утилізувати, має бути написано на упаковці засобу.

Подібні засоби досить дорогі, а тому до них звертаються досить рідко, а тому варто їх використовувати вже після випробуваних раніше способів. Деякі склади при цьому можуть використовуватися виключно на горизонтальних поверхнях, а тому буде потрібно витратити певну кількість часу на пошук потрібного реагенту.

10 способів: як зняти стару фарбу зі стін, як видалити стару фарбу зі стін

Форма випуску таких речовин може бути будь-який: порошкоподібної, рідкої, у вигляді гелю та аерозолю. Кожна з них володіє своїми властивостями. До рідкої потрібно звертатися, якщо є бажання їх розбавити, збільшивши тим самим обсяг засоби. Гелі мають більш м’який ефект, а аерозолі варто використовувати на невеликих ділянках.

Як зробити змивку своїми руками

Можна приготувати реагент самостійно. Потрібно змішати 10%-ий нашатирний спирт і крижану воду в пропорції 1:4 (найчастіше на літр води використовується 250 мл спирту). В одержаний розчин додають крейду до утворення пасти. При цьому слід уникати утворення грудочок. Цю суміш потрібно нанести на стіну на 2-3 години, а потім зішкребти разом з фарбою.

Також можна просто придбати рідке скло і нанести його на стіни. На них після засихання утворюється тонка плівка, яку потрібно почати прибирати. Разом з нею повинна почати злазити фарба.

Видалити масляні склади

Масляні склади є найбільш міцними, прибрати їх зі стін досить складно, а тому доведеться спробувати декілька способів їх видалення. Кожна фарба в залежності від фірми має свій склад, а тому нерідко можна у тієї марки знайти спеціальну змивку для неї. У цьому випадку буде потрібно витратити деяку кількість грошей, але це буде найбільш швидкий і ефективний варіант видалення масляної фарби.

10 способів: як зняти стару фарбу зі стін, як видалити стару фарбу зі стін

Якщо даний метод не підходить, то краще всього видалить цей тип настінного покриття інструменти з термообробкою. Даний вид не витримує високих температур, а тому фарба з легкістю відійде від стіни, але варто побоюватися легкозаймистих і плавящихся ділянок, а також проводки.

Від підстави стіни також залежить багато чого. Як видалити фарбу з дощаною поверхні, можна не шукати, так як в цьому випадку можна за допомогою звичайного шпателя видалити всю поверхню, а з бетонною стіною не все так просто.

Потрібно приготувати розчин кальцинованої соди і негашеного вапна, розвести все це водою. Вийшла паста рівномірним шаром наноситься на стіну і залишається на половину доби. Тільки після цього можна намагатися відтерти масу разом з фарбою зі стіни.Моя довідка - Корисні поради