10 способів: як почистити в пральній машині лоток для порошку

Відсік для миючих засобів відноситься до однієї з найбільш швидко пачкающихся деталей пральної машини: на стінках після прання залишаються залишки миючого засобу, з-за жорсткої води з’являється вапняний наліт, а з-за постійної вогкості розвивається цвіль. Варто дізнатися, як швидко почистити в пральній машині лоток для порошку, щоб підтримувати техніку у чистоті.

10 способів: як почистити в пральній машині лоток для порошку

Навіщо чистити лоток

Струмінь води, яка подається в лоток, не здатна повністю змити миючий засіб в барабан пральної машинки, а тому після кожного використання на стінках залишається мильний наліт. Якщо застосовують пральний порошок, особливо не дуже якісний, він може не повністю розчинитися і забити трубку, через яку миючий склад подається в барабан. Залишки засобу і краплі води служать сприятливим середовищем для розвитку грибка.

У відсіку для кондиціонера з часом також утворюється наліт. Це відбувається з-за того, що кондиціонер наливають на початку прання, одночасно з порошком, а змиває його в бак машина тільки перед циклом полоскання. За цей час рідина загусає, і частина її залишається на стінках контейнера.

Всі ці забруднення ускладнюють процес прання – з кожним циклом всередину барабана потрапляють частинки вапняного нальоту, бактерії, пліснява. Фільтр і зливний шланг забиваються. Це може привести до поломки машинки, тому важливо регулярно очищати лоток від накопичилася в ньому бруду.

Механічні способи

Перед тим як намагатися очистити лоток для порошку пральної машинки з допомогою хімічних складів або підручних засобів, можна спробувати вимити його вручну. Для цього деталь потрібно вийняти: висунути, натиснути на язичок, потягнути на себе.

Читайте також:
Церковний календар імен хлопчиків 2021 ім'я хлопчикові православне, по місяцях

10 способів: як почистити в пральній машині лоток для порошку

Після цього видаляють забруднення механічним методом:

 1. Витягують з лотка всі знімні елементи.
 2. Якщо поверхні покриті товстим шаром нальоту, лоток попередньо замочують у гарячій воді.
 3. З допомогою зубної щітки відтирають размягчившиеся забруднення.
 4. Промивають проточною водою.
 5. Вологою ганчіркою протирають всі поверхні машинки в тому місці, де знаходиться лоток. Якщо отвори для подачі води і зливу для миючого розчину в барабан засмічені, їх прочищають йоржиком.
 6. Просушують і збирають лоток, перш ніж встановити на місце.

Важливо! Використовувати гострі предмети, щоб відколоти вапняний шар, не можна – пластикові поверхні легко пошкодити. Якщо на стінках залишаться подряпини, лоток буде забруднюватися швидше.

10 способів: як почистити в пральній машині лоток для порошку

Народні засоби

Щоб очистити ємність для порошку, застосовують різні підручні засоби. Спосіб підбирають, враховуючи характер забруднення – оцет видаляє вапняний наліт, сода знищить цвіль і залишки мила.

Харчова сода

Позбутися від грибка і мильного нальоту на відділенні для порошку допоможе суміш з рівної кількості води і соди. Цю масу розподіляють по всіх внутрішніх і зовнішніх поверхнях, протирають їх губкою, залишають на кілька хвилин. Після зубною щіткою або губкою зчищають залишки пасти, промивають приймач водою.

Сода та оцет

Ефективний засіб від накипу – оцет з содою. Потрібно лоток покласти в таз або іншу ємність, посипати його содою, а потім полити оцтом. В процесі буде виділятися піна, яка роз’їсть вапняний наліт. Через 10 хвилин залишиться сполоснути контейнер водою, прибравши залишки накипу губкою.

10 способів: як почистити в пральній машині лоток для порошку

Столовий оцет

Видалити вапняний наліт можна оцтом. Це безпечне і нешкідливе засіб, яке не залишає подряпин і не псує деталі. Підходить для будь-яких машин: так можна почистити прилади марок «Індезіт», «Самсунг», «Бош» та інші.

Читайте також:
Покрова 2022 якого числа Покров Пресвятої Богородиці, Богоматері в Росії

Спочатку готують розчин: вливають 200 мл 9 % розчину в 1 л окропу, опускають туди лоток. Залишають на годину, після чого зубною щіткою відтирають залишки забруднень, промивають і висушують.

Лимонна кислота

Щоб прибрати скам’янілий вапняний наліт, використовую лимонну кислоту. Пакетик порошку засипають в контейнер для миючих засобів, включають прання при температурі 60 °С або вище. Брудну білизну в бак не кладуть.

Така чистка видалить відкладення вапна не тільки на ринку, але і на які подають миючий розчин трубках, стінках барабана. Додатковий ефект – позбавлення від неприємного запаху в баку.

Хімічні засоби

Якщо народні методи не мали бажаного ефекту, переходять до спеціальних складів. Придбати їх можна в будь-якому відділі побутової хімії.

10 способів: як почистити в пральній машині лоток для порошку

Найбільш популярні і дієві:

 1. Рідкий склад, допомагає позбавитися від майже всіх типів забруднень, в тому числі цвілі. Перш ніж почистити лоток, потрібно замочити його в розчині цього засобу кілька годин. Після наліт і бруд легко буде відмити звичайною губкою.
 2. Beckmann. Розчиняє накип, прибирає забруднення, вбиває неприємний запах і бактерії. Надає приємний аромат.
 3. «Туалетне каченя». Знищує мікроби, цвіль, відбілює пластик. Наносять губкою, залишають на кілька хвилин, потім змивають проточною водою.
 4. «Антінакіпін». Використовують для видалення вапняного нальоту.
 5. «Сіліт». Справляється із застарілими вапняними відкладеннями, мильним нальотом.
 6. «Доместос». Знищує бактерії, іржу, накип і залишки порошку на стінках лотка.

Перед тим як відмити контейнер з допомогою будь-якого з складів, бажано на деякий час замочити його в гарячій воді.

Важливо! Хімічні засоби можуть містити агресивні компоненти, тому проводити чистку треба в гумових рукавичках.

10 способів: як почистити в пральній машині лоток для порошку

Видалити грибок

У відсіку для порошку після кожного прання залишаються краплі води, а тому в ньому може з’явитися цвіль. Щоб видалити грибок, контейнер можна замочити у воді з додаванням декількох ковпачків хлорного відбілювача. Також використовують розчин оцту або лимонної кислоти. Останній знищить не тільки грибок, але і запах затхлості, залишивши приємний цитрусовий аромат.

Читайте також:
Фарбування Волосся Календар 2022 Місячний фарбувати волосся, пофарбувати, таблиця

Профілактика

Щоб контейнер для порошку в пральній машині не загрязнялся занадто швидко, а на його поверхнях не розвивався грибок, потрібно дотримуватися кількох рекомендацій:

10 способів: як почистити в пральній машині лоток для порошку

 1. Користуватися тільки якісними миючими засобами. Дешеві порошки повністю не розчиняються, забруднюючи не тільки лоток, але і барабан машинки.
 2. Після кожного прання не тільки залишати дверцята приладу відкритою, але і висувати лоток, щоб з нього випарувалася волога.
 3. Періодично – 1-2 рази на місяць – мити контейнер проточною водою. Якщо використовують кондиціонер, то чищення бажано проводити частіше.
 4. Поставити пом’якшувач води. Він продовжить термін служби приладу: вапняний наліт буде повільніше утворюватися не тільки на ринку, але і на внутрішніх елементах машинки-автомат.

Лоток для порошку в пральній машині потребує регулярного чищення. Щоб видалити бруд і наліт, можна використовувати як хімічні склади, так і підручні засоби. Після миття контейнер необхідно обов’язково просушити, щоб на ньому не з’явилася цвіль.


Моя довідка - Корисні поради