10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Віск від свічки на одязі зустрічається досить рідко, але і такі ситуації трапляються. З таким забрудненням не всі розуміють, як боротися, а тому потрібно знати, як вивести плями від воску свічки з речей.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Перші дії

Існують деякі рекомендації, які потрібно дотримуватися, щоб якість тканини залишилося колишнім, а плями від забруднення не було видно. В цьому разі потрібно лише почекати, поки віск охолоне. Ні в якому разі не можна терти і намагатися прибрати в рідкому і гарячому стані.

Це допоможе воску заволодіти більшою площею одягу, але не буде сприяти видаленню зовсім. Тому рекомендується почекати до того моменту, як він охолоне і тільки після цього приймати спробам його видалення. Рекомендується починати очищення воску з країв плями, поступово пересуваючись до його центру. В цьому випадку вдасться уникнути поширення на прилеглі зони вироби.

Також варто проявити обережність при виборі використовуваного засобу. Потрібно заздалегідь перевірити його ефективність і безпечність по відношенню до матеріалу на непомітній ділянці виробу. Якщо тканина веде себе нормально, то можна переходити до активних заходів і дозволити собі провести повну чистку речі.

Потім слід застосовувати механічні способи очищення, якщо є така можливість. Це дозволить досить швидко і просто позбавитися від забруднення, не пошкоджуючи матеріал, з якого виготовлено виріб.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Запобіжні заходи

Варто розуміти, з якою поверхнею потрібно мати справу. Очистити від воску той же свічник не складе такої праці, як якщо б його було потрібно прибрати зі стін. Найбільш просто його можна прибрати зі скла і дерева, але з одягу максимально складно самостійно здогадатися до методів очищення.

Не варто розтягувати матеріал під час висихання воску, оскільки він тепер повністю просочує собою виріб, а тому починає проникати і на виворітну сторону тканини, застрягаючи в волокнах. При розтягуванні тканини його площа може збільшитися. Не варто також сильно розтягувати тканина, коли використовуються хімічні способи очистки від воску свічки.

В цьому випадку тканина може розтягнутися в цьому місці через агресивних потягів, які на неї нанесені. При використанні таких складів варто застосовувати запобіжні заходи. Це стосується роботи в гумових рукавичках при використанні аміаку і гасу, а також використання респіратора і провітрювання приміщення, якщо використовується нашатирний спирт, оцет, гас або аміак.

При використанні побутової хімії потрібно кілька разів ретельно випрати речі, щоб речовини перестали діяти. В іншому випадку можлива поява алергічної реакції на ці речовини при носінні речей.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Механічні способи

Улюблену одяг можна врятувати від воску за допомогою механічних засобів. Прибрати парафін можна за допомогою декількох методів.

Отскабливание

Перед застосуванням наступних кроків часто рекомендується видалити скоринку, яка підноситься над тканиною. Віск свічки можна прибрати за допомогою простого поддевания його нігтем, тупою стороною леза ножа, а також пилки для нігтів. Головне – не пошкодити тканину.

Подібні засоби механічної чистки готують тканину до подальших методів виведення плям від воску. Тому варто ретельно підбирати інструменти: вони повинні бути загостреними, але не гострими, щоб не порізати випадково тканина.

Вплив високих температур (пар, праска, гаряча вода)

Після того, як гірка була знята, можна приступити до подальших способів чищення. Для цього потрібно вплив гарячих температур на тканину, а тому варто ознайомитися з інструкцією по експлуатації річчю.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Якщо її не рекомендується прасувати, то потрібно скористатися парогенератором або відпарювачем, а також може стати в нагоді прання в окропі. Але якщо матеріал кольоровий або синтетичний, то подібний метод може погубити виріб, а тому потрібно вибирати інші способи очищення.

У випадку, коли можливий вплив високими температурами, можна вибрати будь-який спосіб. Праска потрібно нагріти до тієї температури, яку дозволяє виріб. Перед прогладжуванням потрібно прокласти паперові серветки або офісні аркуші з обох сторін від плями, а потім пропрасувати. Віск вбереться в папір, а виріб доведеться всього лише випрати.

Можна скласти річ у гарячу воду і, коли віск почне плавитися, акуратно потерти щіткою забруднення. З тими ж цілями можна використовувати і крутий окріп, якщо тканина досить щільна і витримає подібне звернення.

Якщо парогенератора немає під рукою, то можна включити цю функцію на прасці і обробити річ таким чином. При цьому потрібно постійно промакивать забруднення паперовими серветками, намагаючись ввібрати розплавлений віск від свічки. Прибрати його так з першого разу не вийде, а буде потрібно кілька підходів.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Заморожування

Можна діяти і прямо зворотним способом – заморозити річ. В цьому випадку потрібно скласти забруднені речі в морозильну камеру або винести на балкон, якщо там досить низька температура. Очистити в цьому випадку віск не складе труднощів, оскільки від низьких температур він почне розпадатися на окремі маленькі шматки.

Хімічні способи

Якщо механічні способи чищення не підійшли, або не впоралися в тій мірі, в якій хотілося б досягти, то можна спробувати використовувати хімічні способи.

Нашатирний спирт

Нашатирний спирт здатний відновити особливо вибагливі речі. Для приготування розчину потрібно літр теплої води, в якій необхідно розчинити 10 мл нашатирю. Розчином потрібно обробити пляму, а потім випрати звичним способом виріб.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Спирт і скипидар

Навіть з найбільш вишуканих і дорогих тканин можна спробувати видалити пляму за допомогою медичного спирту або скипидару. Запах далеко не витончений, але якщо мова йде про відновлення матеріалу, то варто спробувати її використовувати.

Забруднення потрібно піднести до шийки пляшки із засобом і потримати в подібному стані близько третини години. Згодом можна випрати річ в мильному розчині. Для ефективності способу потрібно використовувати неочищений спирт.

Засоби для миття посуду

Засіб для миття посуду часто використовуються для видалення воскових плям з делікатних тканин. Для цього потрібно попередньо видалити пляму за допомогою заморожування тканини, а потім нанести на забруднення невелику кількість засобу і залишити в такому стані до 10 годин. По закінченні замочування потрібно випрати речі.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Етиловий спирт

Забруднення можна видалити за допомогою етилового спирту. Підходить метод для більш грубих бажано однотонних тканин. Потрібно змочити ватний диск етиловим спиртом і прикласти до плями на деякий час, поки віск не почне танути. Прибрати віск можна за допомогою серветки, а виріб згодом потрібно випрати.

Розчинник

Можна скористатися і розчинниками будь-якого роду. До них часто відносять бензин, ацетон та інше в тому ж дусі. В одному з них потрібно змочити ватний тампон і прикласти до забруднення не час, який буде потрібно воску для того, щоб розчинитися. Подібний спосіб досить небезпечний по відношенню до барвнику тканини, який так само може бути пошкоджений, а тому не варто залишати виріб в подібному стані на тривалий період часу.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Видалити кольоровий віск

Кольоровий парафін видалити з одягу практично не представляється можливим, оскільки більшість часто використовуваних методів лише змусить въесться барвник свічки у волокна тканини, дістати з якої його буде неможливо згодом.

Запікання кольору відбувається найчастіше при високих температурах, а тому вкрай не рекомендується використовувати подібні методи чищення. Попередньо потрібно покласти лід (бажано в пакеті, щоб виріб залишалося сухим) на забруднення і дочекатися повного висихання воску.

У цей момент можна зім’яти тканину і позбутися від залишків воску. Зробити це можна як можна ретельніше, щоб при пранні не виявилося нове воскове пляма. Потім рекомендується скористатися плямовивідниками будь-якої марки. У вибраному засобі потрібно замочити річ на кілька годин, а згодом випрати в пральній машині.

Найчастіше фарба змивається при подібному підході, але жир іноді не бажає залишати матеріал, а тому на даному етапі можна скористатися гарячою праскою. Якщо виникла протилежна ситуація, то річ відновити вже не вийде. Є тільки один вихід: приховати непорозуміння за допомогою вишивки або брошки.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Видаляємо залишкові плями

Після видалення воску церковної або звичайної свічки з виробу найчастіше на тканині залишається жирна пляма, впоратися з яким простий прати в пральній машині не вийде, так як потрібно знати певні способи, чим можна відіпрати такі забруднення. В більшості випадків це не відноситься до прання, а є простий обробкою матеріалу.

Для видалення найчастіше використовуються наступні види розчинів: засоби для миття посуду, господарське мило, синтетичні миючі засоби, скипидар і розчинники, а також ацетоносодержащие кошти, нашатир і гас.

Вони підходять для великої кількості тканин, але варто розуміти, що після більшості з них на виробі залишається специфічний запах, позбутися якого можливо за кілька прань. Але вони ефективно справляються з жирними плямами від свічки. Для цього потрібно лише нанести кошти на забруднення і почекати близько доби, а потім випрати виріб.

Але варто пам’ятати про те, що якщо за цей час пляма не зникне, то позбутися від нього згодом буде практично неможливо. Якщо мова йде про делікатних тканинах або дорогих речах, втратити які було б дуже шкода, краще віднести вироби в хімчистку.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Особливості видалення з різних поверхонь

Залежно від матеріалу поверхні, на яку потрапив віск від свічки, слід підбирати певні способи його видалення. Це необхідно для того, щоб річ не треба було викидати, а можна було б в подальшому продовжувати використовувати за призначенням.

Хутро і замша

Хутряні та замшеві тканини досить вибагливі і не сприймають використання агресивних речей. Для їх чищення бажано скористатися холодної механічної обробкою. Чистка парафіну подібним чином не займає великої кількості часу і прикладених зусиль, оскільки віск самостійно почне відходити від ворсинок хутра.

Замшеве взуття і одяг обробляється дещо іншим способом: до місця забруднення потрібно докласти паперову серветку і піднести до праски на кілька секунд. Якщо даний метод не підійшов, то варто виготовити суміш з нашатирю, бензину і винного спирту в пропорції 3:5:1. Змочіть ватяний диск в даному розчині, потрібно прикласти на хвилину до забруднень на виробах, а потім просто протерти чистою вологою серветкою.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Джинса

Джинсова тканина не є делікатною. Однак це самий носке матеріал, тому що люди звикли використовувати його в побуті. Якщо він піддався забруднення, рекомендується використовувати холодний спосіб або звичайну прання.

Можна замочити річ з даного матеріалу у воді з температурою близько 60 градусів Цельсія з додаванням прального порошку на півгодини. Згодом рекомендується випрати річ вручну або в пральній машинці, щоб позбутися від жирних плям, які могли залишитися від свічки.

Матеріали з нестійкою фарбою

Чистка кольорових матеріалів повинна проводитися особливо обережно, оскільки малюнок досить просто може злізти з тканини. Найчастіше з подібних речей прибрати забруднення подібного роду можна за допомогою заморожування вироби.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Синтетика

Як прибрати віск від свічки з одягу, якщо синтетика не витримує високих температур? Якщо застосування температур близько 50-60 градусів Цельсія доступно, то слід замочити синтетичні речі на якийсь час, поки парафін не почне танути. Якщо їх не можна прасувати і прати при високих температурах, то варто скористатися органічним розчинником, який наноситься на забруднення, а через деякий час відтерти пляма стає досить просто.

Делікатна тканина

Подібного роду тканини вимагають особливого ставлення до себе, оскільки їх легко пошкодити, а коштують вони в більшості випадків досить дорого. Тому для того, щоб видалити з таких тканин віск, потрібно скористатися найбільш щадними способами очищення. При цьому використовується метод повинен підбиратися під матеріал, з якого виконані речі.

Для замшевих речей рекомендується використовувати теплий пар, який буде достатнім для плавлення воску. Забруднення згодом прибирається за допомогою бавовняної тканини або паперової серветки, але не варто при цьому розтирати забруднення.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Шовкові і вовняні кошти можна замочити на тривалий період. Точніше замочити слід виключно віск, капнувши на нього невелику кількість миючого засобу.

Стіни

Зі стін також може використовуватися фен. Необхідно домогтися плавлення воску і прибрати нагріте парафін за допомогою паперового рушника. Якщо на стіні залишається колір, то позбутися від нього можна за допомогою канцелярського ластику.

Килим

Очистити килим від пролитого воску досить просто, але доведеться озброїтися великою кількістю пристосувань. Варто дочекатися його висихання, після чого озброївшись загостреним предметом відламати верхню кірочку.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Необхідно скласти лід в пакет і прикласти на кілька хвилин до воску, а потім докрошить його залишки. Всі крихти потрібно прибрати, причому підійти до цього питання потрібно обережно, так як згодом доведеться нагрівати цю ділянку за допомогою фена. Тане віск потрібно прибирати промакувальними рухами з килима за допомогою паперових серветок.

Дерево

Прибрати віск з дерева потрібно, коли він теплий, тобто пластичний, але не досить гарячий, щоб обпалити руки. Для цього можна скористатися пластиковою карткою або інших подібним інструментом, який не зашкодить поверхню виробу.

Якщо віск охолов, то можна скористатися льодом і остаточно заморозити його, а тому зрізати за допомогою звичайного аркуша паперу або картону. Не варто використовувати ніж, щоб не пошкодити меблі.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Поради та рекомендації

Варто розуміти, що потрібно відразу ж приймати перші кроки щодо усунення забруднень подібного роду. Але варто дочекатися повного висихання плями, що займає невелика кількість часу. Застарілі плями гірше піддаються очищенню, в більшості випадків впоратися з ними не представляється можливим, а тому варто оперативно займатися такими питаннями.

Не варто розтирати гарячий віск, оскільки збільшення площі забруднення не піде на руку користувачеві цих речей. Слід ознайомитися з рекомендаціями щодо експлуатації на бирці вироби, оскільки в цьому випадку буде простіше зберегти в цілості тканини та інші предмети побуту від пошкодження.

10 методів: як прибрати віск від свічки з одягу та інших поверхонь

Плями повинні видалятися локально. Це означає, що якщо забруднення займає невелику ділянку, то слід замочувати в розчині виключно цю зону, але не всі виріб цілком, щоб не домогтися зворотного ефекту – розширення площі забруднення.

Вибраний метод очищення рекомендується попередньо тестувати на непомітній ділянці тканини, щоб зрозуміти, як матеріал поведе себе при контакті з певними розчинами. Особливо це стосується кольорових і делікатних тканин.

Очистити віск від свічки зі скатертини або блузи – дві різні операції, оскільки в першому випадку можливо більшу кількість способів чищення, ніж у другому. Варто уважно підходити до цього процесу, щоб зберегти виріб в цілості на тривалий термін.


Моя довідка - Корисні поради